Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » P3 as a citológiám, de az...

P3 as a citológiám, de az orvos azt mondta próbálkozhatunk nyugodtan tovább a babával?!

Figyelt kérdés

Veteles utan 1 hettel vettek le , kaptam kúpot es 4 hónap múlva kontroll ha az is p3 akkor "kell" aggódni.

Nem ertem.. ne menjek el inkabb magánorvoshoz?


2017. máj. 15. 14:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
a magánorvos sem tud korábban vizsgálatot ismételni (persze jópénzért megteszi), mert nincs értelme.
2017. máj. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A magándokira azért gondoltam h megkerdezném tényleg szabad próbálkozni vagy sem? Mivan ha kiderul h nagy a baj és pl valamiféle műtét kell vagy olyan gyógyszer amitől baja lehet a babának( feltéve ha sikerül, mert régóta próbálkozumk eddig 1vetélest produkáltam amikor a rakszurest vettek le)
2017. máj. 15. 14:23
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
No de nem mindegy, mitol lett P3, HPV vagy mehszajseb? A P3 az meg igazabol csak gyulladast jelent, nem elvaltozast. Azt tudni kell az ilyen mehnyak elvaltozasokrol, hogy altalaban viszonylag lassan romlik (kezeles nelkul) az allapot, 5-6 evekre gondolj. Remelhetoleg a kuptol teljesen el is mulik, de ha veletlenul megsem, es ne adj isten raadasul meg rosszabbodna, akkor meg a kismutetet akkor is megcsinaljak, ha mar terhes vagy (de azt hiszem csak a masodik trimeszterben). De amugy ilyenkor altalaban elhalasztjak meg a kontrollt is a terhesseg utanra.
2017. máj. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt kihagytam, hogy szerintem probalkozzatok csak nyugodtan. (elozo voltam)
2017. máj. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hpv es mehszajseb sincs ezert doki arra gyanakszik h gyulladasom lehetett vagy hasonló a vetélés miatt
2017. máj. 15. 19:21
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
Nekem anno mikor a kislányom született,akkor bennem maradt egy méhlepény darabka,és elindul a vérmérgezéseg kellett műtteni,akkor utána nekem is sokáig p3 volt.az után volt 2 vetélésem,sajnos mindegyik műtéttel zárult,meg született egy fiunk,és most vtam rákszűrésen,igaz p2,de fél év múlva kontrollert azt mondják,hogy sérültek a hámsejtek,aminek az oka nagy eséllyel az,hogy ennyiszer lettem műtve,bolygatva.Szerintem neked is műtét miatt van,mert nekem anno mondták,h ilyen műtét után 3 hónap a minimum,qmit várnak,axdig nem szabad rákszűrést csinálni,mert rossz eredményt mutat,csam felesleges idegeskedés lenne
2017. máj. 16. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Ha HPV miatt, akkor en egyetertek az orvosoddal, probalkozzatok nyugodtan. Szerintem masik orvos is ugyanezt mondana.


Hogy veteles utan mikor lehet ujra probalkozni az jo kerdes, azt nem tudom, arra mit mondtak Neked?

2017. máj. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, elirtam: ha se HPV, se mehszajseb sincs, akkor biztos kis gyulladas a mutet miatt, ne izgulj miatta.


(elozo voltam)

2017. máj. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

De nekem nem volt mutetem!!

Spontan elment, kiurultem nem kellett műteni.

Ma kaptam kézhez az eredményt hpv az negativ meg az osszes felsorolt dolog pl.:CIN. L.SIL. ASC


ASC-H felvan sorolva minden ezek kozt hpv is de sehol sincs x.

Kiemeltek nekem szövegk.-vel ami olyan de egyiket sem értem


Korlátozott értékű lelet: endocervicalis/transformatios zóna nincs( ami tudom h nem jelent rosszat csak olyan mintát vett le a doki amiben ez a resz nincs jelen, vagy hibásan vette le)

Valamint igen erős cytolysis ,autilysis (itt 6db felkiáltójel van..)

Egyéb: elszórva egy-egy dysplasias laphámsejt.

Javaslat: feltétlen kontroll 2x és hüvely ph helyreállítása.

A végen felsorolva a p1-p5 ig es kiemelve a p2-p3

2017. máj. 16. 11:38
 10/13 A kérdező kommentje:
Gyulladás sincs !
2017. máj. 16. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!