Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A barátommal hogy beszéljem...

A barátommal hogy beszéljem meg, hogy egyelőre nem állunk készen egy kisbabára?

Figyelt kérdés

19 leszek 2 hónapon belül, a barátom 20 éves, mindketten egyetemre járunk. Kiderült, hogy terhes vagyok (nem vagyok kíváncsi a MiÉRt sZeXelsZ VéDEkeZéS NéLkÜL?? szövegre, tehát aki ennyit akar ideírni, kérem szépen ne tegye). Első sokk után megmondtam a barátomnak, és tényleg úgy éreztük, hogy akarjuk mindketten. Nagyon lelkes lett. Én is az voltam, de bevallom, hogy az anyaság árnyoldala akkor nem jutott el az agyamig... Hogy mit is jelentene, ha lenne egy gyerekem már most. De az megnyugtatott, hogy ő mennyire akarta szinte azonnal, úgy éreztem ez nekünk jó lesz. Aztán elmondtam először az anyámnak... Aki kiakadt. Hogy mi lesz így a jövőmmel, ők nem ezért taníttattak, fizették az iskolákat, különórákat, nyelvvizsgákat. Meg hogy így elfelejthetem a normális életet, mindenki úgy fog rám emlékezni, hogy én vagyok a lány, aki ilyen fiatalon terhes lett. Sokat beszélgettünk (nem vitáztunk), és a végén mondta, hogy anyagi támogatásra se nagyon számítsak tőlük, mert ennyi erővel a Dunába is dobálhatnák a pénzt... Meg hogyha ők nem lesznek, mi lenne velünk. Mert az tény, hogy nagyon jó élethez szoktam, és mindig azt terveztem, hogyan teremthetem meg majd ezt később én saját magamnak. Nem azt, hogy egyetemistaként, diploma nélkül gyereket szülök. Azt majd 10-12 év múlvára terveztem... A szüleim támogatása nélkül nem is tudom, mi lenne velem. Tudom persze, van diákmunka, meg minden egyéb, de így belegondolva, tényleg rengetegbe van az életem. Meg terhesen mégis mit dolgoznék?! Utána a baba miatt szintén nem tudnék. Meg tényleg, nagyon alacsony órabérek vannak mindenhol, nekem meg azért ennél több kell. Beláttam, hogy anyának igaza van, és nem tarthatom meg a babát. Mondta, hogy segít mindenben, már voltunk orvosnál is. Tegnap próbáltam beszélni a barátommal erről és nagyon rosszul végződött. Nekem esett, hogy azt sem tudom, mit akarok, és egy anya nem így viselkedik, meg hogy a pénz nem minden. És ő már beszélt a nagybátyjával is, aki alkalmazná futárként és a borravalót megtarthatná (pizzázója van), az egyetemet meg folytatja levelezőn... De egy kisbabát nem nevelhetünk fel borravalóból... Meg nem úgy akarok kisbabát, hogy közben minden másról lemondok, és pénzem sincs. Hanem tényleg élvezni akarom az életet, anyaságot. Szóval összevesztünk, aztán ma már írt, hogy sajnálja nagyon, beszéljük meg és megoldjuk. Ő mindig optimista, és mindig mindent megoldana... De itt csak egy megoldás van, és ezt nem fogadja el. Délután is csak azt hajtogatta, hogy majd megoldjuk, és minden rendben lesz. De én nem akarok még gyereket, nem akarom feladni az életemet, a jövőmet.


Őt nagyon szeretem, nem akarok szakítani. De kikészít, hogy nem érti meg, nem akarok még kisbabát. Pedig anya szerint már ennek az egy érvnek is elégnek kéne lennie. Vagy hagyjam lenyugodni, hátha elfogadja magától a tényeket?



2020. febr. 20. 19:50
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
63%

Megmondom őszintén, hogy ha ilyen pasim lwtt volna fiatalon, valószinűleg még mindig a társa/felesége lennék. Itt van egy ember, aki szeret téged, örül a váratlanul jött gyereknek, boldogan változtatja meg önként az életét, hogy biztosítson nektek jólétet. Meg gondolom az ő csaladja is mellétek állna.

A másik oldalon meg ott van anyád, aki egyértelműen a "mit fognak mondani a szomszédok" szinvonalon rekedt meg. Érzelmi zsarolásba kezdett ahelyett, hogy megerősített volna az első megérzésedben, örömödben.... Márcsak azért is lesujtó, hogy gyakorlatilag az anyagi tamogatásodat az ő unokájának megöléséhez köti. Mindezt az ő " hírnevéhez".

Azt csinálsz amit akarsz, egyértelműen a te döntésed lesz. De! Nekem van 2 lányom, ha úgy jön haza 20, vagy akár 15 évesen, hogy "Anya! Terhes vagyok és szeretnénk megtartani!" Az lesz a legkevesebb, hogy teljes mellszélességgel mögéjük állok, segítek baba körül és amíg tehetem anyagilag, hogy neki ez hosszútávon egy igazan jó döntése lehessen. Elvégezhesse az iskolát és a gyermeke életének nagyrészében ott lehet majd.

2020. febr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem máshogy nem lehet, mint közlöd száraz tényként, hogy nem tartod meg, és kész. Tenni semmit nem tud ellene, mert a te tested. Ha ezek után elhagy, akkor nem szeret igazán.
2020. febr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
79%

Be kell lássa ő is, hogy nem vagytok még kész rá. Mond neki, hogy nem s szüleiteknek akarsz gyereket hanem magatoknak. Ahhoz pedig kell saját ház és anyagi háttér. 1 futár fizetésből nem éltek meg.

És 1es. Sztem nagyon is jól tette az anyja, hogy rávilágított az árnyoldalra is. Gyereket nevelni nem egy habos babos álom. Az anyja már felnevelt legalább 1 gyereket. Minden joga megvan ahhoz, hogy azt mondja nem akar még 1et

2020. febr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
82%
Ez a te tested, ne feledd! Sem a párod sem anyád nem döntheti el mit tegyél vele. Hallgass az eszedre!
2020. febr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
82%
Szia, szerintem hallgass anyukádra meg magadra hogy te mit szeretnél. Nyilván nem könnyű egy ilyen döntés de a te helyzetedben én is így gondolkoznék. Az első az hogy legyen normális jövőd. Szerintem a barátod még nem gondolkodik felnőtt fejjel. Plusz neki nagyon nem dobna az életén ugyanugy tanulna meg lehet lecserélne te meg ott maradnál a gyerekkel meg egy elrontott élettel
2020. febr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
88%
Nézd, ennek a kapcsolatnak szinte biztos vége lesz. Eleve az ilyen tini románcok nem szoktak sírig tartani. Tudom, tudom, nagyon szerelmes vagy és el se tudod képzelni az életed nélküle, bla-bla-bla, satöbbi, satöbbi. De attól ez még tény. Így hogy beütött a ménkű, csak felgyorsul a folyamat. Ha nem tartod meg a gyereket, akkor a naiv kis pasikád szíve törik össze. Ha megtartod és éltek hármasban nyomorogva egy minimálbérből meg némi segélyből azt te nem fogod bírni.
2020. febr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a szerelem a legtöbb esetben idővel elmúlik. A környezetemben is ezt látom, és nem csak a gondtalan 17-20 éveseknél, hanem még a 40-es korosztályban is. Ráadásul mi még együtt sem éltünk soha, két külön városban tanulunk. Hétvégente szoktunk találkozni. A családja nem él jó anyagi körülmények között, őt sem tudják teljesen támogatni (pl. tandíjjal, albérlettel), nemhogy +2-t.


Anyát pedig nem a szomszédok érdeklik, hanem én és a jövőm. Hogy egyszer, ha már ők nem lesznek, és esetleg a barátommal ez mégsem sírig tartó szerelem, mihez kezdek majd végzettség nélkül, gyerekkel az oldalamon. Ráadásul tudja, hogy mennyire nagy vágyam, hogy külföldön tanuljak legalább egy félévet, ezt is mondta. Hogy a mai napig emlékszik, amikor Barcelonában sétáltunk, és én már kiskamaszként megmondtam, hogy egyszer majd úgy fogok ott sétálni, hogy ott élek. És hogy mindezt elcserélném egy nem tervezett baba miatt. Mert nagyon sok célom van, és jobban belegondolva képtelen lennék helytállni anyaként is, és egy olyan nőként, akinek egy biztos, erős karrierje van.

2020. febr. 20. 20:13
 8/57 anonim ***** válasza:
80%
Anyádnak igaza van. Ugyanakkor nem döntheti el helyetted az életedet.
2020. febr. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
92%

"Itt van egy ember, aki szeret téged, örül a váratlanul jött gyereknek, boldogan változtatja meg önként az életét, hogy biztosítson nektek jólétet."

Aha. És meddig fog tartani ez a lelkesedés? Amíg rájön, hogy nem buli szegénységben, létbizonytalanságban élni egy üvöltő csecsemővel meg egy stresszes és már nem annyira dögös és feszes csajjal? És ha veszi a kalapját, lelép, visszatér a gondtalan egyetemista életéhez, akkor mit csinál a kérdező?

2020. febr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
57%

Anyádnak akkor kellett volna ilyen lelkesnek lenni mikor a védekezésről kellett volna felvilágosítani.


Azt teszel a testeddel amit akarsz ez igaz, de 90% hogy a pasi elhagy és keres magának mást.

2020. febr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!