Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A barátommal hogy beszéljem...

A barátommal hogy beszéljem meg, hogy egyelőre nem állunk készen egy kisbabára?

Figyelt kérdés

19 leszek 2 hónapon belül, a barátom 20 éves, mindketten egyetemre járunk. Kiderült, hogy terhes vagyok (nem vagyok kíváncsi a MiÉRt sZeXelsZ VéDEkeZéS NéLkÜL?? szövegre, tehát aki ennyit akar ideírni, kérem szépen ne tegye). Első sokk után megmondtam a barátomnak, és tényleg úgy éreztük, hogy akarjuk mindketten. Nagyon lelkes lett. Én is az voltam, de bevallom, hogy az anyaság árnyoldala akkor nem jutott el az agyamig... Hogy mit is jelentene, ha lenne egy gyerekem már most. De az megnyugtatott, hogy ő mennyire akarta szinte azonnal, úgy éreztem ez nekünk jó lesz. Aztán elmondtam először az anyámnak... Aki kiakadt. Hogy mi lesz így a jövőmmel, ők nem ezért taníttattak, fizették az iskolákat, különórákat, nyelvvizsgákat. Meg hogy így elfelejthetem a normális életet, mindenki úgy fog rám emlékezni, hogy én vagyok a lány, aki ilyen fiatalon terhes lett. Sokat beszélgettünk (nem vitáztunk), és a végén mondta, hogy anyagi támogatásra se nagyon számítsak tőlük, mert ennyi erővel a Dunába is dobálhatnák a pénzt... Meg hogyha ők nem lesznek, mi lenne velünk. Mert az tény, hogy nagyon jó élethez szoktam, és mindig azt terveztem, hogyan teremthetem meg majd ezt később én saját magamnak. Nem azt, hogy egyetemistaként, diploma nélkül gyereket szülök. Azt majd 10-12 év múlvára terveztem... A szüleim támogatása nélkül nem is tudom, mi lenne velem. Tudom persze, van diákmunka, meg minden egyéb, de így belegondolva, tényleg rengetegbe van az életem. Meg terhesen mégis mit dolgoznék?! Utána a baba miatt szintén nem tudnék. Meg tényleg, nagyon alacsony órabérek vannak mindenhol, nekem meg azért ennél több kell. Beláttam, hogy anyának igaza van, és nem tarthatom meg a babát. Mondta, hogy segít mindenben, már voltunk orvosnál is. Tegnap próbáltam beszélni a barátommal erről és nagyon rosszul végződött. Nekem esett, hogy azt sem tudom, mit akarok, és egy anya nem így viselkedik, meg hogy a pénz nem minden. És ő már beszélt a nagybátyjával is, aki alkalmazná futárként és a borravalót megtarthatná (pizzázója van), az egyetemet meg folytatja levelezőn... De egy kisbabát nem nevelhetünk fel borravalóból... Meg nem úgy akarok kisbabát, hogy közben minden másról lemondok, és pénzem sincs. Hanem tényleg élvezni akarom az életet, anyaságot. Szóval összevesztünk, aztán ma már írt, hogy sajnálja nagyon, beszéljük meg és megoldjuk. Ő mindig optimista, és mindig mindent megoldana... De itt csak egy megoldás van, és ezt nem fogadja el. Délután is csak azt hajtogatta, hogy majd megoldjuk, és minden rendben lesz. De én nem akarok még gyereket, nem akarom feladni az életemet, a jövőmet.


Őt nagyon szeretem, nem akarok szakítani. De kikészít, hogy nem érti meg, nem akarok még kisbabát. Pedig anya szerint már ennek az egy érvnek is elégnek kéne lennie. Vagy hagyjam lenyugodni, hátha elfogadja magától a tényeket?



2020. febr. 20. 19:50
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
78%

#39 Apaságtól csak és kizárólag azt lehet megfosztani, akinek VAN gyereke! Na már most a kérdező drága barátjának továbbra sincs. Azért ez nem agysebészet.

És nem, normális ember, aki őszintén szereti a párját, meg sem fordul a fejében, hogy elhagyja őt egy pár hetes sejtcsomó miatt. Ahogy az sem hogy szülésre kényszerítse akarata ellenére.

Vagy te hogy gondoltad, hogy "jaj szerencsétlen srác, semmi beleszólása".

Még jó hogy nincs! Szép is lenne, ha a pasik szülésre kényszeríthetnék a nőket.

Aki meg tényleg a kapcsolatuk elé helyez egy embriót, azért nem jár, menjen isten hírével, hisz az ilyen ember soha nem szerette a párját. A kérdező csak nyerne azzal, ha ez a srác elhagyja, bár én a helyében már kiraktam volna egy ilyen éretlen, racionálisan gondolkodni képtelen kisfiút, aki azt hiszi majd borravalóból felnevel egy gyereket. 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

Egyébként őszintén érdekelne, akik szerint tartsa csak meg a kérdező, hogy MIBŐL?? Feltűnt, hogy nincsen bevétele?? Nincs munkája?? Hogy még csak tanul és a szülei tartják el?! Vagy ez már nem jutott el az agyatokig? Hogy lehet valakit arra biztatni, hogy a SEMMIRE szüljön?! Felfoghatatlan komolyan mondom, mennyi felelőtlen, "majd lesz valami" típusú ember van. Ja persze, a megoldás hogy szüljön anyuciek nyakára és pénzére.. Hát ez bizony nem úgy működik. Anyuka legalább reálisan látja a dolgokat, számára fontos a lánya jövője, így azt támogatja. Azt, hogy elb*assza az egész életét ilyen fiatalon, nyilván nem akarja. Amúgy meg nem attól lesz jó anya valaki, ha minden hülyeségben szó nélkül támogatják a gyerekét!! Mégis miféle példát mutat egy szülő azzal, hogy a semmire szülésre biztatja a lányát??? Nem baj kislányom, szüljél csak, mi majd fizetünk helyetted mindent meg neveljük is helyetted a gyereket, ha úgy van.. Pfff. És persze bébiszitteljék is lehetőleg, hisz fél eves, 1 éves gyerek mellől hogy fog dolgozni?? És suliba járni?

Kérdező jól látod a helyzetedet, a barátod azonkívül hogy tiszteletben tartja a döntésed, mást nem tehet. Bár én nem maradnék együtt egy olyan emberrel, akinek még egy embrió is fontosabb nálam...

2020. febr. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
15%

Miből? Ugyanabból amiből jelenleg eltartja a lányát. Nem egy agysebészet. De anyuka felelőtlen és irányítani akarja a gyerekét. Csak az anyagiakban gondolkodik, bele sem gondol abba, ha esetleg ez tönkreteszi a lányát lelkileg. Mert sose lehet tudni, hogy reagálja ezt le az ember lánya.

És mint írtam, ha nem egyezik az erkölcsi értékrend, mire fel maradnának együtt? Ha valakinek nem fér bele a lopás, és tegyük fel a kedves párja meglop valakit, szerelem ide vagy oda, valószínűleg nem fog vele maradni. Nem is értem mit nem lehet ezen érteni. És apa lenne az a fiú, ha a másik nem fosztaná meg ettől. Teljesen jogos, ha ezek után nem akarna maradni. És gyerek lenne az az emberió, egy másik ember teste, ami felett mégis van joga ítélet hoznia másnak. Érdekes.

2020. febr. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
92%

42-es

És mégis miért kéne a szülőnek eltartani a gyereket? Támogatják a tanulását meg eltartják, ezen kívül mit adjon még? Mi a garancia hogy a srác minta apa lesz, a pasik 50% az elején lelkes aztán ez lecsendesül mivel lecsúsznak az első helyről. Nem is éltek még együtt, gyakorlatilag a kapcsolat se stabil. Tanulnak, nincs normális keresetük, álomvilágban él az aki azt írja hogy a pizzafutárkodásból meg abból a minimális állami támogatásból lehet fenntartani egy lakást, rezsit fizetni, tanulni, oda bejárni, enni, öltözködni, és még a gyerekre egy forintot nem költött.

2020. febr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
92%

Az anya csak a lányáért felelős, sőt jogilag már érte sem, mert elmúlt 18, de az unokát nem köteles eltartani.

Amúgy a legönzőbb dolog belekényszeríteni valakit a szülő szerepbe akarata ellenére.

Érdekes, fordított esetben mindig szidják a nőt, aki ráerőlteti a férfire a gyermeket, mert nem szabad valakit akarata ellenére szülővé tenni. De itt, ahol a nő nem szeretné, ő tartsa meg. Kicsit sem ellentmondásos...

2020. febr. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 A kérdező kommentje:

Nem értem, mit nem lehet azon felfogni, hogyha gyereket szülnék, a szüleim nem támogatnának tovább. És nem, nem fogom átverni őket azzal, hogy "majd úgyis megszeretik", meg biztos nem tartanák magukat a mondottakhoz... Ez szerintem egy undorító hozzáállás. Ha meg mégsem úgy alakul, ahogy én szeretném, akkor ott leszek bármiféle támogatás, bevétel nélkül egy gyerekkel? Szép kilátások!


Az tenne tönkre lelkileg, ha úgy kéne végigcsinálnom egy terhességet, szülést, hogy nem közben nem is akarok gyereket. Anya csak az én érdekeimet nézi. Nem értem, miért kell támadni. Nem erőltet rám semmit.

2020. febr. 21. 09:13
 46/57 A kérdező kommentje:

1. Nem hiszem, hogy elszámolással tartoznék akár neked, vagy bárkinek is itt.

2. Ne offolj.

3. Nem írtam sehol, hogy nem védekeztünk.

2020. febr. 21. 09:21
 47/57 A kérdező kommentje:

Azért tértem ki rá, mert feleslegesnek tartom ezt taglalni. Hiába is beszélünk róla, nem leszek ettől kevésbé terhes. A baj már megtörtént, most a megoldáson kell dolgozni! Nem pedig a múlton rágódni, hogy biztos nem védekeztem. Tán ott voltál?! Kétlem!


"A legjobb példát arra, hogy mit jelent a család és mi annak a valódi érteme az életben. Kiállni a gyerekek mellett és tamogatni őket, az utolsó fillérig és az utolsó lehelletig."

Az anyám pont ezt teszi! Támogat a döntésemben. Nem akarok még kisbabát, jött velem az orvoshoz, intézi a többit, fizeti a beavatkozást és a klinikát, ott lesz velem végig.

2020. febr. 21. 10:08
 48/57 A kérdező kommentje:
Mert mégis kitől kéne tanácsot kérnem, ha nem attól az embertől, aki a legjobban szeret a világon, aki ismer teljesen és tényleg a legjobbat akarja nekem?! Az itteni szülésfanatikusoktól, akik a nyomornegyedbe is simán bevállalnák a 4-5 gyereket is akár, "majd lesz valahogy" alapon?
2020. febr. 21. 10:14
 49/57 anonim ***** válasza:
21%
Ha ennyire nem akarsz akkor miért nem vedekezel???
2020. febr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 A kérdező kommentje:
Hogy neked legyen miért felháborodni, azért! Fejezzétek már be, hogy ezen vagytok kiakadva! 17 éves korom óta gyógyszert szedek, mindig ugyanakkor vettem be, sosem maradt ki és semmi probléma nem volt. Most mégis megtörtént, ez van. Nem fogom itt bizonygatni az igazamat.
2020. febr. 21. 10:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!