Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Régebben akartam kisbabát, de...

Régebben akartam kisbabát, de mióta a mostani barátommal vagyok, a gondolattól is kiráz a hideg 26 évesen. Ez el fog múlni?

Figyelt kérdés
10 hónapja vagyunk együtt, együtt élünk, minden tökéletes, szerelmes vagyok. Párom már tervezi a babázást, félreteszi a rokonságban meglévő ruhácskákat, babakocsit. Persze még nem most, hanem az esküvő után kezdenénk csak próbálkozni, mire megszületne addigra legalább 28 éves lennék. Régebben vágytam rá 20-25 éves korom között, de mióta Vele vagyok, úgy érzem semmi jó nem lenne benne, teljesen átfordult az értékrendem. Annyira szeretek vele lenni, csak ketten, akkor szeretkezni mikor kedvünk van, oda menni ahova szeretnénk, elutazni a hosszúhétvégéken, a nyári szabadságot a tenger mellett tölteni, együtt iszogatni, kirándulni az erdőben, a közös hobbinkkal foglalkozni stb. Ezek mind megszűnnének egy baba érkezésével több évre. Sőt még "irigy" is lennék a párom figyelmére, hogy már nem csak én vagyok neki a legfontosabb, az egyetlen akiért mindent megtesz. Tudom hogy borzalmasan hangzik nő létemre, de egy kis betolakodóként tekintenék a közös gyermekre, aki elrontotta a szép életünket, és megfosztott sok csodás élménytől amit kettesben élhettünk volna még át. Ez csak azért van mert még a rózsaszín ködös időszakot éljük? Ha ez lecsillapodik, talán mégis vágyni fogok rá?
2018. jan. 18. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálam nem múlt el, de ez nem azt jelenti, hogy nálad sem fog. Hozzá kell tenni, hogy én alapból ilyen gondolkodású vagyok. Szerintem ne stresszeld magad ilyenekkel, ahogy írtad, majd ha elmúlik a rózsaszín köd, gondold át újra a dolgot.
2018. jan. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem el fog múlni ez nálad idővel. Most csak a "NAGY SZERELEM" beszél belőled :) Idővel, amikor jönnek a szürke hétköznapok és lecsillapodnak a hormonok, megmarad az igazi szeretet (amivel nem azt állítom, hogy most nem szereted, csak néhány év múlva ez az érzés teljesen más jellegűvé alakul át).Akkor majd mindketten vágyni fogtok rá, hogy megosszátok a boldogságotokat egy pici, harmadik személlyel is.
2018. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs vele semmi gond, hogy perpillanat így érzed. Még van időtök és amúgy én sem vagyok híve a pár hónap után való családalapításnak. Felelőtlenség.


Már várom az "50 év múlva is ráérsz, túl fiatal vagy" 😂 kommenteket is. Azért az is túlzás. Tudom, ma divat...


Találd meg az arany középutat, de ne másokra hallgass. Elsősorban a megérzéseidre.

2018. jan. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én pontosan ugyanezt éreztem - innen tudtam, hogy a kapcsolat még nem áll készen a gyerekvállalásra :) Szerintem az csak a dogok természetes rendje, hogy mindenestül át akarod élni a szerelmet és sok-sok élményt akarsz gyűjteni vele mielőtt egy kisbaba belép az életetekbe. Telj be a kapcsolattal, utána jöhet minden más :) Nekem ehhez 3 év kellett, most várandós vagyok és nagyon de nagyon biztos magunkban és a döntésünkben :)
2018. jan. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!