Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A barátommal hogy beszéljem...

A barátommal hogy beszéljem meg, hogy egyelőre nem állunk készen egy kisbabára?

Figyelt kérdés

19 leszek 2 hónapon belül, a barátom 20 éves, mindketten egyetemre járunk. Kiderült, hogy terhes vagyok (nem vagyok kíváncsi a MiÉRt sZeXelsZ VéDEkeZéS NéLkÜL?? szövegre, tehát aki ennyit akar ideírni, kérem szépen ne tegye). Első sokk után megmondtam a barátomnak, és tényleg úgy éreztük, hogy akarjuk mindketten. Nagyon lelkes lett. Én is az voltam, de bevallom, hogy az anyaság árnyoldala akkor nem jutott el az agyamig... Hogy mit is jelentene, ha lenne egy gyerekem már most. De az megnyugtatott, hogy ő mennyire akarta szinte azonnal, úgy éreztem ez nekünk jó lesz. Aztán elmondtam először az anyámnak... Aki kiakadt. Hogy mi lesz így a jövőmmel, ők nem ezért taníttattak, fizették az iskolákat, különórákat, nyelvvizsgákat. Meg hogy így elfelejthetem a normális életet, mindenki úgy fog rám emlékezni, hogy én vagyok a lány, aki ilyen fiatalon terhes lett. Sokat beszélgettünk (nem vitáztunk), és a végén mondta, hogy anyagi támogatásra se nagyon számítsak tőlük, mert ennyi erővel a Dunába is dobálhatnák a pénzt... Meg hogyha ők nem lesznek, mi lenne velünk. Mert az tény, hogy nagyon jó élethez szoktam, és mindig azt terveztem, hogyan teremthetem meg majd ezt később én saját magamnak. Nem azt, hogy egyetemistaként, diploma nélkül gyereket szülök. Azt majd 10-12 év múlvára terveztem... A szüleim támogatása nélkül nem is tudom, mi lenne velem. Tudom persze, van diákmunka, meg minden egyéb, de így belegondolva, tényleg rengetegbe van az életem. Meg terhesen mégis mit dolgoznék?! Utána a baba miatt szintén nem tudnék. Meg tényleg, nagyon alacsony órabérek vannak mindenhol, nekem meg azért ennél több kell. Beláttam, hogy anyának igaza van, és nem tarthatom meg a babát. Mondta, hogy segít mindenben, már voltunk orvosnál is. Tegnap próbáltam beszélni a barátommal erről és nagyon rosszul végződött. Nekem esett, hogy azt sem tudom, mit akarok, és egy anya nem így viselkedik, meg hogy a pénz nem minden. És ő már beszélt a nagybátyjával is, aki alkalmazná futárként és a borravalót megtarthatná (pizzázója van), az egyetemet meg folytatja levelezőn... De egy kisbabát nem nevelhetünk fel borravalóból... Meg nem úgy akarok kisbabát, hogy közben minden másról lemondok, és pénzem sincs. Hanem tényleg élvezni akarom az életet, anyaságot. Szóval összevesztünk, aztán ma már írt, hogy sajnálja nagyon, beszéljük meg és megoldjuk. Ő mindig optimista, és mindig mindent megoldana... De itt csak egy megoldás van, és ezt nem fogadja el. Délután is csak azt hajtogatta, hogy majd megoldjuk, és minden rendben lesz. De én nem akarok még gyereket, nem akarom feladni az életemet, a jövőmet.


Őt nagyon szeretem, nem akarok szakítani. De kikészít, hogy nem érti meg, nem akarok még kisbabát. Pedig anya szerint már ennek az egy érvnek is elégnek kéne lennie. Vagy hagyjam lenyugodni, hátha elfogadja magától a tényeket?



2020. febr. 20. 19:50
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
21%
A másik fele a kérdező anyukája. Én is anya vagyok és ha a gyerekem ezzel állítana haza, anyagi körülményei megengednék, a kérdező válaszaiból azt veszem ki, budai lakás stb., és ő megszerette volna tartani, nem zsarolom be pénzzel, hanem támogatom őket, hogy a baba mellett tudjon tanulni stb. Én úgy gondolom itt anyuka keményen befolyásolta a kérdezőt, esélyt nem adva neki, hogy megtarzsa.
2020. febr. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
78%

#33 A bátyád azért hagyta ott a barátnőjét, mert soha!! nem szerette és mert egy embriót többre tartott nála, a nőnél akit elvilrg "szeretett". Ez az ő baja, de nem kell a szezont a fazonnal keverni! Nyugodtan érezheti azt, hogy "megölték" a nem létező gyerekét, egyéni szoc.problema, ugyanis ez továbbra sincs semmilyen befolyással a tényekre.

Márpedig tény, hogy egy abortusz nem gyilkosság, tény hogy egy pár hetes, fejletlen embrió NEM egyenértékű már megszületett emberekkel és tény, hogy az abortusz pillanatában annak az embriónak se tudata, se fájdalomérzete. Szóval kíméljük meg egymást a marhaságoktól.


Továbbá: nehogy már még a kérdező anyja, -az egyetlen, aki képes volt első perctől racionálisan gondolkodni -, legyen a gonosz mumus. Teljesen jól látja a lánya helyzetét és teljesen érhető, hogy a legjobbat akarja neki. Ahogy tök jogos hogy nem azért taníttatták a kérdezőt, hogy annyi esze legyen h 19 évesen pottyantson egy gyereket a semmire, mikor még ő maga is félig-meddig gyerek. Sikerült felnyitnia a lánya szemét, mielőtt még késő lett volna. Baromi nagy karrier 19 évesen, egyetem alatt, nulla bevétellel, munka nélkül, tapasztalat nélkül gyereket vállalni.. Vagy talán majd a fiúja diákmunkájából kéne fenntartaniuk magukat?! És ha a fickó meggondolja magát és rájön, hogy ilyen rohadt fiatalon nem olyan jó buli egy 0-24ben bőgő kölyök és lelép, akkor a kérdező csinál?? Felelős gyerekvállalás nem itt kezdődik!! Ahogy a jó szülőség sem ott kezdődik, hogy minden baromságban támogatod a gyerekedet! Én is pontosan ugyanúgy tettem volna, ahogy a kérdező édesanyja. Támogatom a tanulását, fejlődését, tehát ami hasznára lesz a jövőben, egyetem, nyelvvizsga stb, de nem vagyok hajlandó pénzelni a felelőtlen hülyeségeit.

2020. febr. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim válasza:
90%
nagyon konnyu kivulallokent okoskodni, en csak par dolgot mondanek igy 10evvel idosebbkent..nagyon nagyon kemeny feladat a gyermekvallalas, mindket felnek teljes oszinte szivbol kell ezt akarnia, es igyis megterhel egy kapcsolatot. Anyagi dolgok is fontosak, ki ne szeretne mindent megadni gyermekenek?! Lehet 10 ev mulva te is halas leszel a mostani nehez dontesedert, akarhogyan is alakul. Nagyon sajnalom, hogy ilyen helyzetbe kerultel. Sok erot kivanok!
2020. febr. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
6%
Igen 37, pont ez a probléma, hogy semmi beleszólása nincs ebbe szerencsétlen srácnak. Szíve joga úgy éreznie magát, hogy megfosztották az apaságtól, hiszen ez is történt. Olyan emberbe meg hogy lehet szerelmesnek lenni, aki szembe megy a másik erkölcsi értékrendjével? Nyilván onnantól kezdve már nem fogod tisztelni és elmúlik a szerelem is. Teljesen érthető.
2020. febr. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
11%

Hááát, ez egy érdekes szituáció az biztos.

Nyilván abban igazad van hogy egy pizzafutári fizetésből nem lehet gyereket nevelni de azért te sem vagy semmi. A szülők támogatják a gyereküket ez igaz de nagyon kényelmes életed van ami részben nem baj de hamár ennyire éretten gondolkodsz akkor abba is bele kell gondolni hogy nyilván ha valakivel lefekszel akkor abból gyerek lehet.

Itt mellékes hogy anyukád mit gondol, maximum "utat mutathat", viszont azért normális anyuka nem azt mondja a gyerekének hogy nem támogatja anyagilag ha megtart egy babát mert kidobta a pénzt az ablakon.. gyerek mellett is lehet iskolába járni és hidd el annak megy aki szeretné. Sok idősebb osztálytársam volt mikor a szakmámat szereztem és mindnek szinte volt gyereke, nyilván volt akinek nehezebben ment de megoldotta. Ettől független te nem magától a gyerektől félsz hanem attól hogy a szüleid megvonják az anyagi támogatást és önállónak kell lenned, ami nem csak abból áll hogy ellátod magad és bevásárolsz stb.

2020. febr. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
85%

Akik azt írják hogy a kérdező provokálni akar meg oltogatni azoknak jobb lell volna csendben maradni. 18 éves gyakorlatilag még gyerek, megerősítést vár nem azt hogy itt belerugjanak. Nyilván nem könnyű neki ezt a döntést meghozni és ha nem ilyen helyzetbe lenne nem gondolkozna ezen.

Kedves kérdező, szerintem üljetek le nyugodt körülmények között beszélni a pároddal és a szüleitekkel is. Egy gyerek nem játékszer, ha úgy érzed nem állsz rá készen akkor a kérdés eldőlt. Ezt be kell látnia a párodnak is, és ebben a helyzetben ez a legjobb döntés.

2020. febr. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
90%
Az alapvetô probléma, hogy a kapcsolatod nagyon labilis lábakon áll. Ez a kapcsolat most így egyetem alatt szuper, hétvégente összejártok és kész. De több nem nagyon van benne. Azt se tudjátok eldönteni, hol fogtok élni közösen. Teljesen más az értékrendetek. Így nem is bízol ebben a kapcsolatban, érzed te, hogy nem ezzel a fiúval fogsz megállapodni. Ilyen kapcsolatba tényleg nem jó ötlet gyereket vállalni. A barátoddal egyszerûen közöld a tényt, hogy nem akarod ezt a gyereket és elveteted. Nálad az örökbeadást sem látom opciónak, mert a terhességet sem tudod vállalni most. A barátod nagy valószínûséggel nem fog megérteni téged és nem fog kitartani melletted.
2020. febr. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
97%
Plusz akik azt írták hogy az édesanyja zsarolja az se a legélesebb kés a fiókba. A barátja megmondta hogy otthagyja ha nem tartja meg na az a zsarolás, az anyukája akkor is vele lesz ha megtartja ha nem, és csak jót akar neki
2020. febr. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem ez a kérdés kamu. Kérdező neked minden mondatod a vagyonról szól, Budapesti ház, a gyerekkel 4 hónapos korában Dubaiba repültek, wellnes hétvége. Csak bennem merül fel a kérdés, hogy ennyire külsőségekre adó lány, hogy jön össze egy ilyen rossz anyagi helyzetű fiúval. Semmi belső érzésről nem írsz hogy te magadtól mit gondolsz erről csak arról, hogy eleinte akartad, majd anyud felvilágosított.
2020. febr. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
40%
Mi a kerdes? Egyutt sem eltek, neked a tampont is anyad fizeti... Nektek nem való gyerek. Legkozelebb tobb zsebpenz lerj hogy fussa kotonra is
2020. febr. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!