Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beszéljek erről az ovónővel?...

Beszéljek erről az ovónővel? Ha igen, mit mondjak, vagy mit tanácsoljak, hogyan kezelje ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem a lányaimat. Az apjuk másfél éve egyszerűen kijelentette, hogy ő többé nem óhajt az apjuk lenni, az új feleség ki nem állhatja őket, stb

(A nagy azóta szerencsésen feldolgozta pszihológus segítségével, mert 7éves volt, mikor kedves biológiai apa ezt vele is közölte)

A kicsi más tészta.

Akkor volt három éves, mikor teljesen eltűnt az életéből az apja, homályos emlékei vannak csak.

Eddig minden olajozottan ment, míg meg nem jelent egy cirkuszplakát az oviban.

Nemet mondtam arra, hogy elmenjünk.

Erre ravaszul bepróbálkozott az ovónőnél.

Aki meg azt felelte: jajj, hát apu biztos elvisz!

Lányom válasza: apu sajnos már nem szeret minket. (Erre a következtetésre ő jutott, nem én mondtam így neki) és már nagyon régen nem láttam.

Erre az ovónő szemrebbenés nélkül: jajj, dehogy nem szeret, biztos hamarosan jön!

Annyira zavarba jöttem meg ideges lettem, hogy szó nélkül kicibáltam a gyereket. Aki azóta várja a "legendás" apát, aki őt nagyon szereti.

A nagy is megborult cseppet a hírre, mert ő rettenetesen apás volt, a húga "apa hamarosan jön" megjegyzései feltépik a gyógyuló sebeit.


2020. febr. 23. 21:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%

Amikor oviban dolgoztam, volt nálunk is egy kisfiú, akinek nem volt képben az apja. Az anyuka ezt a legelső nap egyetlen mondattal közölte, így nem fordulhatott elő hasonló helyzet.

A pedagógusnak az ilyesmiről tudnia kell. Beszélj vele.

2020. febr. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%
Négy hónapos korától egyedül nevelem a fiamat, aki már 15 éves. Én anno minden beiratkozásnál /bölcsi, ovi, általános iskola és a gimiben is/ elmondtam, hogy egyedül nevelem. Aztán ezt az információt mindig megismételtem az adott intézmény évkezdésekor. Mindig nagyon jól kezelték ezt az információt, soha nem mondtak semmi olyan jellegűt a gyerekemnek ami felzaklatta vagy bántotta volna.
2020. febr. 24. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
70%
Az ov9no r3akcioja helyes volt. Csak egy idióta mondta volna erre a gyereknek, hogy jaja,igazad van, apa utal benneteket. Nem kell a magánéletet kiteregetni. Nem kell az óvónőt lecseszni, max alkalomadtán meg lehet említeni, hogy apuka teljesen megszüntette a gyerekekkel a kapcsolatot.
2020. febr. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%
Na nehogy már a Marika néni k**** a****t, mert nem válaszolta azt a gyerekednek, hogy persze apa nem fog jönni, nem szeret, igazad van. Mondania kellett valamit, inkább ezt mondta. Honnan kéne tudnia, hogy a gyerekeket nem látogatja az apja???? Istenem, komolyan, inkàbb TE próbáld meg magad túltenni az egészen, mert te vagy az, aki mélydepresszióban az óvónőt szidja, meg “kicibálja” a gyerekét a teremből, mert nem tudsz józanul gondolkodni. Talán te is keress fel egy pszichológust, mert egyrészt biztos nehéz ezen túllépni, másrészt amíg te nem leszel magabiztos és boldog, a gyerekeid sem lesznek.
2020. febr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%
13as, ez nem magánélet kiteregetés, hanem olyan mint mikor az orvossal közlöd a kórelőzményedet.
2020. febr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
85%

15!


Lehet félreérthetően fogalmaztam. Az evidens, hogy az ember eleve elmondja az óvónőnek a gyerek életét érint ő lényeges történéseket, mint pl a válás, házasság, gyerek szuletese, stb. De nem kell minden részletre kiterjedően ecsetelni, mert pl marhára nem tartozik rá, esélyes hogy nem is érdekli-helyesen- hogy a számára vadidegen, most 9 éves gyerek mindezt hogy viseli.

Az óvónő nem hibazott, sot, helyesen cselekedett. Kb minden épeszű ember így reagált volna. A kerdezo magának köszönheti a kialakult helyezetet és bizony neki kell megoldania, nem az óvónőnek. Neki még mindig csak annyit mondhat, hogy bocsánat, Katika, előbb kellett volna szólnom, hogy apuka nem tart semmiféle kapcsolatot a gyerekkel és erről nem szeretnék többet beszelni. Előtte meg leul szépen a gyerekeivel és elmondj a nekik, hogy az ovónéni nem ismeri apát es azert momdta, amit mkmdott, mert nem akart neki fajdalmat okozni. Ennyi.

2020. febr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
86%
Igen, a kommunikáció néha csodákra képes. A kérdező inkább elrángatta a gyereket, ahelyett, hogy egy mondattal elmagyarázta volna a helyzetet. Illetve a gyerekekkel is le kellett volna ülni, és elmondani, hogy az óvónéni nem tudta, hogy apa már nem tud jönni értetek. És akkor a gyerek se várná hiába az apját.
2020. febr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
83%

Ne haragudj Kérdező, családi helyzeteteket már a beszoktatáskor meg kellett volna említeni az óvónőknek, hiszen nekik képben kell lenniük.


(egy kisgyermeknevelő)

2020. febr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
80%
Beszéltél az óvónővel?
2020. febr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
72%

Sajnálom a helyzetet. Beszéld meg az óvónővel és ez tanulság a jövőre nézve is.

Bár felmerül volna bennem a kérdés, ha tudja is hogy elváltak, a gyerekeket nem látogatja az apuka és így is valahogy szóba hozzák a gyerekek, hogy az apukájuk utálja őket, most erre mit mondjon egy ember...

Mert azért mondja a kicsi, mert fáj neki, azt érzi utálja, mert nem látogatja.

És nyilván senki se akarja megtörni szegényt és lehet én is azt mondtam volna neki, hogy dehogyis utál téged...


Ez nehez kérdés, de majd felnőnek és megértik!!!

2020. márc. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!