Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy oldanátok meg a...

Ti hogy oldanátok meg a következő helyzetet? (iskolai probléma osztálytárssal)

Figyelt kérdés

Már nagyon dühös vagyok, de ésszel kell cselekednem. Idén már többször jött haza a fiam, hogy XY veri. Tanárral többször beszéltem már, sokat nem ér. Szülői is tud róla tanár által. alsósok egyébként. Két kirívóbb eset: nem egyeztek vmi vitában (valami ősemberes dolog, egyik így hitte, másik úgy) és erre akkora pofonokat adott a gyerek a fiamnak, hogy egész este látszott a kéznyoma és zengett a feje.

Most egész véletlen egyforma sapkájuk lett, hát a gyerek neki esett és véresre karmolta a fejét, hogy "KOPIZZA" a fiam. Jóval nagyobb a gyerek, fiam nem mer vele kezdeni, erre meg kiröhögi, hogy fél tőle.

Anyjával nem mennék sokra, már azon gondolkozom, reggel elkapom a gyereket és bevitettem az igazgatóiba. Már a múltkor beszéltem vele, hogy hagyja abba stb. Szépen mondtam, nem bátnottam még szóval sem, csak elmagyaráztam. De ennyit ér az én szavam is és a tanároké is. Tényleg féltem a gyerekem, mert egyrészt az önbizalmát tiporja folyton, másrészt lehet komolyabb baj is.


2017. márc. 6. 19:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Hát az igazgatóhoz te nem viheted be, meg amúgy is, az se biztos, hogy ott van, és rá is ér az igazgató, ez nem járható út. Te magad kérhetsz időpontot hozzá, és beszélhetsz vele erről, elmondhatod, hogy az osztályfőnökkel már beszéltetek, és nem történt változás, ezért fordultál most hozzá. Amúgy is ez lenne a következő lépés.
2017. márc. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Elég durva, hogy ennyi idős gyerek már ilyen agresszív. Valamit kéne vele kezdeni. Lehet hülyeséget írok, mert ugye a gyerek még nem büntethető, de én a feljelentést javaslom! Nem normális és tűrhető, hogy kékre-zöldre veri az osztálytársát! Lehet elvinnék javítóba, ott meg helyreraknák a kis taknyost!
2017. márc. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is próbálj mielőbb az igazgatóval beszélni, mondd, hogy hiába jelezted a tanárnak, nincs változás és tegyen valamit.
2017. márc. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben minden sérülést lefotóznék, és minden alkalommal szólnék a tanáruknak, utána az igazgatónak. Végül mennék a gyámügyhöz.

Itt nem lesz jobb helyzet, a gyerek szüleit nem érdekli mit csinál a fiuk.

2017. márc. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
Mindenképpen legyen dokumentálható nyoma a sajnálatos sérüléseknek, és természetesen írásos nyoma is kell, hogy legyen, email - t javaslok a konkrét probléma leírásával az igazgatónak, és mielőbbi személyes találkozó kérésével. Erre muszáj lesz reagálnia. Gyermekvédelmi felelős van az iskolában? Az ő figyelmét is fel kell hívni az agresszív, bántalmazó osztálytársra. Gyógypedagógusként ajánlom ezeket.
2017. márc. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%

Küldd be a párodat az igazgatóhoz.

Általában ez műkődni szokott.


Addig menjetek amíg ki nem rúgják a gyereket!

2017. márc. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Holnap megyek egy kört még az osztályfőnöknél, ha a gyereknek nem ad figyelmeztetést, akkor megyek az igazgatóhoz. mivel karmolás közben vmi csípte a fiam fejét, egy pici seb van ott, rosszabb esetben szemölcs vagy anyajegy lehetett amit lekapott. Megmutatom bőrgyógyásznak, beleíratom az ambuláns lapba a gyerek nevét is. Vmi legyen.
2017. márc. 6. 20:47
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem! Nem roma. Egy roma osztálytárs van, de az jámbor. Ezt a gyereket egyszerűen elkényeztették , de nem foglalkoztak vele. Elmondása szerint minden nap este 11-ig szgépes játékot játszik , de már reggel 5-kor kel játszani. Tanár ismerőse a facebookon és ő is mondta, hogy sokszor éjfélkor is látja online. Sajnos itt a szülői figyelem hiánya erősen okozta ezt. Ráadásul 2 évvel öregebb a fiamnál, hiába osztálytársa. Vmi probléma is lehetett, hogy nem engedték csak 8 évesen suliba.
2017. márc. 6. 21:04
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Ismét a második vagyok!

Igen, akkor ez egy elkényeztetett gyerek... Meglepett most picit, de természetesen ez is előfordul. Ha csak 8 évesen kezdhette a sulit, akkor valószínűleg a fejében gondok vannak... A viselkedése is erre utal. Remélem hogy az igazgató csinál valamit, mert ez így tényleg nem lesz jó. Bocsánat hogy ezt mondom, de én szerintem már rég felpofoztam volna a gyereket a szüleivel együtt, és biztosan a gyámügyet is ráküldtem volna! El nem tűrném, hogy a gyerekemet verje másnak az elkényeztetett őrült gyereke! Persze ilyenkor higgadtan kell gondolkozni, de van az a pont, amikor már nem lehet tovább...

2017. márc. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk egy roma kisfiú verte rendszeresen a fiamat. 2x beszéltem vele szépen, normálisan, elmondva, hogy ebből nagy baja is lehet a gyerekemnek, és onnantól neki is. Nem hatott. 3. alkalommal már nem finomkodtam, megmondtam neki, hogy ha még egyszer előfordul elviszem az igazgatóhoz. A tanítók tudtak a problémáról, tehetetlenek voltak. Nem sokkal utána a fiam úgy jött haza, hogy tesiórára való öltözéskor a gyerek megrudosta, tiszta lila lett mind a két lábszára. Másnap reggel megvártam és elkísértem az igazgatói irodába. Elmondtam a problémákat és azt is, hogy ezt tovább nem tűröm, elmegyek bárhová, bárkihez, de nehogy már mi meneküljünk másnak a hü..e gyereke miatt el az iskolából. Igazgatónő behívta a zirodába, én hazamentem. Többet nem bántotta a kissrác a fiamat.
2017. márc. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!