Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Édesanyák! Ti hogy kezelnétek...

Édesanyák! Ti hogy kezelnétek a helyzetet, ha ilyen barátnőtök lenne?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm van, mert sajnos sok álbarátot szereztem, akik idővel elpárologtak az életemből. Egyedül ő maradt meg. Ő sem látogatott minket gyakran, de legalább eljött megnézni a gyermekünket és jön a keresztelőjére is. Most úgy alakult, hogy nincs munkahelye és több szabadidővel rendelkezik. Múlt héten lejött, tegnap lejött. Ezzel nincs is baj, mert jól esik nagyon beszélgetni vele, de Ő iszogatni is szeretne minden alkalommal. No de mi nem szeretnénk és épp azt beszéltük férjemmel, hogyha legközelebb ki szeretne jönni mit mondjunk Neki, hogy ne sértődjön meg? Mert azzal nincs baj, ha kijön, csak én nekem az, hogy 2x iszogattam egy hónapban bőven elég volt a következő 2-3 hónapra is, ráadásul ez már régebben is előfordult nála, hogy nem Ő fizetett, hanem Mi. És oké, egyszer-kétszer belefér az a 2-3ezer forint, de most minden héten, vagy kéthetente nem fogok piát vásárolni és nem fogok berúgni sem. Illetve hívott a Hot Man Dance-re, ami egy chippandele-show, de arra sem vágyom. Ő még mindig a régi időket éli, mikor jártunk bulizni, iszogattunk péntekenként, de már Nekem családom van és másabb a felfogásunk. Nem vagyunk zsugoriak, nem sajnálom magunktól azt a 4ezer forintot, amit a tegnap estére költöttünk, de abból más hasznosabb dolgot is tudtunk volna venni. Mi nem erre dolgozunk. Állandóan mondja, hogy jó volna egy csajos este, de én nem akarok bemenni és 10ezer forintot elkölteni kocsmákban, mikor most a vállalkozásom beindításán dolgozunk. Ma megint rám írt és kérdezte, mikor lesz a férjem pihenős, mert szeretne ismét kijönni. Megmondom neki, hogy sajnos nem jó, mert sógoromékhoz megyünk (tényleg amúgy), de aztán mi legyen?

Hogy hárítanátok ezt a témát finoman?

Akinek volt már olyan barátnője, akinek nincs gyermeke, de Neked meg igen, kérem olyan válaszoljon inkább, ha lehet!Köszönöm!


2018. febr. 13. 17:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

35 vagyok, nekem nincs gyerekem de az ismerősöknek már mind van.

Nem szoktam iszogatni járni meg bulizni, hanem nyelvet tanulok és egyetemre járok.

Nem igazán tartom a kapcsolatot a gyerekes ismerősökkel amióta gyerekük van, mert nincs közös téma. Hiába voltunk jóban, más irányt vett az életünk. Engem nem érdekel milyen színűt fosott a gyerek, őket nem érdekli hogy haladok a tanulmányaimmal. Felesleges erőltetni.

Szerintem megírhatod neki egyenesen, hogy te már nem szeretnél ilyesmikre kiadni amikre ő (amúgy pénzkidobás ha van gyerek ha nincs), ezen nincs mit megsértődni, józan ésszel belátható, hogy a pelenka/ruha/cipő/étel nem ingyen van, a gyereket el kell látni, nincs mese. Pláne ha egyéb terveid is vannak.

Ha megsértődik, az sem a te gondod. Én jól elvagyok barátok nélkül, eleinte rossz volt de így alakult az élet, el kell fogadni.

2018. febr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Oszinten megmondod neki. Ez az egyetlen jarhato ut.
2018. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

És ezt hogyan írjam le neki?

Nyilván úgy kéne, hogy nem sértem meg. Pl: "Szia. Sajnos nekünk nem jó ezen a héten, mert sógoromékhoz megyünk és az az igazság, hogy Mi szívesen látunk Téged, de nem tudok Veled bemenni a városba és hetente, kéthetente iszogatni, mert nem szeretnék erre pénzt kiadni úgy, hogy most dolgozunk a vállalkozásunkon. De az iszogatás részén kívül szívesen látunk téged ebédre vagy egy kávére mikor, hogy van kedved és hogy érsz rá." Ez milyen? Nem túl "hivatalos"? Nem megszakítani akarom vele a barátságot, csak az iszogatás részét mellőzni a dolgoknak meg, hogy mi pénzeljük őt iszogatás terén (vagyis nem mi akarunk mindig fizetni a pénztárnál sőt úgy egyáltalán).

2018. febr. 13. 17:55
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem értem miért ilyen nehéz megmondani, hogy nem akarsz iszogatni? Hogy fogsz így érvényesülni a vállalkozásodban, ha ezt sem mered meglépni?
2018. febr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az teljesen más téma.

Nem akarom megbántani.

Meg igazából attól félek, hogy utána ő is leválik és akkor tényleg nem lesz egy barátnőm sem. Mondjuk, ha tényleg ilyen az nem baj, mert legalább kiderül, csak szomorú lennék és csalódott.

2018. febr. 13. 18:12
 6/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem értem, miért ilyen nagy ügy megmondani, hogy nem iszol alkoholt, nincs kedved, nem kérsz. Szerintem felesleges előre lerázni, mehet attól még hozzátok, ihat egyedül, ha akar, de te nem kérsz. Ha nincs kedved bulizni menni, vagy sajnálod rá a pénzt, azt is mondd meg. Ebben így mi a barátság, hogy ennyit nem mersz mondani neki?
2018. febr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Nem értem, miért kell édesanyának lenni ahhoz, hogy válaszolhasson valaki erre a kérdésre. Na mindegy: minden társaságban van olyan, aki nem iszik. És róla mindenki tudja, hogy ő nem iszik, vagy csak ritkán, és ezért nem is erőlteti soha senki. De ehhez őszintén el kell mondania, hogy nem szereti az alkoholt, ennyi. A te eseted különösen egyszerű “nézd XY, a baba miatt nem akarunk leittasodni” és ezt nem kell nagyon magyarázni senkinek.
2018. febr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Azért fűztem inkább az édesanyákhoz a kérdést, mert hátha akad valaki, akinek van gyermektelen barátnője.

Mondtam neki, hogy jöhet, de nem akarok inni, a múltkori elég volt. Nem tűnt haragosnak, kíváncsi vagyok, tényleg jön-e. Az a baj, hogy Ő sose szokott alkoholt hozni. Ezért is fura lenne, ha inna, merthogy legközelebb nálunk maximum üdítő lesz, így kíváncsi vagyok, hogyan fogja lereagálni a helyzetet.

2018. febr. 13. 19:43
 9/14 anonim ***** válasza:
Mekkora a gyereked?
2018. febr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
1 éves, utolsó.
2018. febr. 13. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!