Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek, hogy ment a munkába...

Nektek, hogy ment a munkába állás? És mennyi időt van a gyereked/gyerekeitek az oviban?

Figyelt kérdés

4,5 évet voltam itthon, 2 gyerek van. A kicsi 2 év 3 hónaposan kezdi majd a bölcsit szeptemberben.

Voltam bent a munkahelyemen, vissza vesznek, irodai munka. Itt mindenki 8-17ig dolgozik. Én 7:30-16ig fogok. Egyedül kell megoldanom a jövés menést, mert a férjem 6kor megy este jön. Az oviba 15 perc az út. Nem lesznek így sokat bent??

És nektek nehéz volt belerázódni ennyi idő után?


2020. febr. 26. 13:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Én nem értem az ilyen kérdéseket. Miért van mindenki meglepve azon, hogy 8-16-ig, vagy 17-ig dolgozni kell? Miért ér ez mindenkit olyan váratlanul?
2020. febr. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem értelek. Nem lepődtem meg, csak érdekel kinek, hogy ment a munkába állás, gördülékeny volt e?

Az ovi meg 16:30 kor zár. Én 16:15re érek oda. Szinte ők lesznek az első gyerekek bent és az utolsók akik eljönnek

2020. febr. 26. 13:58
 3/16 anonim ***** válasza:
31%
Miért ne lenne gördülékeny? A gyereknek onnantól az a "munkahelye", neked meg amaz. Mentek, aztán jöttök. Mibe kell belerázódni? Ezt mindenki tudja, aki gyereket vállal. Sok neki? Sok. Neked nem sok? Te is gondolom szivesebben dolgoznál 4-6 órában ugyanannyi fizetésért. De ez élet rendje. Ezért nem értem a meglepődést.
2020. febr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Leírom mégegyszer hátha eljut hozzád is, hogy nem vagyok meglepődve....

Egy egyszerű kérdés volt

2020. febr. 26. 14:09
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
A gyerekek könnyebben alkalmazkodnak. Én mikor visszamentem dolgozni, reggel 6-tól este 6-ig dolgoztam. A férjem vitte olyankor reggel, de mivel ő is 7-re járt, így fél 7kor már bölcsiben volt. Megszokta.
2020. febr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Fél 7re vittem bölcsibe, és fél4-4 között mentem érte.

Nem volt probléma. Gyorsan bele szokott. Bár már délután kezdett nyűgösködni (itt osszevonták a csoportokban maradt pár gyereket 3 után, és mindig más gondozó, dadus volt velük)

Oviba már 6ra vittem hogy minél előbb érte tudjak menni és több érdemi időnk legyen együtt otthon. Így még jobb volt.

2020. febr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Reggel 7-kor viszem az oviba, és 16.00 körül érek oda érte.

Jövőre már 8 órában leszek, akkor 17:20 körül fogok érte odaérni.


Nekem is egyedül kell hozni vinni.

2020. febr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
17%
És ha betegek van aki segítsen? Amúgy nem lesznek sokat bent ha negyed óra alatt odaérsz, más sokkal többet utazik. Viszont a betegségek.. két picivel télen havonta jó ha 5 napot fogsz dolgozni.
2020. febr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
Ja és nekem ne mondja nekem senki hogy nem biztos hogy sokat lesznek betegek. Ezzel inkább azzal egyenlő hogy ugyan tiszta beteg a gyerek, de beviszem.. begyógyszerezve, vagy ugyan nem lázas de taknya-nyála egybefolyik. Én meg visszavisszem egészségesen és 3 nap múlva beteg, a kedves “nem is hiányzik sokat a bölcsiből” miatt. Aztán tesó is elkapja, két hétre kiestem. Aztán tesó kezdi a kört az oviból miután anyuka az ovikapuban megkérdezi a lányát hogy “jön még hányás?” Majd beviszi.
2020. febr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

Hát pedig előző sose tudhatod, 2 gyerekem van 8 és 5 évesek. Szinte még nem voltak betegek mióta megvannak.

Gyógyszert se kaptak még semmire szerintem nagyon. Biztos volt olyan, de nem rémlik konkrét eset.

2020. febr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!