Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez szülés utáni depresszió lenne?

Ez szülés utáni depresszió lenne?

Figyelt kérdés
Egy éves a kisfiam. Nincs motivációm, céltalannak érzem magam. Amúgy is nagyon nehezen barátkoztam , pár barátom volt csak, de most már csak 1 van, akire mindig számíthatok, de ő is 900kmre...Nagyon rosszul érzem magam a testembe, nem vagyok kövér, sőt, de mégis lógnak a melleim, hájas a hasam narancsboros a fenekem és a combom, egyáltalán nem látom magam szépnek bàrmit teszek, és az a legrosszabb, hogy nincs motivációm és erőm változtatni...😞 Unom már ezt az egész mokuskereket, minden nap ugyanaz korbe-korbe. Nem tudok maemár semminek se örülni igazán.
2020. febr. 27. 23:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha elkezdek edzeni, pár napig jól esik, örömmel csinálom, de útánna elmegy a motivációm. Ha meglátok egy gyönyörű testű nőt elfog az irigység, és magamat hibáztatom, hogy én miért nem nézek ki így.
2020. febr. 27. 23:29
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a legtöbb nő átéli szülés után, amit te. Én a 2. gyerekkel vagyok itthon, zsinórban már lassan 5 éve. Szerintem több dolgot is tehetsz. Egyrészt tudd, hogy irtó gyorsan el fog röpülni az az idő, amikor még kötetlenül együtt lehettek és mehettek napközben.

Aztán ott van az, hogy bár nem tudom mivel foglalkozol, mi érdekel, de én minden időmet, mikor csak tudok (alszik, mama eljön) kihasznalom és magamra fordítom. Ez van, hogy csak egy kiafós alvást jelent, van hogy valamelyik hobbimat csinálom (ha neked nincs, itt az idő, hogy legyen!!!) Illetve mostanában elkezdtem sütni mindenféle finomságot.

Másrészt szerintem a pároddal beszélj, hogy rendszeresen iktassatok be kis kiruccanásokat, programokat hétvégente, mert neked ez így monoton. Ha talalsz hobbit és kb 2 hetente eljártok együtt, szerintem kicsit kimozdít a mókuskerékből és eltelik gyorsan a következő év is.

Ahogy megjön a kedved a kimozdulások során úgy fogsz erőre kapni minden másban is(mozgás, hobbi).

Menni fog az!;)

2020. febr. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem. Ez nem depresszió , csak be vagy fásulva. Keress magadnak hobbit, mozdulj ki, tereld el a gondolataidat, sportolj.

Nekem ez segített mikor hasonló helyzetben voltam.

2020. febr. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Van hobbim, ha időm engedi olvasok. Régebben festettem rajzoltam. Minden hétvégén elmegyünk vásárolni, nézelődni, de a baba is jön. Szüleim nem szívesen vigyáznak rá addig, mert nagyon anyás. Egyszer elmentünk moziba, és meg azért is lecsesztek minket, mert hogy sokáig voltunk...Idegen emberre nem bíznak rá, ez nem játszik. A másik nagyszülők 900 km re vannak.
2020. febr. 28. 11:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Menj el dolgozni. Komolyan, nekem az segített kikerülni ebből az állapotból.
2020. febr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Külföldön élünk, nyelvtanfolyamra szeretnék menni, bölcsibe nem szeretném meg adni egy ideig mert meg nem jár, 2-3 szót mond, és borzasztóan anyás, kepes ájulásig sírni ha Ott hagyom valakivel. Ezért varok még, amíg nagyobb nem lesz, és akkor megyek tanulni azután munka ő pedig vagy oviba, vagy bölcsibe megy. Őszintén nem lenne szívem most bölcsibe adni.
2020. febr. 28. 11:47
 7/9 anonim ***** válasza:
De kezdd el szervezni a bölcsit. Nem tudom, hol élsz, de itt Ausztriában várólistásak a bölcsik. Mi pl.kezdetben úgy oldottuk meg, hogy a férjem dolgozott reggeltől délutánig, én meg este. Így nem kellett idegenekre bízni a gyerekeket. Heti 10 órával kezdtem, így nem kellett rögtön sokat távol lennem a gyerekektől. Aztán felemeltük heti 20-ra az óraszámot. Egyébként a gyerekek agya olyan, mint a szivacs. Hamar meg fogja tanulni a gyerek a nyelvet. Egy kicsit még tarts ki, el fog múlni ez az időszak is. Addig is mozdulj ki amennyit lehet, járjatok el baba-mama klubokba. Akkor is érdemes, ha még nem tudsz becsatlakozni a helyiek beszélgetéseibe. Annál jobb tanfolyam nincs, mint élőben, természetes környezetében hallani a nyelvet.
2020. febr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A munka nem megoldható este, mert a férjem egyik héten reggeles,másikon délutános. Reggel 6 tol 3 ig dolgozik, délután fél 3 tol pedig van hogy éjfélig. Fogalmam sincs mit tegyek, bölcsibe is nehéz úgy beszoktatni, hogy nem értem mit mondanak a dajkák.
2020. febr. 28. 12:28
 9/9 anonim ***** válasza:
A külsődön bőrödön csak simám a helyes étkezéssel nagyon sokat tudsz vátoztatni. Én 20-25 kg fogytam nulla edzéssel. Nekem sokat dob a napomon ha reggel szépen sminkelek,felöltözök és elmegyünk v.hova a babámmal. Játszótér,vásárlás, kávézó más anyukabarátnővel mert ugye a többiek dolgoznak. Elmegyünk ebédelni v.hova vahy sütizni. Én tanultam mellette okj-s képzést szombatonként kellett menni. A motivációra nem tudok mit mondani. Nekem úhy jött h láttam magamról ésvegy vékony szép barátnőmről képet,és annyira elborzadtam magamtól h onnantól nagyon szigorú voltam magammal
2020. márc. 12. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!