Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van aki házasként is egyedülál...

Van aki házasként is egyedülálló szülőnek érzi magát?

Figyelt kérdés
A férjem sajnos összevissza beosztásban dolgozik,sokszor van túlóra is,tehát oviba se tudná hordani a gyereket,nekem kell,még egy gyerekünk van néha elbuszozok vele ha program van,de a boltban is nehéz vele,szeretnék több gyereket,de félek vállalni,félek csak még magányosabb leszek,és a gyerekek is,mert több gyerekkel már ritkán fogok buszra szállni vagy bevásárolni,férjemnek ált. Hétközben meg hétvégén van egy napja,ez miatt csak pihenne.szüleink nincsenek, barátokkal 3 havonta egyszer talizunk,egy másik család. Félek hogy kevés a program a gyerekeknek,nincs jogsim vidéken élünk,itt semmi nincs.nálatok unatkoznak a gyerekek? Gyakran jártok programokra? És hova? Sokat vagy egyedül a gyerekkel?
2020. febr. 29. 08:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Jelen. Férjem a hét összes napján dolgozik. Saját vállalkozás, nem fix munkarend. Hol többet, hol kevesebbet dolgozik; de inkább többet. Egy nap folyamán 80-90%-ban én vagyok a gyerekünkkel. Kisvárosban élünk, szülői segítség nincs, mondjuk nekem legalább jogsim, autóm van, így tudunk menni.

Gyerekek között is úgy van a kislányom, hogy napi 2x viszem a játszóra, és ott találkozik gyerekekkel. Még kicsi (1,5 éves), úgyhogy sokkal több, komolyabb program még nem merült fel. Babaúszásra jártam Vele, időnként elviszem az usziba most is. Kb. ennyi. Egyelőre ez az állapot inkább nekem rossz, mert alig beszélek felnőttekkel, normális dolgokról.

Mi is szeretnénk még gyermeket. Majd megoldom valahogy akkor is...

2020. febr. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
35%
Abban rossz a gondolatmentetek, hogy ha lesz tesó, akkor már ott vannak a fix játszótársak egymásnak. Mi is faluban élünk, jogsim nincs, segítség is csak a férjem esténként, de nem érzem kevésnek az ingert én sem és a gyerekek sem, pont a létszám miatt. Egy gyerekkel nekem sokkal fásrasztóbb volt, mint most 4 picivel (5 a legnagyobb).
2020. febr. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Legyen jogsid.

Legyen autó, amivel viheted a gyerekeket. Persze meg lehet lenni nélküle, de vidéken, ahol másik városban van ovi, iskola azért nehézkesebb buszozni két, három kisgyerekkel, mint autóval.

Ez döntés kérdése, azt gondolom. A lehetőség adott neked is, hogy változtass a jelenlegi kiszolgáltatott helyzeteden.

2020. febr. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%
Ha a munkád megengedi hogy te hordd a gyereket akkor nincsen semmi probléma. Nálunk is én hordom, a férjem sokszor van ügyeletben, mikor meg nem, akkor hagyom pihenni
2020. febr. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%
Nekünk kettő van, unatkozni sosem szoktak akkor se, ha nincs külön program, sőt én sem érek rá, mert nagyon jól nyúzzák egymást :) És sok haverunk van a pont a gyerekek miatt, szülőkkel jókat szoktam dumálni. Egyébként hétköznap és néha hétvégén is dettó egyedülálló vagyok... amiért elég mérges is vagyok, mert én is 8 órában dolgozom. Autónk meg egyáltalán nincs, bár itt közel van minden és szinte a tömegközlekedést se vesszük igénybe. De házhoz szállítás rulez :)
2020. febr. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Pl. én. Akkor is én foglalkozok a gyerekkel, és a körülötte való tennivalókkal, ha a férjem itthon van.

Nincs türelme a 4 éves hisztis gyerekhez. Sőt, ha a gyerek hisztizik, a férjem is nekiáll hisztizni... Érett gondolkodásra vall, ugye?

Pedig 3 gyereket akart, mert ők 3an vannak testvérek. Aha, persze.. 1 gyerek után meggondolta magát.

A gyerek tartós gyógyszerére, amit a májára szed, legalább egy évig azt hitte, hogy a veséjére kell. Ennyit erről. Pedig ő is mindig ott volt a kórházban velünk.


Sajnos, mint kiderült, a férjemnek csak a saját családja a fontos (szülők, testvérek). Csak akkor segít valamit is nekem itthon, ha jönnek látogatóba a rokonai.


Sokszor gondolok arra, hogy tulajdonképpen házasságon belül is egyedül nevelem a gyereket. Én feküdtem már 7x a gyerekkel a kórházban, én voltam ott a műtétnél - egy nap szabit nem vett ki emiatt, pedig akkor a lányunk még csak 7 hónapos volt. Inni nem tudtam elmozdulni mellőle fél napig az intenzíven...

2020. febr. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%

Jelen. Vinni sose tudja, hozni se nagyon. Az a baj, hogy ha van munka, hajnaltól estig ott kell lennie. Általában délben még visznek nekik, szóval 1-2 óra körül tudja meg, hogy mikor tud hazajönni. Más nem csinálja a cégnél, amit ő, és mindig másnapra késznek kell lennie, így nem lehet otthagyni (fogtechnikus). Szóval még egy továbbkézésre sem tudok elmenni, mert mi van, ha nem végez 4-ig és nem tud menni a lányért?! Tudom, hogy nem tehet róla, mégis nagyon nagyon rossz, hogy ilyen szinten nem lehet számolni vele... Nagyszülők 50km-re, ők is dolgoznak még.

Nálunk 80%-ban ez az oka, hogy nem szeretnék több gyereket.


(pont pár napja mondtam neki amúgy, hogy ha a férfiak maradnának otthon a gyerekkel, nem menne dolgozni, én simán szülnék mégegyet, mert problémamentes terhességem és császárom volt, és jó lenne egy tesó, de ebben a mostani felállásban kizárt...)

2020. febr. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
utolsó ez nagyon szomorú,én is kb.így vagyok a két gyerekkel.A nők tényleg maguknak szülnek...
2020. febr. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%

Én régebben így voltam. Nagyon sokat dolgozott a férjem, és tervezni sem tudtam vele, mert állandóan közbejöhetett valami. Nagyjából mindent egyedül oldottam meg, illetve néha a szüleim segítségével, de ők is dolgoztak. Mindig kitaláltam valamit, nem unatkozott a fiam, de nehéz volt azért.

Most egyéni vállalkozó a férjem. Sokat dolgozik, van, hogy hétvégén vagy éjjel is, de legalább tudunk egyeztetni, nem más osztja be az idejét. Ég és föld a különbség.

2020. febr. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Feleségem egy ideje kórházban van, és még kB. 1 hónap benn tartózkodás kilátásban van neki, utána meg egy darabig csak otthon lesz, 3 műszakban dolgozom, meg a délutános /éjszakás napokon van (volt, mert most azt kicsit hanyagolom sajnos) mellékállásom is délelőtt. A lányunk 7 éves, elsős. Most úgy tudjuk megoldani, hogy menjen suliba, hogy ha délelőttös vagyok, akkor a mamáéknál (szüleim) alszik, végzek 2 kor veszek valami kaját a feleségemnek, viszek neki váltó cuccot, és onnan megyek a suliba, suli után játszózunk stb utána megyünk a mamáékhoz, szerencsére nem laknak messze, ha délutános vagyok, akkor este 11 körül érek haza, így anyukám hozza el a suliból, ott alszik náluk, és reggel megyek érte 7-re,megyünk onnan suliba, aztán ilyenkor munka előtt tudok váltás ruhát és kaját vinni a feleségemnek (+ a házi munkát amikor épp van rá időm csinálom) Általában hétvégén éjszakás vagyok, anyu nem ér rá hétvégén, programjai vannak, ilyenkor a nagymamámhoz megyünk át, és ott alszik (dédinél), csak estére megyünk, és onnan jövök dolgozni, ő elég messze lakik tőlünk, 1,5 óra, vasárnap ha felkeltem útba ejtem a kórházat, és ebéd időben megyek a lanyomért, legalább eszek a héten egy meleg ebédet nála, onnan egyenesen megyünk át anyukámékhoz, a hét elején délelőttös szoktam lenni.
2020. febr. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!