Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák ti hogyan...

Egyedülálló anyukák ti hogyan boldogultok anyagilag?

Figyelt kérdés
Azokat kérdezem, akik átlagos fizetésből éltek. Hogyan tartjátok fent a lakást, fizetitek a hitelt, albérletet stb. és még maradjon másra is, a gyerek holmijaira, egyszóval hogyan jöttök ki?
2019. nov. 28. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Átlagos?

Nem tudom az mennyit jelent neked, kinek mi az átlagos.


Keresetem: 330e nettó

Családi: 13e

Ex férjem gyerektartás: 90e + ha ruha kell, vagy nagyobb értékű dolog, cipő, szülinapja közeleg ilyesmi abba még adb pluszban


Lakáshitel 90e, rezsi olyan 50e. Maradékból költök magunkra.


1 kislány van

2019. nov. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Igen, az átlagos nem tudom mit takarhat

Az én kerestem nettó 240, plusz családi 13, gyerektartas 50

Nyaranta kicsit többet kapok, mert járok idénymunkakat csinálni (málna, szeder, meggy szedés stb) akkor dupla ennyit kapok


Nekem az a szerencsém hogy saját házunk van, albérletre nem kell költenem

Rezsi és a részletfiz (mosógép) összesen 40-50 között mozog, kaja szintén havi szinten ennyi, a többiből meg nagyjából ellátom magunkat. Nem vagyunk eleresztve, próbálok tartalékolni is, félretenni hirtelen kiadásra stb. Meg a kaján próbálok spórolni pl, nyáron termesztek mindenfélét és amit lehet elrakom télre, így kevesebbet kell költeni.

Apuka segítőkész, ha nagy összegű kiadás van, abba belead.


Nos, albérletben, ismerve pl a Pesti árakat, nem hiszem hogy ennyi fizetésből kijonnenk

2019. nov. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Átlagosat úgy értem, hogy nincs elersztve az ember anyagilag. Pl kedves első 330e+90e tartásdíj már átlag feletti bevétel, mégha nem is luxus kategória. Inkább a második válaszoló felel meg a "magyar valóságnak". Köszönöm! Én most leszek egyedülálló anya újra és mit ne mondjak.. eléggé be vagyok tojva, hogy hogy s mint lesz :( nekem is van lakáshitel és egyéb, apuka 30e tartásdíj, semmi más egyebet nem fizet. Ha valamiért mégis neki kell fizetnie véletlenül, amikor ott a gyerek, azt levonja mint a huzat, ha csak ezer forintról is van szó akkor is.
2019. nov. 28. 21:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kolleganöm pl nagyon szarul, pár hete költöztek be anyaotthonba, mert nem tudta fizetni az albérletet. (Mondjuk ő a pénzét is nagyon szarul osztja be)
2019. nov. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hajrá Fidesz.
2019. dec. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!