Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit szólnátok ahhoz, ha...

Ti mit szólnátok ahhoz, ha kiderülne, hogy nem lesz unoka?

Figyelt kérdés

15 éve vagyunk együtt feleségemmel, mindketten 34 évesek vagyunk, de eddig még nem lett gyerekünk és ezután sem tervezzük, szimplán nem lenne türelmünk hozzá (ahogy mi is láttuk otthon, hogy úgy éreztették velünk hogy egy gyerek csak gond), és nem is érezzük magunkat szülőnek valónak.

Plusz 2 húgom is van, egynek van 1 gyereke, de előre láthatólag több nem lesz már a családban.

Minden családi összejövetelnél (karácsony, születésnap) felhozzák, hogy vajon mikor lesz már gyerekünk, de eddig csak mondogattuk, hogy majd-majd.

Ti mit szólnátok, ha kiderülne, hogy nem lesz unokátok?



2020. márc. 2. 08:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
A nagynéném belehülyült. De neki egy sem lesz.
2020. márc. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Semmit. Attol hogy én szültem 2 gyereket, az nem jelenti azt, hogy mindenkinek kötelező. Majd a gyerekeim eldöntik. Sok ember ahogy idősödik, kirepülnek a gyerekek és hirtelen nincs mit csinálniuk. Aztán várják az unokát aki értelmet ad az életüknek.

Én nem lennék ilyen. Vannak hobbijaim, életem. Ha lesz unokám.az is jó, ha nem az is. A gyerekeim boldogok legyenek az a lényeg.



De ti meg igazán színt vallhatnátok mert akkor így nem csoda, hogy állandóan kérdezgetik

2020. márc. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Hát én szomorú lennék, hogy az egyik ok az én hibám, hogy a gyerekkorodban azt érezted, hogy nyűg vagy. Nem örülnék, hogy kihal a családunk, de nem őrülnék bele.
2020. márc. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Ha évekig hitegettél volna, akkor nagyon xarul esne. Em egy hazug embert akartam nevelni. Amúgy nem érdekel, hoyg lesz e unokam.
2020. márc. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem hitegetjük őket, eddig úgy voltunk vele mi is, hogy majd lesz, de mostanában rájöttünk, hogy felesleges, mert tényleg nem vagyunk szülőknek valók.

Velem például mikor már 18-20 voltam, úgy éreztették, hogy jó lesz ha már végre dolgozok és lesz saját lakásom és életem, egyel kevesebb gondjuk is lesz. Szóval emiatt én sem érzem úgy, hogy jó szülő tudnék lenni.

2020. márc. 2. 08:35
 6/15 A kérdező kommentje:
Az is igaz, hogy eddig azért nem akartuk elmondani mert nem tudtuk, hogy mi lesz a reakciójuk, szerintem tuti kiborulnának, anyám alapból olyan típus, hogy neki feleljen meg minden, hozzá alkalmazkodjanak, mert aki máshogy gondol valamit az "hülye".
2020. márc. 2. 08:47
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
A gyerekeim saját döntése lesz akarnak-e vagy sem. Ha azt mondják, nem akarnak gyereket, akkor elfogadom, hogy nem lesz, és nem szólok bele az életükbe.
2020. márc. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Én is szomorú lennék, kicsit elgyászolnám, hogy máshogy alakul az életem, mint reméltem (de hát van még pár ilyen élethelyzet, lehetőség, amit elveszítünk, pláne ahogy öregszünk), és valahol azért is, hogy nem fogjátok ti sem átélni, amit én az egyik legjobb dolognak gondolok, de elfogadnám, hogy a ti döntésetek. Ez olyan, mint a külföldre kötözés - ott is szomorú lesz a szülő, de normálisan elfogadja és támogatja, hiszen szereti a gyerekét és jót akar neki. És azért valószínűleg kíváncsi lennék az okokra, pláne ha addig úgy tudnám, hogy más a terv - lehet azt hinném, valami orvosi oka van, ami miatt vigasztalásra szorulsz.

Ha meg elmondjátok ezúttal őszintén, anyád helyében hát a legnagyobb kudarc az lenne, hogy a nevelésem, gyerekkorod miatt nem akartok gyereket, és hogy félsz tőlem még felnőttként is.

2020. márc. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
Én eleve nem kérdezgetném. Úgyis elmondják, ha útban van a baba. Ha meg nem, akkor nem.
2020. márc. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

Èn egyelőre 27 (nő) vagyok, vőlegényem (23) férfi. Egyelőre én se érzem az elsöprő kéztetést a gyerek iránt, lehet soha nem is fogom.

Ennek több oka is van. Egyrészt, még fiatalnak tartom a páromat, hogy apa legyen, nem érett még meg rá. Nem mellesleg, mindketten tanulunk még. Másrészt, egy hármasikerpár tagja vagyok. Tudom és megértem, hogy anno szüleimnek nagyon nehéz volt, sok minden szakadt egyszerre a nyakukba, főleg anyukám nyakába, de így is sokszor lett elmondva, éreztettve, hogy: neki mindenről le kellett mondania, inkább nekünk vett cipőt, magának semmit se, kár, hogy megszülettem, jobb lenne az élete, ha nem lennék stb....

Többek között emiatt se vagyok motíválva a témában és eltudom képzelni, hogy nem is leszek.

Párom anyukája már tett megjegyzést, hogy unokázna.

2020. márc. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!