Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, ti hogyan fogadjátok,...

Szülők, ti hogyan fogadjátok, ha valaki beleszól a nevelési módszeretekbe?

Figyelt kérdés
Itt általánosságban kérdezek csak, semmi érdekesebb. Egyik kolléganőm mesélte, hogy a 14 éves fia hazahozott egy történelem kettest és egy irodalom kettest. Erre annyira bemérgesedett, hogy eltiltotta a számítógépezéstől 2 hétig, amíg ki nem javítja őket (szerintem helyesen döntött). Fontos dolog, hogy megfogja a slendriánt egy szülő, mielőtt az elkanászodik, és ha kettest hoz haza, az életben nem fog leérettségizni (szerintünk). Viszont a többi kolléga szerint nagyon szigorú vele az anyja, szerintük az, hogy eltiltja a számítógéptől, ne segít semmit. Aztán jött a csürhebanda, a barátai. Vannak 20 éves taknyosok, akik azt hiszik tudják, mi jó a gyerekeknek. Mondták neki, hogy ők is kaptak néha ketteseket, mégis egyetemisták és jó tanulók, mégse büntették meg őket soha érte. Erre nagyon felkapta a vizet, hogy miért szólnak bele a nevelésébe. De mindegy, nem erről van szó, csak a reakció a lényeges. És az is a kérdésem, hogy nektek mi a reakciótok ha valaki beleszól, hogyan neveljetek? Ignoráljátok vagy fogadtok tanácsokat?

2020. márc. 9. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Engem teljesen hidegen hagy ki mit gondol.
2020. márc. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Elöször is, attól, hogy valaki nem ért VELED egyet, még nem "csürhebanda"!

Másodszor, egy ÉRTELMES ember meghallgatja mások véleményét is és elgondolkodik azon, amit hallott.

Harmadszor egy kamasz esetében az ilyen "büntetés" nem ér semmit, a legtöbb esetben éppen ellenkezö hatása lesz!

Negyedszer egy-két rossz jegy bárkivel elöfordul, ha ebböl cirkoszt csinál a szülö, akkor azzal csak elmérgesíti a helyzetet.


Mindezt nem 20 évesként írom, hanem 65 éves, négy, diplomás gyerek anyjaként, és úgy, hogy soha nem tiltottal el egyiket sem semmitöl, ha véletlen rossz jegyet kaptak.

2020. márc. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Két teljesen különàlló kérdés.

1. Rossz jegyet én se büntetnék, főleg nem lennék dühös, próbàlnám az okát kideríteni. Gèptől akkor tiltanám max el, ha a gèpfüggőség okozná a rosdz jegyeket, de akkor se teljesen és nem két hétre.


2. Nem szeretem ezt a beleszólogatást. De minden témában ez megy, és egy felnőtt ember jó ha meg tudja magát védeni normálisan, és nem 'kiakad'.


A többieknek nyilván érdekes volt a téma, kiszínezte a napot és örültek, hogy okoskodhatnak. Amúgy ezért nem kell túl sokat beszélgetni a kollégákkal.

2020. márc. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

A csürhebandán nekem is megakadt a szemem.

Attól még, hogy valaki elmondja mi a véleménye vagy náluk hogy van/volt, azzal nem szól bele a gyereknevelésbe.


"Vannak 20 éves taknyosok, akik azt hiszik tudják, mi jó a gyerekeknek."

Pont annyira tudhatják, hogy mi a jó egy idegen gyereknek, mint más. Vagyis semennyire.


Feltételezzük, hogy a szülő ismeri annyira a gyerekét, hogy tudja mi a jó nevelési eszköz nála.

2020. márc. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A rossz jegy oka kérdés. Nem tanult, nem érdekelte, vagy esetleg nem értette, nem kapott elég segítséget? Bár töri, irodalom esetén azért valószínű inkább a nem tanulás, mint mondjuk egy matek vagy egy angolnál.

Hogy ki hogy nevel gyereket, abba én nem szoktam beleszólni, de leginkább nem is mesélem el másoknak, mivel amit leírsz az teljesen általános jelenség ma Magyarországon. Ha bünteted, az a baj, ha nem bünteted az a baj. Én már nem mondok véleményt és nem is kérek mások véleményéből. Arról nem beszélve, hogy minden gyerek más, ami az egyiknél bejön, a másiknál nem. Sokan azt hiszik, mert nekik is van gyerekük, attól már szakértők, pedig nincs két egyforma gyerek.

2020. márc. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

"Mondták neki, hogy ők is kaptak néha ketteseket, mégis egyetemisták és jó tanulók, mégse büntették meg őket soha érte."

Még az sem biztos, hogy nincs igazuk...

Engem még a négyesekért is megvertek, ezzel a fantasztikus neveléssel azt érték el a szüleim, hogy felnőttkoromban próbáltam bepótolni, ami kimaradt a szar gyerekkorom miatt, emiatt 2 egyetemet is otthagytam, elrontottam az életemet. Most próbálom rendbehozni, jókora lemaradással.

Nem gondolkozhatsz mindig a gyereked helyett. Neki kell felelősséget vállalnia a saját életéért, mert hiába akarod megóvni mindentől, felnőttkorában már nem fogsz tudni helyette cselekedni, gondolkozni, helytállni a munkahelyén, stb. Ez az ő dolga lesz.

Ezt tudom, hogy nehéz megérteni, de a saját siralmas példámból tanultam meg, hogy mennyire igaz (és talán a szüleim is).

2020. márc. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Bal fulemen be, jobb fulemen ki. Nem lehet ennyiből megítélni. En sose kaptam büntit rossz jegyért, de mindig 4,6 fölött volt az átlagon. Lehet a kolléganőd gyereke kezd elkanászodni, próbálja megfogni. Ezt csak ő tudja. Kívülről sokan okosak.
2020. márc. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

"ha kettest hoz haza, az életben nem fog leérettségizni (szerintünk)"

Fiam annak idején egy időben sorozatban hozta haza az EGYESEKET matekból, mert lusta volt házit írni. 90% fölötti matekérettségit írt... Több tárgyból is eljátszotta ezt akoriban. Viszont soha nem bukott meg, az érettségi bizonyítványa meg színjeles.

Szóval a fenti állítás úgy hülyeség, ahogy van.

2020. márc. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
*akkoriban
2020. márc. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, milyen stílusban és mit kapok tanácsként. Hogy a kérdésre válaszoljak.

De nekem sem tetszik a gondolatmeneted. Egybecseng a 20 éves kollégákról alkotott véleményetek a fiával való bánásmóddal.

Ettől függetlenül lehet jó döntés is az eltiltás, ha ráfüggött a gyerek a gépre és ez látszik már a tanulmányain. De ez ki sem derül a szövegedből.

2020. márc. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!