Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt más is aki kiscsoporto...

Van itt más is aki kiscsoportos gyereke mellett nem talál munkát?

Figyelt kérdés
Ősszel kezdte az ovit és 2 hetente beteg volt februárig, mostanra erősödött meg az immunrendszere. Ovihoz is alkalmazkodni kell mert 6.30 és 16.30 között van nyitva, jogsim nincs, hogy eltud ék járni messzebb. Régi munkahelyemre nem tudtam visszamenni mert csak 3 műszakba lehet menni. Párom 7től 17ig dolgozik plussz utazik is szóval csak én tudom hozni vinni a gyereket. Abba bíztam tavasztól lesz valami de nincs főleg, hogy még jött ez a koronavirus is. Faluban lakunk most volt 3 állás is hirdetve de egyikre se vették fel. Annyira elvagyok már kenődve, úgy érzem becsavarodok már ebbe az állandó itthonlétbe. Munkaügyi központ által indult tanfolyam januárban de megmondták ha sokat beteg a gyerek el se kezdjem mert megvan, hogy mennyit lehet hiányozni. Párom nem bánja, hogy itthon vagyok mert jól keres de én már nagyon rosszul érzem így magam.

2020. márc. 24. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Ha a párod jól keres, és őt nem zavarja a helyzet, akkor tojd le!

Én a kicsi 2 éves korától megpróbáltam itthonról dolgozni, időtöltésnek jó volt, anyagilag sajnos nem érte meg, és végül 4 éves volt, mikor elmentem rendesen dolgozni.

2020. márc. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Én is a fiam 4 éves koráig voltam itthon és az én férjem még nem is keres olyan jól. De sehová nem vettek fel, tehát kénytelen voltam plusz 1 évet itthon maradni a fiam 3 éves kora után. De ez idő alatt elvégeztem egy OKJ-s képzést, a tanfolyam órái idejére a nagyszülő vagy a férjem vigyázott a gyerekünkre. Utána sikerült a jelenlegi munkahelyemre elhelyezkedni, de az a lakóhelyemtől 25 km-re van, naponta tömegközlekedéssel utazom, 11 órát vagyok így távol. Most már 9 éves a kisfiam, így nem akkora gond, de a kezdetekben nagyon rá voltam a nagymamára szorulva.

Szóval keresni, keresni, keresni és hátha valahol valami összejön. :)

2020. márc. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Én is így vagyok, csak 2 gyerekkel, ők felválltva betegek, így havonta 2 hetet tudnék általában dolgozni, akkor is csak H-P délig, ilyen hely meg nincs
2020. márc. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
És mi lenne, ha tanulnál vmit? Ha tényleg olyan jól keres a férjed, akkor ez nem lehet gond, pl kezdésnek megcsinálhatod a KRESZT (online is lehet) és leteheted a jogsit. Mindjárt meg van oldva egy problémád és egyéb kapukat is kinyithat. Tanulhatsz nyelveket is, szintén lehet skyepon. Ha abban az időben tanulsz, amíg dolgoznál, hónapok alatt szinteket tudnál ugrani. Én is skypeon tanulok nyelvet, most külön kihasználom ezt a koronavírusos helyzetet és nyelvvizsgára készülök fel.
2020. márc. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És ti nem éreztétek magatokat haszonlatannak? Hogy telt a napotok ha a gyerek oviba volt? Délelőtt még el is megy akkor elvégzem a házimunkát de délután már csak bedepizek
2020. márc. 24. 20:26
 6/7 anonim ***** válasza:

5#: Délben elhoztam a gyereket, így meg is oldódott.

Falun élünk, egy ovi van, válogatás nincs. Ezt durván éreztetik is az óvónők. Többek között rákényszerülsz, hogy ha nem dolgozol, akkor elhozd a gyereket délben. Hivatalosan maradhatna délután, épp csak veled is bunkó az óvónő, és a gyerekkel is.

Csak azért írom, hogy lásd, azért a ti helyzetetekben is van valami jó.


A jogsi és a tanfolyam nem rossz ötlet. Ha nálatok az oviban rendesek, akkor egy dajka okj jó ötlet lehet. Még hosszú évekig jó lenne, hogy illeszkedik az ovi-suli szünetekhez a munkarended. Ráadásul sok helyen hiàny szakma. (Ha az óvónők ott is bunkók, akkor persze ne, vagy ne helyben helyezkedj el!)

Munkaügyiven is érdemes regisztrálni. Ingyen tudsz elvégezni tanfolyamot, és vállalkozásra is kaphatsz tàmogatást. (Pl. Körmös, fodrász, stb.)

2020. márc. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én visszamentem 1 évre a régi munkahelyemre (részmunkaidőbe),de sokszor kellett elmennem esténként is 1-1órákra dolgozni!Mivel költöztünk is közben,ez borzasztó tortúra lett,így eljöttem.

1 évig feketén dolgoztam,ezt is nagyon szerettem,de nekünk meg pont ez az év volt az,amikor non-stop beteg volt!

Közben a férjem is munkát váltott,így el tudtam vállalni már "normálisabb időbeosztású" munkát is!Most is csak félállásban vagyok,havi egy teljes hétvégét is le kell dolgoznom+1 szombatot vagy vasárnapot,de ennyit áldoznom kellett.

Havi 150et kapok,ilyen fizum vagy tizenxéve volt utoljára,de ez van.

Férjem nálunk is jól keres,de ettől függetlenül csalódott vagyok,hogy "be kell érnem ezzel".

Én is falun élek (és nem,nem akarunk visszaköltözni még így se a városba!!!)!

Kitartás!!!

2020. márc. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!