Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lassan 9 hónapos a kislányom,...

Lassan 9 hónapos a kislányom, de még mindig nem kaptunk az osztrák gyes-ből egy centet sem. Járt már vki hasonlóképpen? Mikorra várható?

Figyelt kérdés
2010. júl. 26. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm 11 hónap után kapott.

A fiunk 6 hónapos lesz, márciusban küldték át az osztrákok a MÁK-nak a papírokat, nekik július végéig (!) kellett idő, hogy leigazolják,miszerint nincs itthon keresetem, mert 6 éve gyesen vagyok, múlt héten küldték vissza a Finanzamtnak a papírokat.


Sok jóra ne számíts, de nem az osztrák oldal a lassú :-(

2010. júl. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szia,én is csak várom a pénzt.

mi idén januárban adtuk be Bécsbe a papírokat,és ez idő alatt a kis tesó is megszületett már.Múlt héten hívtak a MÁKtól,hogy a kicsire (sem)leszek jogosult itthon a családira,mert hogy itt nincs biztosított jogviszonyom(passzív GYEDen vagyok),és hogy elküldik az E411-es nyomtatványt a Bécsieknek(ez az az igazolás,amit a fenti válaszoló említett).Nos mondhatni épp ezért akadtam ki,hogy itt sem de még onnan sem kapok e hónaptól egy fillért sem :-(

2010. júl. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
holnap lesz 9 hós a lányom.családit már kapjuk.gyes még sehol.mi kitelefonáltunk és azt mondták legyünk türelemmel.szabadságolások vannak.nem akarlak elkeseriteni de az előző gyereknél 2 évet vártunk mire megkaptuk.
2010. júl. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2 évet?!?!

És addig miből adjak neki enni?

Ez nagyon durva,abszolut nem foglalkoznak azzal,hogy az ember miből él addig,amíg méltóztatnak pénzt küldeni.

Köszönöm a válaszokat!Kitartást mindenkinek!!!!

2010. júl. 27. 18:31
 5/10 anonim ***** válasza:
2 év után is ugy kaptuk meg hogy dübe jöttem.fel mentem pestre személyesen.kitöltettem ujra a papirt és magam kivittem ausztriába.igy kaptuk meg 2 hét alatt.akkor már családi gyessel együtt 20 ezer euró volt.
2010. júl. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az szép pénz egyben,de nekem jobb lenne havonta,mert egyedül nevelem a kislányomat.Lassan elfogynak a tartalékaim:(

Fölhívom az államkincstárat,talán tudnak vmit mondani.

2010. júl. 28. 10:27
 7/10 anonim ***** válasza:
miért osztrákból kapjátok a gyest?
2010. júl. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3.-dik válaszoló vagyok.nem volt munkahelyem terhesség elött alatt.a férjem kint dolgozik.én igy csak ott igényelhetek mindent.itthon nem vagyok jogosult.ha itthon dolgozna akkor járna alanyi jogon.
2010. júl. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azért Ausztriából "kapom" a gyest,mert a terhesség előtt kint dolgoztam 3 évig.Bejelentett munkahelyem van és kint fizetik utánam a tb-t.
2010. aug. 1. 11:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Remélem még tud valaki segíteni nekem itt.. bocsi, hogy itt kérdezek, de én már megkaptam a határozatot a finanzamttól, hogy kapom a csal.pótlékot a két gyerekem után és az is rajta van, hogy az elmaradt másfél évnyi pénzt is küldik. Hónapokban meg van adva mikor küldik a csal.pótlékot. Na de az elmaradt pénzt, mikor? A levélben az állt, a keltezéssel egyidejűleg elutalták az összeget. Lassan egy hete küldték a papírt. A határozattól számítva nektek mennyi időn belül jött meg a pénz? Köszi előre is, ha válaszoltok nekem! Azóta remélem nektek is rendeződött a dolog! Üdv.
2010. dec. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!