Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekedre vagy a legbüszkébb?

A gyerekedre vagy a legbüszkébb?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért, és hány éves a gyermek?

Ha nem rá, akkor mire, és miért arra?


2020. márc. 30. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Semmire sem vagyok büszke, a gyerekekre sem, 4 és 6,5 évesek
2020. márc. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

Nem tudok büszke lenni arra, hogy két petesejt összeegyesült és az eredményt kiműtötték belőlem. Nem az én érdemem hanem a természeté. A sikereit magának köszönheti, a kitartását és az akaraterejét. Nem kérte tőlem az életét, nincs mit köszönnie nekem, nem dagad a mellem.

Szeretem, imádom, ő az életem része, családom, de nem a munkám eredménye amire büazke kell hogy legyek. Nem posztolom a bizonyítványát, nem dicsekszek vele. Képet is csak azért küldök szét, mert vannak messzi rokonok akik szeretik és nem láthatják sokszor.

2020. márc. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Büszke vagyok rájuk nagyon. De ezt nem tudom összehasonlítani mással. Mármint büszke vagyok pl. arra is, hogy sikeres vállalkozó vagyok, de ez teljesen másfajta büszkeség. Meg még sok mindenre büszke tudok lenni, de rangsorolni nem tudnám, mert teljesen más szempontból, másképp töltenek el jó érzéssel.
2020. márc. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
A legbüszkébb inkább arra, hogy közel 20 év után is ugyanolyan szeretetben és békében élünk a férjemmel, hogy szépen neveljük a gyermekeinket. Mint család, szerintem példás, ahogyan vagyunk és a gyerekeken is ezt látom.
2020. márc. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
4: ezért lepontozod aki nem ilyen.
2020. márc. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem nevezném büszkeségnek, amit a gyerekeim iránt érzek. Inkább szeretet, végtelen öröm és hála a Teremtőnek. Hogy vannak, hogy egészségesek, hogy teli vannak szeretettel, hogy ennyi örömöt adnak nekem.


Leginkább arra vagyok büszke, hogy egy speciális terület szakértője vagyok, és ebben a minőségemben sok ember keres, meghallgatja a véleményemet, ill. tőlem kér tájékoztatást, ill. már egyik ember ajánl a másiknak engem.

2020. márc. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Önmagában arra, hogy van egy gyerekem, nem vagyok "büszke", ez önmagában még nem egy teljesítmény.

A gyerekemre majd akkor leszek büszke, amikor látom, hogy jól helytáll az életben, jó nevelést kapott, képes felelősségteljes életet élni, boldog. Ekkor majd büszke leszek arra, hogy ennek az alapjait én adtam meg neki.

Most még csak 1 éves, egy irtó cuki, mosolygós, aktív baba, akit imádok, de szerintem most még nincs nagyon mire "büszkének" lennem, majd később derül ki, jó munkát végeztem-e. :)


Engem amúgy az irritál különböző babás csoportokban, amikor ugyanolyat írnak, hogy "6 hónaposan felállt, olyan büszke vagyok!!" , "11 hónaposan már szavakat mond, nagyon büszke vagyok!" , mert az, hogy ki hány hónaposan csinálja ezeket, az nagyrészt genetika, meg idegrendszeri érettség, ami egy adottság. Nem tudjuk befolyásolni, így nincs mire büszkének lenni, mert nem a mi érdemünk. És szerintem a többi anyukának is rosszul esik ez, mert akinek mondjuk 9 hónaposan állt fel a gyereke (ami teljesen normális és nincs elkésve), az rosszul érezheti magát a hasonló posztok után, mert akkor ő már nem lehet büszke?

Na mindegy, ez csak kikívánkozott belőlem a gyerekek és a büszkeség témakörről. :D

2020. márc. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Én büszke vagyok, hogy jól nevelt, normális gyerekeim vannak és szép házasságom
2020. márc. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%

Nem vagyok büszke. Szeretem a gyerekeimet, gyönyörűnek látom mind a hármat. Ezzel együtt látom a hibákat, gyengeségeiket is.

Szerintem csak egy végletekig elfogult szülő büszke a gyerekeire.

Magamra sem vagyok büszke. Teszem a dolgom, élem az életem.

Teljesen átlagos nő vagyok, átlagos családdal.


Különleges dolog kéne ahhoz, hogy büszke legyek. Egy egy iskola, bizonyítvány, munka nem elég a büszkeseghez, hiszen ezer és ezer embernek van.

Lehet nálam túl magasan van a léc.

2020. márc. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jaj, úgy megnyugtatott pár válasz!

Még nincs gyerekem, de szeretnék, viszont van bennem néhány gát, az egyik pedig az, hogy kívülről úgy tűnik, az anyák többsége a gyereknemzést tartja élete eredményének. Féltem, hogy ez az ömlengős büszkeség "alap elvárás". Megnyugtat, hogy azért szép számmal vannak reálisan gondolkodó anyák is. Én meg kevesebbet facebookozok a jövőben... (ott van a legtöbb ilyen jellegű poszt.)

2020. márc. 30. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!