Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 vagy 2 gyerekes anyukàk!...

1 vagy 2 gyerekes anyukàk! Mennyire nehéz az élet 1 vagy 2 gyerekkel? Tapasztalatokat vàrok

Figyelt kérdés
2020. márc. 30. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon.
2020. márc. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Ez baromi sok dologtól függ. Mennyire vagy anyatípus, mennyire vagy türelmes, mennyjre jó a problémamegoldó képességed. Apuka milyen, mennyire veszi ki a részét, egyéb segítség van-e, kell-e egyáltalán. Mekkora a korkülönbség. Szerintem az is számít, hogy milyenek az anyagi lehetőségek, hol éltek. Hogyan éltek, eljárósak vagytok, vagy nyugisabbak... Lehetne sorolni.

Nekem 2 gyerekkel nem nehéz. Másnak meg egy is sok. Nekem 4 sok lenne, más meg fél kézzel rendezi őket. Nem vagyunk egyformák.

2020. márc. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Ezt lehetetlen megfogalmazni. Embere válogatja: van, akinek minden nehéz, van, aki meg könnyedén veszi a kihívásokat, feladatokat. A legnehezebb feladatok egyike a gyerekvállalás, gondozás, nevelés, szinte lehetetlen tökéletesen csinálni. Akinek a gyerek előtt is nyűg volt a főzés, takarítás, annak gyetekkel is az lesz. A kisgyerekek nagyon sok mindenre megtanítanak: türelemre, önzetlenségre, odaadásra, lemondásra stb. Nyilván egy elkényeztetett, mindig magával törődő királykisasszonynak nyűg lesz a gyerek, míg másnak meg az élet legszebb ajándéka. Hogy kinek mi a nehéz, mindig viszonyítás kérdése, attól függ, honnan nézzük.
2020. márc. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Típus kérdése. Nekem nehezebb volt anno korán kelni, buszhoz rohanni, izgulni, hogy elérem-e a csatlakozást, elvégezni a munkámat, majd visszafele ugyanezeket a köröket lefutni, mint most 4 kicsi gyerekkel itthon lenni. Szeretem ellátni őket, szeretek játszani velük, szeretek főzni, ruhákat pakolni. Takarítani nem, de még mindig jobb, mint az idővel versenyezni. Nekem, mint háziasszonyként kiteljesedő nőnek nem nehéz. De már most rettegek, mi lesz, ha vissza kell mennem dolgozni, pedig még odébb van.
2020. márc. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Az eleje nehéz az biztos.Meg kell szokni az új családtagot.A továbbiakban szerintem egyáltalán nem nehéz,csak más,mint gyerek nelkül.Inkább azt mondanám hogy sok az aggódás.Viszont ha valakinek rossz gyereke van,és hisztis az nem lehet egyszerű.Nyilván minden attol függ,hogy kinek milyen a gyereke.
2020. márc. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem nehezebb egyik élethelyzet sem, csak más. Én a nehézségeket ugyanannyira nehéznek éltem meg gyerek nélkül, a lányunk születése után, valamint a fiunk születése után. Miután az első megszületett, és eltelt pár hét, feltettem magamnak a kérdést, hogy nem is értem, miért voltam én gyerek nélkül folyamatosan kimerült, hiszen az az élet semmi sem volt. A második után ismét feltettem a kérdést, hogy miben fáradtam el egy gyerekkel, nem is értem...

De ha belerázódik az ember, akkor nem vészes. Persze vannak nehezebb időszakok.

Viszont hiába kérdezel meg egy 1 gyerekest, egy 2 gyerekest vagy akár egy 4 gyerekest, hogy melyiknek nehezebb, nem fogsz rá reális választ kapni, egyrészt, mert mindenkinek a saját élethelyzete a nehéz, meg ugye nem mindegy kinek hány gyerekre van kapacitása. Valaki egy gyerekkel is szenved, más meg elbír egy egész focicsapattal.

Nekem mindig az eleje volt nehéz, amíg összecsiszolódtunk. Ez nálam nagyjából a gyermekágyas időszak végét jelentette.

2020. márc. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyerek és szülő függő. A nagyobbik fiammal pici kora óta nehéz. Kezdetben tejfehérje allergia miatti bélgyulladása volt, folyton sírt. Fél éves koráig csak a mellkasunkon aludt, majd jött a fogzás, hozzátáplálás miatti hasfajás, pavor gyanú stb. Szóval mindig vokt valami nehézség, elkényeztettük, túlsagosan is. Mellette dackorszak, plusz Apukától örökölt iszonyat makacsság és akaratosság. (Amit remélem egyszer előnyére fordít.) Nagyon-nagyon sok türelem kell hozzá. Nagyon szerettünk volna még egy gyereket és lett is. Féltünk, hogy fogjuk bírni, ha a kicsi is olyan lesz, mint a nagy. De a kicsi a nagy ellentéte. És én a nagy mellett megedződtem. Nem változott az életünk, hogy született még egy gyerekünk. Csak jó irányba, ránézünk és akkora nyugalom árad belőle, hogy átvesszük. A nagy fiam extra figyelmet igényel, rengeteg türelmet, de őt meg pont azért imádjuk, mert ilyen életrevaló!
2020. márc. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!