Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rettenetes terhesség miatt...

Rettenetes terhesség miatt nem vállalni második babát?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 20as évem elején járok és mostanában egyre többet fogalalkoztat (mégcsak gondolatban) a babavárás és családalapítás. Nemsok barátnőm van még benne ebben az életszakaszban ezért annyira ismerősőm sincs akit erről faggathatnék, viszont elkaptam egy fél mondatot valahol , (tévéből vagy valami kommentből, már nem is tudom) hogy valaki azért nem akar vállalni második babát mert annyira szörnyű volt az első babával a terhesség.

Van valaki akit tényleg ennyire eltántorít az első szülés élménye, hogy attól függetlenül mondjuk hogy szíve vágya két gyermek, megáll egynél?


2020. márc. 31. 17:43
1 2
 11/18 Horaires ***** válasza:
100%
Igen, léteznek borzasztó nehéz terhesség- és szülésélmények, amiket még hallani is rossz, nemhogy átélni. Ha nincsenek is olyan komplikációk, amik pl kórházi hosszas kezelést igényelnek, akkor is azért van nehézség bőven ezalatt az időszak alatt. Nekem nem volt extrém rossz az első terhessèg sokakéhoz képest, de még így is többször átgondoltam, hogy biztos bele akarok vágni még egyszer? Aztán pár hónap után arra jutottam, hogy igen, de ha a szülésem nem lett volna olyan könnyű, amilyen volt, esélyes, hogy másképp döntök. Amíg nem vagy benne, vagy nem hallod elég embertől milyen nehéz is tud lenni, el tudom képzelni, hogy ez kicsit túlreagálásnak tűnhet. Nekem pl senki abszolút semmi negatívat nem mesélt, magamtól meg nem jártam utána. Az egyetemen volt óránk nőgyógyászati témákban, de szó sem esett arról, hogy milyen tulajdonképpen terhesen az élet. Kb azt gondoltam, hogy nő a hasad és ugyanúgy élsz mint addig. Hát nem. Akad ilyen terhesség is, de ritka. Mindettől függetlenül azt gondolom aki gyereket akar, az fog is vállalni, de egyáltalán nem lep meg, hogy valakiben annyira keserű emlék marad, hogy ne akarjon még egyszer átesni rajta.
2020. márc. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
🙏🏽Erosek vagytok nagyon, koszonom h leirtatok. Alapbol is tartok az egesztol, ezert nem olvastam utana milyen extrem rossz elmenyek vannak ,szoval ebbe meg nem nagyon gondoltam bele
2020. márc. 31. 19:33
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Én így érzek. Első terhesség, elsőre összejött. Hatalmas boldogság. És az első perctől kezdve problémák. Vérzés, állandó hasfájás. Végül toxémiás lettem a 30. hétre. Még 4 hétig lehetett húzni a terhességet. A fiam koraszülött lett és a toxémia miatt nagyon pici súllyal született. Jelenleg másfél éves, szerencsére jól van. De ezek után azt mondom, köszönöm többet nem! Legalábbis most nagyon határozottan így gondolom.
2020. márc. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a terhességem problémamentes volt, konkrétan az amit az egyik válaszoló írt (Csak nőtt a hasam és kész), viszont a szülés nagyon megviselt, és ami azóta van, azt biztos nem tudnám még egy gyerek mellett csinálni. Ellátni úgy egy kisgyereket, hogy közben egy újszülött 0-24-ben rajtam lóg... tudom, rengetegen megcsinálják, de szerintem az a jó, ha mindenki ismeri a saját korlátait, és tudja, hogy mi az, amit még épp ésszel kibír (nekem már egy gyerek is veszélyes). Szóval, nekem ezért nem lesz második. Szülni soha többet.
2020. márc. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Én terhesen is hosszú kórházasdi után majdnem ottmaradtam műtéti szövődmény miatt, két hétig intenzíven voltam, apa otthon babázott. Kb. két évig úgy gondoltam, hát ennyi volt, selejt vagyok ehhez, pedig szerettem volna még egyet. Utána egy évig végigkérdeztem ezer orvost (na jó mondjuk 15-öt), hogy mennyi az esély az ismétlésre és mivel csak egy mondta, hogy talán ne, belevágtunk. A másodikkal minden rendben volt.
2020. márc. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
74%

Csak lombikkal van esélyem a gyermekáldásra. Arra is 6, ill. 7 évet vártunk.

Az első terhességemet sajnos nem élték túl az iker babáim. Túl korán születtek...

A másodikból épphogy sikerült megmenteni a kislányomat, ami szintén ikerterhességnek indult. Az egész terhességemet végig kellett feküdnöm. Az elejétől a végéig, csak wc-re kelhettem fel. Ebből 4 hónap volt kórházban. Volt minden: sürgősségi műtét, ami miatt szivárgott később a magzatvizem még középidő előtt; többször voltam visszatartáson; terhességi cukorbetegség; Rh összeférhetetlenség miatt ellenanyag termelés... Az izmaim teljesen lesorvadtak; nem voltam még csak levegőn sem, állandó kiszolgáltatott helyzetben voltam. De végül egészséges kislányom született.


A problémám olyan, ami két ilyen terhesség után bizonyosan probléma lesz a többinél is; de ahelyett, hogy feladtuk volna, a megoldást kerestük, és -remélhetőleg- meg is találtuk; úgyhogy nem adjuk fel, hogy lehessen még gyermekünk, pedig most már a 10. lombiknál járunk.

Csak az a lehetetlen, amit meg sem próbálunk...

2020. márc. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Masodiknal szulesnel majdnem elvereztem, most varjuk a harmadikat, nem mondom h nincs bennem felsz, de szeretnenk ezt a babat es bizunk benne h ez most mas lesz. Megertem ha valaki nem tenne.
2020. márc. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
2.szülés borzasztó volt. Piszkosul fájt, majd nem vált le a lepény, majdnem elvéreztem. Nincs az a pémz, hogy még egyszer terhes legyek. A terhesség is borzalom volt, véreztem, feküdnöm kellett, korán nyíltam, szóval köszönöm szépen, nem szeretném. Nem érzem traumának, mert nem kesergek miatta, de már tudomy hogy én két gyerekes anyuka maradok.
2020. ápr. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!