Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lehet az hogy régebben...

Miért lehet az hogy régebben 3-4 gyereket is szültek a nők, most pedig sokszor 1-nél megállnak?

Figyelt kérdés
Nekem 1 kislányom van és úgy érzem nincs erőm több gyerekhez. Hasfájós volt,az első 3 hónapban végig sírt szinte,nappal csak rajtam-velem tudott aludni,késöbb is még wc-re is alig tudtam kimenni,most másfél éves mégis sokszor éjszakázom vele . Régebben hogyan tudták ezt 3x-4x is végig csinálni azt nem tudom. Lehet én vagyok gyenge de sokszor olvasom hogy 1-nél nem akarnak többet. Le a kalappal azok előtt akik több gyereket nevelnek. Régebben pedig sokan szültek 3-4 vagy több gyereket is,mi lehetett akkor más?
2020. ápr. 2. 06:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%
Régen a férfiak egyedül is képesek voltak eltartani a nőt és 3-4 gyereket, most nők 70%-ának dolgoznia kell gyereknevelés mellett.
2020. ápr. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
54%

Lehet mert sokan csak szülés után jönnek rá,hogy mekkora felelősség egy gyerek.

Gondolom nem hiába lett népbetegség a szülés utáni depresszió....

2020. ápr. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
94%
A családtervezés egyetlen eszköze az önmegtartóztatás lett volna, de az emberek akkor is szerettek dugni. A gyerek meg dolgozott már akár 5-6 éves korától kezdve is. Az egyházak is szorgalmazták a sok gyermek születését.
2020. ápr. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%
Csak apa járt dolgozni, nem védekeztek, a sok gyerekből kevés maradt életben, öregen a gyerekek tartották el a szüleiket.
2020. ápr. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
96%

Teljesen más volt a normális.


Ahogy fentebb irjak sok anya otthon volt, ugyanakkor pl a 30-50es évek között a gyerekek nem jatszohazba, xbox klubba jártak.

Ugyanúgy mentek a mezőre, állatokat látták el és közben játszottak.


El is fáradtak rendesen.


Konkrét példa párom mamája.

5 évesen már neki kellett kimenni a tehenekkel.

Később megszuletett anyósom, aki éjszakákat sírt át, a nagyszülők járkáltak vele fel-alá, mikor már nem bírta.


Állítólag ezért is lett egyke anyósom.


Szóval ilyen régen is volt azért.

2020. ápr. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
91%
Nem.volt választási lehetőségük.a nőknek. Ma már van.
2020. ápr. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
80%
Nem stresszeltek rá ennyire a gyereknevelésre mint ma. Gyakran több generáció is együtt élt és akkor még nem volt ciki vagy szégyen a nagyszülők segítségére számítani. Nem paráztak azon, hogy lelkisérült lesz egy gyerek ha néha sírni hagyják. Vannak akik dianás cukorral, máktejjel "nyugtatták" meg a babát ha fájt a foga.. És a nagyobb gyerekek ugyanúgy kivették a részüket a házimunkában, a kisebb tesókra is vigyáztak. Más világ volt. Most minden a gyerek körül forog, kicsi istenekként nevelik őket, rettegnek hogy a gyerek nem fog kötődni és egy kicsit is sírva hagyni a gyereket a világ legnagyobb bűne.
2020. ápr. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
67%
Mert a mi korosztályunk már el van kényelmesedve. Negyed anynit nem bírunk mint két generációval előttünk lévők. Ők se bírtak annyit mint az ő szüleik. Ahogy fejlődik a világ, úgy kényelmesednek el az emberek, nincs háború, béke van, jólét.
2020. ápr. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Lehet hogy akkor nem akartak több gyereket csak lett és kész mégis valamiért úgy gondolom akkor boldogabbak voltak a családok mint most-de persze lehet nem így van.
2020. ápr. 2. 07:36
 10/30 anonim ***** válasza:
86%
A boldogsággal kapcsolatban ajánlom szíves figyelmedbe a teljesség igénye nélkül Móricz Zsigmond, Ady Endre, Szabó Dezső, Németh László, Féja Géza, Illyés Gyula, József Attila munkásságát.
2020. ápr. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!