Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki akar gyereket, az miért akar?

Aki akar gyereket, az miért akar?

Figyelt kérdés
Normális válaszokat várok, és nem sablonosokat, mint pl. ez a normális, vagy aki nem vállal, az önző. Miért gondolják, hogy az életük több lesz ezáltal, mi az, amiről azt gondolják, hogy egy (újabb) gyermek tudja nekik megadni?

2020. márc. 28. 13:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem az életünk célja,hogy másoknak is megadjuk azt az örömöt,amit az élet jelent. Nincs annál szebb dolog, ahogy látsz felcseperedni egy emberpalántát.
2020. márc. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Én 22 éves voltam, mikor hirtelen jött a vágy, hogy gyereket akarok, bármi áron, anya akarok lenni! Sajnos nem volt akkor még biztos párkapcsolatom... jó, tudom, manapság mi számít egyáltalán biztosnak?... tavaly nyáron diplomáztam, egyből munkába álltam, fél éve dolgozom, van egy 3 éves párkapcsolatom, most, 25 évesen. 4 napja pozitívat teszteltem, és ma is. :)


3 hét múlva tervezek Uh-ra menni, dokival már -beszéltem, azt mondta, vegyem csak készpénznek a terhességem, hiszen menzesz sehol... 😊 nem tudom pontosan megmagyarázni miért akarom ennyire, és ráadásul viszonylag fiatal lányként, de nekem 3 éve ez életem álma...

2020. márc. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Mert szeretem a gyerekeket, vágyom rá, hogy anya legyek, hogy legyen egy szép családom, akikért érdemes dolgozni, fejlődni, akikkel kölcsönösen örömöt, boldogságot hozunk egymás életébe és egyben az élet legnagyobb kihívása is: életet adni és becsületesen felnevelni, adni a világnak egy boldog embert. A legnehezebb feladat az életben, nem hiába rontják el annyian.
2020. márc. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Mert annyira szereti a párját, hogy vágyik arra, hogy kettejük tulajdonságai együtt megtestesüljenek egy közös gyermekben.
2020. márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Szeretem az életem. Amikor voltak nagyon kemény időszakok akkor is szerettem. Jobb élni szerintem mint meg sem születni. Nagyon szeretem a gyerekeket. Mindig szerettem gondoskodni mindenkiről, ugye a gyerekeimről meg végképp. Nagyon élvezem azt az érzést, hogy én vagyok nekik a minden (még). 3 fiam van. Szeretnék nagyon 1 kislányt. Mivel anyagilag belefér, ezért negyedjére is megpróbálkozunk, hátha ő kislány lesz. Hogy miért vágyon ennyire rá? Talán azért mert szeretném neki megadni azt amit én gyerekként nem kaphattam meg. Szegények voltunk, nem kaptam meg tulajdonképpen semmit amit szerettem volna. Szép ruhát, cipőt, játékot, stb. Csak használtat mindenből. Elfogadtam nyilván, de nagyon vágytam rá.

A fiaim vagány gyerekek, de nem érdekli őket a divat. Felveszik amit rájuk adok. 1 lány lehet másabb lenne. Imádnám öltöztetni. Megvenni neki a legmenőbb lányos játékokat. Lehet többet babáznék vele mint a fiaimmal autózni. Ugye közelebb áll hozzám. Olyan jó látni a fiúkon, hogy már milyen okosak. Hogy átvesznek tőlem mindent. Olyan büszke vagyok rájuk mikor valahova megyünk és tisztelettudóan viselkednek. Az egy más dolog h otthon sokszor kinyírják egymást, de más előtt viselkednek, és tudom, hogy mert valamit jól csinálok.

2020. márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
A "sablonos" válaszokon felül minket még az erősített meg a döntésben, hogy megadjuk az esélyt a munka utáni unokázós életre.
2020. márc. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Én sokáig nem akartam, más gyereke kifejezetten idegesít, és ne értsd félre, még most is látom, hogy bőven van hátránya a gyerekvállalásnak, és óriási szívás is az öröm mellett az egész, de amikor gondban voltam, ott volt és van is mind a mai napig mellettem a családom. Egy ilyen gondterhelt helyzetben fogalmazódott meg bennem, hogy milyen jó családban élni, a szeretteidre támaszkodni és kölcsönösen támaszt is nyújtani. Jó érzés szeretve lenni és szeretetet adni. Kb. ennyi, semmi magasanszántó indokom nincs.
2020. márc. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Vágytam rá és adott volt minden, hogy vállaljunk.
2020. márc. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%
Hányingerem van minden gyerektől.Nem nekem találták ki.
2020. márc. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%
Bennem nem volt soha ilyen logikus, szavakban megfogalmazható ok, hogy miért akarok gyereket. Egyszerűen vágyom rá, vágyom az anyaságra. Ahogyan a párom is vágyik az apaságra. Ennyi, nincs oka. Mindketten szeretjük a munkánkat, jól is keresünk vele, és vannak más céljaink is az életben, ennek ellenére mégis úgy éreztük, hogy hiányozna a gyerek, ha nem lenne.
2020. márc. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!