Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogamzásgátló szedésével...

Fogamzásgátló szedésével kapcsolatban lenne kérdésem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az utolsó menzeszem március 12.-én volt meg. Tudom, hogy ha a menzesz első napján kezdem el szedni a fogamzásgátlót, akkor már azonnal véd. Viszont én tegnap vettem be az első szemet, és nyilván tudom, hogy így nem véd és kiegészítő fogamzásgátlási módszerre van ebben az esetben szükség.

Viszont a kérdésem az lenne, hogy akkor most az egész levéllel végig kell szednem (21 szemeset szedek, Symicia) és utána jön ugye a hét napos gyógyszer szünet és a megvonásos vérzés. És utána ha újra elkezdem a következő levéllel csütörtökön, ahogy ugye most is, akkor már védve leszek?

Bocsánat ha nem vagyok tájékozott annyira, de közel 10 éve szedtem utoljára és már nem emlékszem, hogyan volt.

Köszönöm a segítő kész válaszokat!



2020. ápr. 3. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, így nem szedünk fogamzásgátlót.

A mensi első vagy második napján kezdjük el, nem a ciklus 21. napján.

Szerintem jócskán felborulnak a hormonjaid, ha szeded továbbra is. Mivel csak 1et szedtél be eddig, én nem szedném tovább, megvárnám míg megjön és akkor szedném ezt a megkezdett levelet be.

2020. ápr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátlót a menstruáció 1-5. napján kezdjük el szedni. Te már eleve eltoltad. Nem is értem, ha úgysem vagy védett, akkor minek kezdted el szedni? Nem lehetett volna várni pár napot?

Egyébként meg egy levelet végig kell szedni, utána 7 teljesen nap szünet és a 8. napon kell az új levelet elkezdeni szedni.

Nálad az első levél teljes beszedése után alakul ki tutira a védettség, viszont azt is tudni kell, hogy a tablettaszünetben akkor van védelem, ha pontosan folytatod a 8. napon a következő levéllel. Ha ezt elmulasztod, akkor már a szünetben sem voltál védett. Tehát én a helyedben a 2. levél szedésének elkezdésénél hagyatkoznék védelem tekintetében a tablettára kizárólag.

2020. ápr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Volt Hogy pár éve hónapokig nem jött meg. Nem voltam terhes. Két nődokit is kérdeztem, mert el akartam kezdeni fog.gatlot szedni, hogy most mi legyen. Mint a ketten azt mondták, hogy mivel nincs ergo menzesz, kezdjem el, a gyógyszer szünetben megjon és utána tusom normálisan szedni.
2020. ápr. 3. 11:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez valóban így van, el lehet kezdeni igazából bármelyik napon, csak magaddal tolsz ki ilyenkor, mert nagyobb az esélye az áttöréses vérzésnek és még pár kellemetlen mellékhatásnak. Nem értem miért nem vártad meg a következő mensit. Első havi után ha megjön és elkezded szedni a második levelet akkor már így is véd.
2020. ápr. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem ugyanilyen szituban azt mondta a nődoki, hogy eszembe sem jusson random elkezdeni szedni, ha már eddig kibírtam másképp, akkor várjam ki azt az 1-2-3 hónapot, amikor egyszercsak megjön, és csak akkor kezdjem el, 1-2. napon, ha nem akarom tönkrevàgni a hormonháztartásom ennél is jobban...
2020. ápr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyébként te hónapokig nem menstruálsz, akkor nem fogamzásgátlót kell szedni, hanem alaposan kivizsgálni, hogy mi az oka, hogy nem menstruálsz. Ha azt rendbe tették, akkor lehet szedni fogamzásgátlót is, ha más védekezési mód nem jöhet szóba.
2020. ápr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez is igaz, hogy ha nem jön meg rendszeresen arra rossz ötlet fogamzásgátlót szedni. Leállítja a maradék hormonjaidat is és ezerszer rosszabb lesz amikor abbahagyod. Sajnos sok doki nem törődik vele, és felírja a tabit, holott legtöbb esetben PCOS áll fenn, amire egyáltalán nem ajánlatos fogamzásgátlót szedni.
2020. ápr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!