Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szülés utáni depresszió...

A szülés utáni depresszió hogyan nyilvánult meg nálatok? Mikor vettétek észre, hogy szülés utáni depresszióban vagytok? Hogy javult a helyzet?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 6. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Rengeteget sírtam. Tervezett baba volt, de rengeteg komplikáció után végül koraszülött lett. Nagyon megszenvedtem hogy nem olelhetem magamhoz minden percben. Hogy napibt csak x időt láthatom és egy perccel sem többet. Irtó sokat sírtam, még akkor is mikor már otthon voltunk.


Nekem az segített hogy a férjem újra és újra végig hallgatott és hagyta hogy annyit sírjak amennyi csak jól esik. Nem érdekelte hogy kupira jön-e haza, meg az sem hogy nincs vacsora. És unásig hallgatta a monologjaimat, amitől szép lassan egyre jobban lettem és kezdtem észrevenni ismét az örömteli dolgokat. És csak ekkor kezdtem gyanakodni, hogy ez lehet hogy depresszió? Előtte nem nagyon merült fel bennem.

2020. ápr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kb a szülés után 2-3 héttel éreztem. Mondjuk fáradt, kimerült is voltam, a szoptatás sem igazán akart működni. Egyszerűen úgy éreztem, nem bírom tovább, el akarok menekülni, rengeteget sírtam. Mondjuk inkább hullámokban tört rám, vmikor a legboldogabb édesanyának éreztem magam. Szerintem az segített sokat, hogy jött a tavasz, a jó idő és amikor csak tehettük, kimozdultunk a természetbe babával együtt. Szerencsére 1-2 hónapon belül elmúlt.
2020. ápr. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden nap sírtam, nem mertem kettesben maradni a babàval, rèmàlmaim voltak, boldogtalannak èreztem magam.

Sajnos èn csak utòlag jöttem rá, hogy szülès utàni depressziòm volt.

2020. ápr. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Először borzasztóan fáradt voltam. Aztán el akartam menekülni. Nálam sajnos nagyon súlyos lett a dolog. 3 hónap után jöttek a kényszergondolatok, álmatlanság, étvágytalanság, szorongás, émelygés, hányás. Próbáltam megbírkózni vele, mert nem tudtam mi ez az egész, nem tudtam semmit a depresszióról. Végül orvoshoz mentem, antidepresszánst szedtem. Aludni csak nyugtatóval tudtam. Szép lassan jobban lettem. Nálam 10 hónapig tartott. Maga volt a kínzó pokol. Másfél éve már gyógyult vagyok, nem volt semmilyen tünetem azóta. Figyelj nagyon magadra, lehet csak enyhe nálad és elmúlik magától. De ha pl már aludni, enni sem tudsz, kérj segítséget.
2020. ápr. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!