Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni depresszióm van,...

Gina0905 kérdése:

Szülés utáni depresszióm van, szerintetetk, hogy rángassák ki magam belőle?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok, egy hete született a gyerekem, akit annyira nagyon vártunk és nagyon imádunk mégis beárnyékolja az életem a szülés utáni depresszió. Nem tudom mit tegyek, ha valami nem sikerül vigasztalhatatlanul sírok. Néha úgy érzem, hogy jobb és minden rendben lesz, de aztán mint ma is több mint 2 órán keresztül próbálom elaltatni és nem sikerül és összeomlok. Nem tudok a korona vírus miatt sehonnan segítséget kérni úgy érzem. Nagyon részéhez ez a helyzet és nagyon szégyellem magam. Első baba és úgy érzem a helyzet, miatt egyedül maradok a problémával, se védőnő se orvos nem jön ki.Ti hogyan tudtátok magatoknak segíteni, hogy ne csak bőgésből álljon az egész napom? Annyira imádom a gyerekem és annyira vágytam rá, hogy nem értem miért érzem így magam...

2020. ápr. 8. 15:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

netes pszichológus skype-on, fizetős de ez van.


ez egy ingyenes megoldás kerületenként változó:

[link]

2020. ápr. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

#10 ezek szerint nem szoptatsz. Jó a tápszer, amit kap? Nem lehet, hogy fáj tőle a hasa?

Ne a másik szobában nézd a tvt, legyél vele. Tedd magad mellé az ágyba és simogasd.


Úgy rángasd ki magad, hogy nem utasítasz el minden tanácsot, hanem kipróbálod, maximum nem jön be. Szerencsédre sok ötlet kaptál.

2020. ápr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%

Nekem volt olyan gondolatom az első héten már itthon, hogy kisétálok a sínekre...

mostmár csak nevetek rajta, ugyanúgy nem alszik a baba, ugyanúgy kel éjszaka, ugyanúgy rengeteget sír, csak kézben van el, ugyanúgy négy órát alszom, de már vígasztal az, hogy látom felnőni a babát, minden nap egyre többet tud, egyre többet mosolyog, ma már majdnem kurjantott is közben, és visszamondja, hogy hello :D (azt hogy heo :D) hat hetes... minden éjjel úgy érzem, hogy ha még egy lépést meg kell tennem vele, összeseesek. de még nem történt meg. sőt mostmár még rosszabb, mert refluxos, így csak függőlegesen nem fáj neki... gondolhatod... na mindegy ezzel csak azt akartam mondani, hogy ha nem is lesz minden jobb hetek múlva, de hozzáedződsz!! és kárpótol majd mindenért, amikor rádmosolyog!!

2020. ápr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nem utasítom el a segítsêget csak a kivitelezést tudom nehezen elképzelni, mert amíg sír addig nem tudok kikapcsolni, mert nem bírom, hogy szenvedni hallom. 100 % anyatejes, rengeteg tejem van és sokat is eszik
2020. ápr. 8. 20:52
 15/19 A kérdező kommentje:
Hasfájós, de a laktáz cseppektől az a gond megoldódott.
2020. ápr. 8. 20:54
 16/19 A kérdező kommentje:
Nekem is olyan gondolatom volt, hogy nem bírom tovább. Reflux az még kéne....abba reménykedem én is, hogy ez csak a hormonok játéka és kicsit könnyebb lesz később lelkileg. Érthetetlen számomra ez az egész, annyira szeretem és Annyi jót kapok tőle, nagyon vágytam rá és végig edzettem, hogy az eleje nehéz lesz. Én is a 6 hétbe reménykedem meg abba, hogy ha végre mehetünk mindenhová a babával. Nem akarom, hogy mások vigyázzanak rá vagy gondozzák. Nagyon kettős érzés,.ami bennem van. Remélem ez csak a hormonok játéka és rendeződik.
2020. ápr. 8. 21:04
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, ezei csak hormonok, es ahogy irtuk itt páran, a faradtsag. Nekem a vedonom mondta mindig (nagyon emberseges, sokat megelt no) nem kell tokeletes anyanak lenni, csak jónak. Az meg a szeretgetesbol es etetéséből all az elejen. Tudom, en is maskent képzeltem az egeszet, de mindig arra gondoltam, hogy ennel lehetne sokkal rosszabb is. Amugy minden anya megtalalj a pici gyenge pontjat, csak adj idpt magatoknak. Nalunk a hajszaritozas valt be. Bekapcsoltam, kocsit a pocakot melegitettem vele (nem orult modjara, csak finoman) es utana egy dbig csend volt. Probaltam a feher zajt is, a szelcsovet, stb.. na ezeken is mindenki vegigmegy. Pedig sokszor tenlyeg csak az ido segit. A hinta egybeknt jo otlet. Nekunk apukaja csinált merev aljut, igy barmennyit benne lehetett. En cicizesek kozben peldaul bnoimmel beszeltem neha, mert kellett. Szuksegem vopt a trecselesre olykor. Vagy tvt neztem. Nalunk 1,5 oras volt a cici sajnos, de ez hosszu sztori :D
2020. ápr. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
A cicizés nálunk jelenleg majd egy óra aminek a szerintem az utolsó 20 perce komfort cici. 60 grammokat kéne ennie de ő 90 körül eszik. Ameddig lat, hogy eszik meg utána még egy 20 percet hagyom cicin utána büfoztetés és próbálom az altatásra hangolni. Ma is szerettem volna kimenni vele az udvarra, de mindig mire elaludt én meg elpakoltam magunk után felkészülve a következő etetés pelusozásra addigra maradt fél óra a következő etetés így ma nem tudtunk kimenni. Tegnap sikerült kétszer is egy órára.
2020. ápr. 9. 00:06
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tedd babakocsiba és sétálj vele a napsütésben! Nekem sokat segített, mert én aztán nyakig benne voltam 2 hónapig. Sírtam és állandóan feszült voltam. Beszélgess sokat akár telefonon barátnőkkel, hallgas zenét - ez nagyon is működik! És sok sok pihenés!

Amit még javaslok: tömj magadba annyi vitamint, amennyit csak szabad! Van kifejezetten depresszióra való vitamin válogatás: Brandenburg Neuro a neve, nekem ez pár nap alatt csodát tett!

Fel a fejjel, hidd el elmúlik és büszke leszel magadra hogy megcsináltad! :)

2020. ápr. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!