Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mit csinál / segít a...

Nektek mit csinál / segít a férjetek otthon egy baba mellett? Mennyit foglalkozik vele? Vagy mit csinál meg a háztartásban?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 9. 14:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha haza ér a munkából egyből átveszi, játszik vele, ha kell pelenkázza ( 2,5 éves ) fürdetés együtt van. Háztartásba akkor segít ha kérek valamit, a benti az enyém a kert és a kinti dolgok az övé. Gyesen vagyok még itthon nekünk ez így bevált.
2020. ápr. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Mettől - meddig van munkában? Az átveszi az azt jelenti, hogy onnantól fürdésig csak ő van vele? És ilyenkor neked házimunka van vagy esetleg "csak úgy vagy"?
2020. ápr. 9. 14:38
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem az elején elég keveset segített. Utólag látom át hogy sok idő kellett neki míg fejben rájött hogy mi minden változik egy babával.


Azóta viszont bármiben. A pelenkázást azt nagyon utálja, de ha muszáj akkor megcsinálja. Viszont talán ez az egy van ami ellen tiltakozik. Amíg pici volt addig simán megcsinálta, azóta utálja mióta szilárdat eszik a gyerek.


A házi munkát ugyan nem látja meg de ha kérem akkor megcsinálja szájhúzás nélkül.


Én ezzel úgy viszonylag elégedett vagyok. Amióta megvan a fiúnk azóta nekem az is kikapcsolódás ha ők játszanak én meg békésen mosogatok anélkül hogy valaki a nadragomat rángatná...

2020. ápr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
1- es vagyok. 8-16 ig dolgozik, fél 5 re itthon van. Az átveszi annyit jelent hogy onnantól játék van hol kettesben vannak hol hármasban nyomjuk:) hogy igényli a pici. De olyan is van azért hogy simán otthagy a lányom minket megy a dolgára akkor mindenki szusszan egyet. Ha elvannak együtt és nem kellek épp akkor teljesen változó vacsit készítek, elpakolászok, teszek veszek mindig van valamit, a csak ugy elvagyok sajna ritkán .
2020. ápr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Szinte mindent megcsinál, de hétköznap inkább arra bíztatom, ne fogalkozzon a házimunkával is. Ő orvos. Szerintem senki nem örülne neki, ha úgy kerülne a férjem kezei közé, hogy nem pihente ki eléggé magát másnapra. Én úgyis egész nap itthon vagyok gyesen, ráérek. Amikor a gyerekek alszanak mindent el tudok intézni, amit akarok. Legyen az mosás, főzés, tanulás. Meg kell tanulni jól beosztani az időt és nem szabad nagyon elkapatni a gyerekekeket. Ennyi a titkom.
2020. ápr. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5 östöl szeretném megkérdezni, hogy ha Te vissza mész dolgozni akkor egyedül viszed majd a munka mellett a gyerekek ellátását meg a háztartást is ? Csak kiváncsiság ...
2020. ápr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én férjem is segít, mindenben. A takarítás egyedül ami az enyém, olyan wellness érzés úgy takarítani hogy közben nem lóg a gyerek rajtam, komolyan, tudom fura, de nagyon jó kikapcsolódás nekem.

Egyébként, fürdet, etet, pelenkázik, ha éppen én fürdetek vagy etetek akkor ő kifőzi a vacsi mellé frissen a tésztát vagy akármit. Tényleg bármit megcsinál, egy szavam se lehet rá.

Munka után játszik a gyerekkel, vagy közösen játszunk, de ha látom rajta hogy baromi fáradt akkor azért inkább én foglalkozom a gyerekkel.

Reggel 6kor megy munkába, általában este 6 felé ér haza.

2020. ápr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

"Meg kell tanulni jól beosztani az időt és nem szabad nagyon elkapatni a gyerekekeket."

Azért az nem csak a te érdemed. A nagyfiam 2 éves korától nem aludt nappal, nem igényelte, folyton a seggemben volt. De ott volt a hasfájós, fogzós időszaka, amikor visított, vagy 200x felkelt éjjel.

A kicsi emellett igazi nyugibaba, mellette barmit meg lehet csinálni, a nagy a mai napig pörgös, figyelemigenyes, de jól elvannak együtt.

Szóval nem csak a te érdemed, hanem mákod van, hogy alszanak délután.


Kérdező nekem mindent segít a férjem. Bepakolja a mosogatógépet, elindítja a mosást, vagy kitereget, porszivoz, felmos. Főleg én csinálom, de sokszor besegit. A gyerekekkel játszik, tanitja őket, fürdet, a kisebbet pelenkázza, szóval mázlim van vele.

2020. ápr. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bármit megcsinál, csak nem szoptat (nyilván). Amúgy amikor itthon van, ugyanúgy áll a feladatokhoz, a gyerekekhez, mint én, nincs különbség, nen6 érzi úgy, hogy az én dolgom, ő meg mint valami kívülálló, besegít, mert jófej.
2020. ápr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hétközbe nekem nem igazán segít semmiben. Nem is igénylem, de komolyan. Itthon vagyok egész nap, meg tudom csinálni, nem fáradok el úgy, mint ő és ezt tiszteletben tartom. A gyerekekkel szokott játszani, de én egy nagyon húzós nap után azt is megértem, ha esetleg nem akar annyira játszani sem. Sőt ha látom, hogy nagyon kész van, még el is szoktam menni a gyerekkel játszótérre, kertbe, mamákhoz. Most járvány alatt nyilán nem, meg nem kötelező jelleggel, nem kell félreérteni. A hétvége nyilván más téma, akkor viszi őket minden fele, együtt vannak a kertben, stb.


Bármire meg tudom kérni, egy szó nélkül megcsinálja, de általában nem szoktam. Kinti munka az övé egész évben, de az ugye nem napi szinten van.

2020. ápr. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!