Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mit csinál / segít a...

Nektek mit csinál / segít a férjetek otthon egy baba mellett? Mennyit foglalkozik vele? Vagy mit csinál meg a háztartásban?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 9. 14:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
79%
Két gyerek, 2 éves és 7 hetes. A férjem nem segít, hanem ugyanúgy ellátja és neveli a gyerekeket, hisz az övé is. A naggyal rengeteget játszik, viszi ki a levegőre, ha kell pelenkázza, öltözteti, étkezés után kíséri kezet mosni. Este ő fürdeti, addig én a kicsit altatom. A kicsit is pelenkázza, öltözteti, ha sír hordozza stb. Éjszaka én a kicsihez megyek (3x eszik), a férjem a nagyhoz, mert néha ébred és apát hívja. Háztartás szinte teljesen az enyém, de ő intézi a bevásárlást, főleg most a járvány alatt, előtte a naggyal szinte minden nap mentünk babakocsival a boltba.
2020. ápr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A gyerek körül mindent megcsinál,feltéve ha hagyja a gyerek, mert pár hónapja csak anya létezik neki. Felváltva dolgozunk tizenkét órában. A házimunka nagyja az enyém, ő mosogat és porszívózik, minden mást én csinálok. Nekem nagyobb segítség ha ő van a gyerekkel és én csinálom a dolgomat. Bár ilyen ritkán van mivel alig vagyunk egyszerre itthon, hiszen az egyikünk dolgozik, ha éjszakás volt akkor meg ugye alszik a párom. Ami fix az a fürdetés, azt ő csinálja ha nem éjszakás, mert akkor már 5-kor indul dolgozni.

Nálunk ez az elethelyzet átmeneti, márciusban ment volna a kicsi oviba én meg lassan vissza az eredeti munkahelyemre, de ugye a járvány miatt változott a helyzet.

Ha majd mindez elmúlik és beáll az új rendszer, biztosan változni fog az itthoni felállás is.

A lényeg, hogy segít, megteszi amit kérek, számíthatok rá.

2020. ápr. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 14. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!