Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a férjemmel,...

Hogy értessem meg a férjemmel, hogy nem hozhatom el csak úgy láthatásról a gyereket, mert ő így óhajtja? Mit tegyek, hogy mindenkinek jó legyen?

Figyelt kérdés

A volt férjemmel 5 éve váltunk el, van egy közös kislányunk (8 éves). Úgy gondolom, hogy amiért a mi kapcsolatunk nem működött, a lányával még kialakíthat jó viszonyt. Ez sikerült is. Rendesen viszi magukhoz, programoznak mindig, stb. Szeret náluk lenni a gyerek.

A jelenlegi férjemnek is van egy kislánya, aki 10 éves. Az ő kapcsolatuk (sajnos) egészen más... Nem volt szép a válás, anyuka is sokáig tiltotta a páromtól a gyereket, még most is képes a nyílt utcán ordítozni semmiségekért. Ezért a férjemnél egy időben annyi volt a láthatás, hogy szombatonként elvitte a gyereket mekibe és játszóházba, aztán vitte is vissza az anyjához. Nem tudott vele mit kezdeni igazából, de ezt ő is bevallja, hogy nagyon nehezen mutatja ki az érzéseit, mert a szüleitől sem látta ezt.


Akkor rendeződött a kapcsolata úgy-ahogy a lányával, amikor mi is összeköltöztünk és mondtam neki mindig, hogy hozza nyugodtan, hívja velünk ha megyünk valahova. 6 éves volt akkor az én lányom, 8 az övé és nagyon jóban lettek. Viszont sokszor úgy érzem, hogy a lányomhoz hozza láthatásra az övét, vagy hozzám. Mert ahogy meghozza a gyereket, ő felmegy olvasni/tv-t nézni, vagy elmegy teniszezni/úszni/futni/focizni. ha meg hazajön, és mennek a gyerekek, hogy játsszon velük, vagy mutatnak neki valamit, akkor ki van akadva, hogy hagyják őt békén, most fáradt pihenni akar. Ha nincs itthon a lányom, sosem hozza az övét, mert "mit csináljon ő egyedül vele"... Fura, a volt férjeméknél egyedül van a lányom, mégis mindig feltalálják magukat. Tegnap is elment a lányom az apjáékhoz, mondta az exem, hogy terveztek holnapra tojáskeresést, feldíszítik az egész udvart, meg sütnek répatortát közösen, stb. Erre ma a férjem lánya kitalálta, hogy ő jönni akar hozzánk, de csak úgy, ha itt van a lányom is. A férjem erre rögtön, hogy akkor szóljak az exemnek, hogy hozzák haza azonnal a gyereket. Mondtam, hogy ne haragudjon, de nem rángatom haza a gyereket, azóta nem szól hozzám... És hogy én egy köcsög vagyok, amiért nem segítek neki, mert ő a lányával akar lenni. Mondtam, hogy ez nem igaz, mert ha itt van a gyerek, ő max.10 perc után elvonul, vagy elmegy itthonról és rám marad mind a kettő. Fordított esetben én sem örülnék, ha lenne programunk, aztán a volt férjem csak úgy megjelenne, hogy viszi a gyereket... Ráadásul tudom, hogy a lányom alig várta, hogy mehessen, nem akartam elhozni egy nap után.


2020. ápr. 11. 19:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Rossz apa,fárasztja a gyerek, nincs kedve foglalkozni vele . Ennyi ez a történet és nem több . Rád maradnak a lányok ,reméljük van eszed és közös gyerekben nem gondolkozol .
2020. ápr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!