Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan van, hogy másfél évesem...

Olyan van, hogy másfél évesem babanyelven halandzsázik, néhány érthető szava van, és 2 éves koŕára érthető fog beszélni rövid mondatokat akár?

Figyelt kérdés

Érthető szavai most:

Kuka,kaka, cica,mama,papa, jaja=anya,ápá=apa csüccs,putty-mikor v.mi leesik, hoppá,hopp-ha ő elesik.+ állatok hangjai

Ezen kívül egész nap mondja nagyon cuki,de olyan mintha sose lenne ebből érthető akár csak 2 szavas mondat is. Szavak hangsúlyát, mondókák ritmusát jól utánozza. Szóval ha valaki tüsszent mondja h egészsegedre csak nem érthető .



2020. ápr. 22. 07:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Teljesen változó hogy melyik gyerek mikor kezd el mondatokban beszélni.

A fiam anno 2 éves koráig csak 4-5 szót mondott majd bölcsibe került ahol hirtelen mondatokban kezdett el dumálni.

Lányom most lesz 2 májusban,és ő már több mint 7 hónapja csak mondja és mondja. Kimaradt a halandzsa,rögtön szavak aztán rövid mondatok majd teljes mondatok. Mind teljesen érthetően.

Szóval nem lehet előre megmondani hogyan fog fejlődni.

2020. ápr. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolom...nem úgy kezdi egy gyerek sem,hogy folyékonyan,tisztán beszél!
2020. ápr. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pontosan annyit beszél, amit másfél évesen kell.

2 évesen kell elvileg 50 szó, mondatot pedig csak olyanokat kell rudni, hogy apa autó, pl., nem igazi mondat.

Persze van olyan gyerek, aki már jól beszél ennyi idősen is és olyan is, mint az én lányom, aki mindjárt 3 éves lesz és soha nem mondott eddig mondatot, 2 évesek szókincsével rendelkezik, de másfél évesen ő is pont ezeket tudta, amiket felsoroltál.

2020. ápr. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A fiam jó két éves koráig hasonlóan "beszélt", néhßany fontos szó, a többi halandzsa.

Aztán elmentünk a nagyszülökhöz két hétre, és mire vissazjöttünk, a húgom nem akarta elhinni, hogy lehetséges, de a gyerek folyamatosan, mondatokban beszélt ettöl ekzdve.

A gyerekorvos szerint a "gyüjtögetö" tipusba tartozik, egy ideig összeszedte az összes infót a szavakról, mondatokról, utána rendezte, és amikor ezzel kész lett, akkortól rendesen használta.

2020. ápr. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, van. 2 évesen nem körmondatokat kell mondani, az "anya hoppá" már megfelel.
2020. ápr. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van ilyen, fél év rengeteg idő ebben a korban, nagyon gyorsan tudnak fejlődni.


Például az én kislányom is kb. ennyi szót tudott másfél évesen, és ő 2 éves korára szépen beszélt rövid mondatokkal. Rögtön viszonylag érthetően kezdett beszélni, tehát mások is értették amit mondott.


Feltéve hogy nem suttogott vagy motyogott, mert ha zavarban volt, sokáig úgy beszélt, még az oviban is évekig.

2020. ápr. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze nem körmondatokat várnék,csak belenéztem a kiskönyvbe és ott van a 2 éves státusznál,hogy "mondatokat mond" és elgondolkodtam ezen. Olyat már most is mond,hogy "csüccs, putty' mikor leesett a kisszékről és kérdeztem tőle h mi történt. Vagy " jájá, dábdá csüccs". = annya ülj le és labdázzunk. De én ezeket nem számítottam eddig mondatnak. Csak annyit énekelek,mondókázok,mesélek neki,mondig mondom éppen mit csinálok nem égesz nap,azért hagyom őt egyedül is,csend is van azért néha,csak ezért azt gondoltam gyorsabban fog majd beszédfejlődni.
2020. ápr. 22. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!