Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire menne el, ha az...

Mennyire menne el, ha az alábbi facebook bejegyzéssel közölném, hogy megszületett a lányom?

Figyelt kérdés

Keresztény vagyok így Ézsaiás könyvéből idézném a következőt:


"Mert egy gyermek születik nekünk, fiú adatik nekünk." írja Ézsaiás próféta könyve - Igazából kislányunk született, de nagyon szeretjük, és nagyon örülünk neki. Megszületett X.Y éééé.hh.nn-én óó:pp-kor x kg-mal, y cm-rel. A baba, és az anyuka is jól vannak, egészségesek.


Ez jó poén, vagy erőltetett? Lehet a gyereknek, vagy akár pár keresztény embernek, akár másoknak is lehet ez bántó?


Jelenleg nagyon messze vagyok tőle, hogy kislányom szülessen még az anyukáját se ismerem, de most az üresebb idejeimben eszembejutott ez a kis szerintem aranyos üzenet, és megkérdezem mi a vélemény róla.



2020. ápr. 22. 23:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
De borzalmas😅🤦‍♀️
2020. ápr. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég nagy hülyeség lenne, már bocsi, és meg akkor sem illene ide az Izajás könyvéből vett idézet, ha tényleg fiad születne. Kivéve persze, ha a fiad a Megváltó. :D


Azon meg nekem is megakadt a szemem, hogy "kislányunk született, DE nagyon szeretjük". Ez a mondat azt feltételezi, hogy szerinted egy lány nem olyan értékes, mint egy fiú. És ez elég gáz hozzáállás, főleg, ha keresztény vagy, mert Isten szemében minden ember egyenlő.

2020. ápr. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez az idezet 1) nem passzol, mert fiu van benne. 2) nem illendo, mert a megvaltorol ir, a te gyereked meg feltehetoleg nem az lesz 3) furcsa, hogy mar ilyeneken agyalsz, mikor meg parod sincs.

A gyerek lesz eleted teljesitmenye, hogy ilyen elore ki kell gondolni, hogyan villogj vele az ismerosoknek? Csak mert gyereket csinalni szinte mindenki tud, annyira nem nagy szam.

2020. ápr. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nincs baj azzal, ha FB-re kiposztolod a gyereked születését. Ezeknek a híreknek én is szoktak örülni, és gratulálni is- akármilyen régi vagy távoli iserős is.

Fura inkább, hogy még párod sincs, nemhogy gyereked.

A vallásoddal sincs semmi gond.

Ha fiú születne még oké ez a szöveg, de egy kislánynak ezzel a DE így is szeretjük - nem túl találó szeintem.

2020. ápr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
61%
Tudod mit, először keresd meg a vállalkozó anyukát. És felejtsd el ezt a szűrreállis idézetet. A FB nem egy kimondottan vallásal foglalkozó oldal. Vannak csoportok ahol ezt el nézik.Ott lehet próbálkozni, de szerintem lehetne ennél kedvesebb szöveggel is közölni egy ilyen információt.
2020. ápr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A kereszténységben a lány baba nem ember?

A lány gyerek büntetés, mert akiknek nem fia, hanem csak lánya született, nem adatott fiú nekik, csak lány, az az ítélet szerint kevésnek bizonyult, nem érdemelt fiút?

2022. ápr. 25. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!