Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jövő héten már meglátogathatju...

Jövő héten már meglátogathatjuk a nagy szülőket?

Figyelt kérdés
Ők vidéken élnek, mi Budapesten, csak vonattal tudnánk menni. Szabad lesz ez? 65 év alattiak.. Már nagyon hiányoznak a gyerekeknek, a vírus előtt szinte minden hétvégén ott voltunk.
2020. ápr. 30. 10:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja meg azt javaslom, hogy ne azt nézd, hogy mit lehet büntetlenül megtenni az újabb rendeletek alapján, mert nem fog vigasztalni ha meghal bármelyik rokonod a fertőzésben (ne legyen ilyen).

Addig míg le nem cseng a járvány veszélyes lesz utazni és találkozni, akkor is ha újra nyitják az összes boltot, hogy ne zuhanjon össze a gazdaság. Az operatív törzs döntéseinek hátterében nem csak az áll, hogy már biztonságos odakint vagy nem, hanem ezer más tényezőt vesznek figyelembe. Ettől függetlenül a szívbeteg, asztmás, magas vérnyomásos rokonod ugyanúgy belehal ha most kapja el mintha 2 héttel korábban, mivel nincs rá gyógyszer csak esetleg lesz szabad lélegeztető gép, de ez nem gyógyítja csak időt ad a betegnek hogy önmagát meggyógyítsa ha képes rá. Kérlek maradj otthon, hiszen mindenki fontos valakinek, a boltos, a járművezető, a másik utas aki munkába megy, esetleg nővér.

2020. ápr. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem voltunk sehol, és már megbeszéltük anyáékkal és a tesóimmal, hogy bármilyen rendelkezést hoznak, mi májusban még biztosan tartjuk magunkat ahhoz, hogy nem találkozunk.

Igen, nehéz. De ez mindannyiunk érdeke. Az most nem szempont, hogy rossz meg nehéz, azt felülírja az egészség védelme. Ez van. Én babát várok, nem kockáztatok semmiféle magas lázzal járó állapotot. A sógornőmnek a 11 hetes magzata ment el magas láz miatt. Nem vagyok hajlandó ennek a veszélynek kitenni az én magzatomat.

2020. ápr. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Végiggondoltad?

Szerinted miért nem oldották fel még Bp-en a korlátozást? Egyszerűen azért, mert ott lehet a legtöbb lappangó fertőzés.

Te komolyan elvinnéd a vidéki nagyszülőkhöz? Miért is?

Tudom, hogy nehéz, de mi, fővárosiak maradjunk a fenekünkön még.

2020. ápr. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, tényleg ne haragudj, de ha odaviszed nekik a koronavírust és megtörténik a legrosszabb, akkor majd nem fognak hiányozni?
2020. ápr. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
De hogy lappangana, ha 40 napja nem voltunk sehol? Az meg marhára nem nyugtat, hogy cukrászdába lehet menni, meg strandolni meg színházba, de a nagyihoz nem.
2020. ápr. 30. 15:11
 16/19 anonim ***** válasza:
85%
Ja, 40 napja ki sem lépett senki az ajtón, futár sem jött, mit esztek ha megkérdezhetem? De látszik hogy mennyire nulla az IQ-d ha téged az érdekel hogy mit szabad, és nem az hogy kinek ártasz vele. Sebaj, anyósom is most ment vidékről pestre, mert a sógornőmnek” kell a segítség a gyerekekhez..persze..nagyon haragszom mindkettőre.
2020. ápr. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

Most tuti le leszek pontozva, de kérdező, menjetek. Ha ti sem voltatok sehol meg a nagyszülők se, nyugodtan. Plusz ha nincs alapbetegségük, nem veszélyeztetett korosztály, simán. Nekem egyedül a vonattal utazással vannak fenttartásaim, azt nem tudod megoldani kocsival valahogy? Azért a vonat még békeidőben sem életbiztosítás. Bár most talán jobban fertőtlenítik...

De ha lementek, és nem kell dolgozni, én biztosan maradnék is

2020. ápr. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lappanghat? Most irtad, hogy felülsz egy koszos vonatra x idegennel, akik akár betegek is lehetnek, leköhögnek, stb, te meg szépen elviszed a szüleidhez.

Nem értem az ilyeneket. Komolyan nem lehet kibirni? Én sem láttam a szüleimet március közepe óta, mégsem lett semmi bajunk. Attól, hogy kinyit a cukrászda, oda sem muszáj menni. Meg strandra sem.

2020. ápr. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Különben is budapesti vagy kérdező, te még csak akkor hagyhatod el a lakásod, ha nagyon muszáj.
2020. máj. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!