Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti nem irigyelitek a gazdag...

Ti nem irigyelitek a gazdag szülőket?

Figyelt kérdés
Látom a játszótéren is a sok csinos anyukát, a gyerekeik is csinosak, mindenből szép és jó, én meg mint egy csöves úgy érzem magam mellettük. Hogy küzdjem ezt le?
2019. nov. 28. 10:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
Dehogynem... Mi egy fullos részhez nagyon közel lakunk, ráadásul van egy anyuka, akinek a férjének benzinkútjai meg autókölcsönzői vannak, gondolhatod, hogy hogyan televannak. Na az az anyuka folyton velem akar barátkozni. Én adom magamra, a gyerekem is csinos, de olyan kis szürkék vagyunk az anyuka meg a kislánya mellett, mint a csuda. És ezért fel sem tudok oldódni a társaságában, pedig amúgy cuki meg minden. Attól félek, hogy egyszer meghívnak magukhoz, aztán vissza kell hívnom...
2019. nov. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
61%
Nem. Nem az anyagiakban keressük a boldogságot, hanem önmagunkban és egymásban. Nem lenne jobb semmi sem attól, ha több pénzünk lenne.
2019. nov. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
63%
Nem, mert nem foglalkozom mások életével.
2019. nov. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem nem mindenki gazdag akiről azt hiszed.

Pl mi sem vagyunk azok, havi 600e bevételünk van hármunkra, ami még nem gazdagság.. De próbálom jól beosztani. Nincs rengeteg ruhánk, de ami van az minőségi. Nem nagyon veszek ruhát H&M, C&A meg ennél még olcsóbb üzletekben max bugyikat, ha már ruha, akkor Gap, Mango, G Star Raw, Replay ilyenek.. de nézem a leárazásokat és van hogy egy évben 1-2* veszünk csak magunknak ruhát, a gyerkőcnek meg van hogy a Hádában fogok ki márkásakat, de rendelni is szoktam külföldről Nextet meg ilyeneket. Van Adidas Superstarunk, 60 ezerért vettem a kettőt, de 3 éve megvan és újnak néz ki.. Ruha alapján akkor én is gazdagnak tűnhetek, pedig nem. Csak inkább kevesebb, de jót veszek.

Meg igazából mindennel így vagyok.

Szóval sokszor lehet akit gazdagnak látsz és hiszel nem is az.

Gondolj erre.

Másrészt tenni kell ellene ha zavar.

Én gyed mellett is dolgozok pl.

Gondold át mivel tudnátok tenni ellene.

Kár ezen rágódnod.

2019. nov. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
40%
Álszent lennék ha nem vallanám be, hogy néha elfog az irigység. De ilyenkor arra gondolok, hogy a kőgazdag karrierista szülők gyerekeit bébiszitterek és a nagymama neveli fel, és azok a gyerekek nem boldogok. A családomban is van erre példa. Egy gyereknek törődés idő és figylem jobban kell mint az xbox és az intelliges gyurma. Az én gyerekemnek rengeteg mondókát éneket tanítok, homokozok vele, legózunk, sétálunk. A rokon gyereke meg egyedül játszik a táblagépen és az anyjának könyörög a telefonban mikor jön végre haza.
2019. nov. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
77%
Én gazdag szülők gyermekeként nőttem fel, de mindenki azt hitte a külsőnk alapján, hogy átlag anyagi helyzetünk van. Ezzel azt akarom mondani, hogy nem minden a kinézet, ha napi 1 milliárdot fogok keresni is használtruhát fogok hordani, vagy max kínaisat. És sosem érdekelt se engem, se a szüleimet, hogy ki hogy áll anyagilag. A gyerekkori legjobb barátnőm pl mélyszegénységben nőtt fel, de imádtam náluk lenni. A mai napig nem érdekel, hogy ki hogy áll anyagilag.
2019. nov. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
66%
Nem, sokkal fontosabb dolgok is vannak a pénznél, pl. egészség. Ha nincs mit enni, meg nem jut ruhára az viszont valóban depressziossá tesz. Ha nagyjából meg tudom venni ami szükséges, akkor minden rendben. Nem érdekel, hogy más mennyiből él, nem is figyelem.
2019. nov. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
73%
"ha napi 1 milliárdot fogok keresni is használtruhát fogok hordani, vagy max kínaisat" Ez már ilyen erőltetés, hogy kínaisat. Attól nem azt mutatnád, hogy nem érdekel a máz, hanem hogy inkább ízléstelen vagy, nehogy több pénzt költs (ami nettó hülyeség, ugyanis nagyon nem a legolcsóbb boltok, főleg, ha számításba veszed, mennyivel gyorsabban szétfeslik nagyon nagy részük)
2019. nov. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
65%

Én is ezt írtam előző pontosan.. 4-es vagyok. De látod, egyből le vagyok pontozva.

Ésszel kell költekezni, ennyi.

Az hogy valaki igénytelen lenne milliárdosan az nem követendő példa.

2019. nov. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
57%
Lehet mert nem a GAP ruhákra gondolt.
2019. nov. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!