Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4 éves fiam 2-3 hete dupláját...

4 éves fiam 2-3 hete dupláját eszi . Sőt többet eszik mint mi, miért lehet?

Figyelt kérdés

4 éves fiam kicsi korától korán kelő 5 óra tájban azzal kell hogy éhes toast méretű kenyérből kapott sonkás szalámis szendvicset sajttal almával 4 szeletet .

7 órakor kijött a konyhába és mondta anya csinálj rántottát és rakd légyszi kenyérbe és sajtot is rakjál bele , meg is csináltam neki mind befalta .


Erre rátolt meg egy túró rudit .


Fél 9 körül apukája tányérábol elvette a reggeli negyedét , ekkor már szóltunk hogy elég volt pihenünk kicsit mert sok lesz ...erre sír nagyon öblös mély hangja van mintha mikrofonba sírba kb :) új lakók vagyunk már a szomszéd kérdezte miért üvölt a gyerek hogy éhes hát magyaráztuk hogy persze kap enni bőven tehát inkább hiszti ....

Aztán 10 körül kert enni mondtam.neki kisfiam almát kapsz a sütőben a kajcsi majd megvárjuk türelmesen , sajnos nem tudta kivárni gyümölcs nem volt elég ....

Az ebéd sült csirke volt burgonya püréből 3 szor kert ,finoman próbáltuk neki mondani sok lesz csak ne üvölcse hogy éhes :):) de bizony elkezdte kiabálni férjem elterelte a figyelmet hogy 4 ik adag már tênyleg sok lesz húsibol egy egész jó méretes combit megevett ..


Rá egy órára kérdezte a kakaós csigát mikor sütöd anya ? próbáltam elterelni és a napot lezárni joghurttal és sonkás szendvicsel és kért meg banánt

.

És minden lefekveskor tehát elalvás előtt fél órával meg kér valamit enni akkor már álmos de addig sír kéri meg nem visszük be az ágyikoba neki az utolsó adagot ....


Ma nem volt leves de 7 napból 4-5 alkalommal ennyi mennyiséghez levest is eszik .


Nincs elhizva , levegôzik is minden nap tehát annyira nem érzékeli a karantént , lelkileg stabil tehát mivel van tartós betegsége ha a haja kissé jobbra áll tesoval apával mindenki tapsol mindenért dicserjük tehát lelki oka sem lehet .

3-4 hét alatt 4 kg biztosan hízott , nem értem a hirtelen étvágyat , a gond az hogy már desszertet nagyon félve csinálok mert erre az adagokra meg megeszi azt is nem.kis mennyiségben ..tehát desszertet ki iktattam teljesen egy ideig .

Masnak is ennyit eszik a gyermeke ?

4 évesnek szülő írja már le a napi adagot .köszi


2020. máj. 1. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Reggeli szendvics zöldségekkel vagy kása gyümölccsel.

Tízórai gyümölcs (1 alma vagy 1 banán)

Ebéd általában egy féle. Abból kb. akkora adagot eszik, mint én (anya)

Uzsonna gyümölcsök (több szokott lenni, mint a tízórai)

Vacsora szendvics zöldségekkel vagy az ebéd maradéka


Nem lehet, hogy szomjas? Az én gyerekem is szokott enni kérni, de végül kiderül, hogy csak.szomjas volt.

2020. máj. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Azta. Az én gyerekem a negyedét sem eszi meg. És 2 év alatt hízik 4 kilót.
2020. máj. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
37%

Írasd be valahova, hogy legalább a felét lemozogja annak, amit megeszik :D vagy sportolj vele otthon (ebben az időszakban) és szabj ki neki időpontokat, hogy mikor ehet, és NE ENGEDJ neki ebéd előtti hamikákat akárhogy sír/hisztizik (próbáld meg valamivel lefoglalni pl ebédig) nagyon fontos, hogy rendszeres időpontokban együnk mind testi egészség megérzés szempontjából mind mentális/lelki egészségünk szempontjából :)

Hitesd el vele, hogy vannak jobb elfoglaltságok az evésen kívül, és az is fontos, hogy ne egy olyan "pap" légy aki vizet prédikál és közben tömi reggeli után a túró rudit :) mutass neki példát, még most, amíg nem lesz ebből "komolyabb gondja" ;)

2020. máj. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Meg oviba járt be is tartottuk hétvégén a menetet tehát rendszer volt hétvégén is , tudatosan főzelék vitaminok mindent szamolgatam , mivel olyan tartós betegsége van szoros a napi rutinjaink a bábozás a fejlesztés a minden de mindent amit el lehet képzelni meg van neki könyv olvasás , mondokázás , ez most borul meg karantén ideje alatt , tornazunk is a lakásba és ő örök mozgó , közel hozzánk erdő ösvény karantén alatt tehát impulzus is éri ...szomjasnak biztos nem szomjas folyamatosan kínálom illetve el van neki készítve szigorúan figyelem a folyadék mennyiségeket , lehet hogy ájuldozunk rajta és tetszik neki tehát atya Úristen és körbe alljuk és szörnyülködünk :) :) tehát tetszik neki , nem tudom tényleg
2020. máj. 1. 22:01
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Lehet umalombol eszik.Az enyem is jo evő volt de a te fiad tényleg sokat eszik.
2020. máj. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Mi a betegsége?
2020. máj. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
A betegség lehet fontos kérdés
2020. máj. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Ez régebben nem volt ilyen? Mert van olyan betegség, amikor valaki folyton éhséget érez. Ha pár hete jött elő akkor valószínűleg csak unatkozik. Azért egy telefont én megengednék hétfőn a gyerekorvosnak.
2020. máj. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Orvossal beszéltem azt mondta ha a széklettel nincs gond akkor hagyjam, hátha magától abba hagyja.

Betegsége látással kapcsolatos

2020. máj. 2. 05:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!