Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért x hónaposnak mondják...

Miért x hónaposnak mondják még az 1, 2, 3 éves gyereket is?

Figyelt kérdés
Miért nem elég az hogy 1 éves, 1,5 éves? És most nem olyanra gondolok ahol tényleg fontos ezt tudni.

2020. máj. 12. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Oltási szempontból nem. Ezért számolják így az orvosok mert nem mindegy hogy 1 èves vagy 14 hónapos oltási szempontból.
2020. máj. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Miss Endzsi ***** válasza:
48%
Mert ilyen kiskorában számít a kisebb intervallum is, gyorsan fejlődnek, egy 6 hónapostól el kell térnie egy 8 hónaposnak fejlettségi szintben.
2020. máj. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1 Írtam, hogy nem olyanra gondolok ahol tényleg fontos.

2 Egy év feletti babáról beszéltem. Ilyenre pl hogy 30 hónapos

2020. máj. 12. 19:35
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom. De agyhúgykövet kapok tőle. Mert persze van amikor kell pontosítani, de pl ha megkérdezi valaki hány éves a gyerek azt fogom mondani, hogy 1,5 éves. Vagy januárban kettő, ha már ahhoz van közelebb. Most Mari nénit marhára nem fogja érdekelni, hogy pl. 21 hónapos. Nagyon zavaró szerintem.
2020. máj. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Nekem hétköznapi szituációban se mindegy, hogy pl: 14 vagy 16 hónapos az adott gyerek.

Ha valakitől megkérdezem, akkor azért kérdezem, mert pontosan tudni szeretném, hogy mennyivel idősebb/fiatalabb a sajátjaimnál.

A szomszéd Mari néninek persze én se így mondom, ha kérdezi, hanem pl: 1 éves múlt (X hónappal)

De gyerekesnek pontosan.

2020. máj. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

*egyébként minél kisebb, annál fontosabb.

A 4 évesem már majdnem 1 éve szimplán "4 éves" ha kérdezik.

2020. máj. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Hat tőlem hiába kérdeznéd. Miért fontos neked, hogy valaki 3 vagy 4 hónappal idősebb/fiatalabb e a gyerekednél? Ez őszintén érdekel.
2020. máj. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert duddők
2020. máj. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

"Hat tőlem hiába kérdeznéd"


Valószínűleg tőled nem is, ha ilyen antiszoc vagy. ;)

Nem úgy kell elképzelni, hogy vadidegen emberekre támadok rá, hogy na, hány hónapos a gyereked.

De ha egy foglalkozásra, játszótérre, orvoshoz... járok valakikkel és többször találkozunk, a gyerekek játszanak, adja magát a kérdés. Vagy a másik szülő, vagy én kérdezek, de ilyen szituációban mindig mindkét felet a pontos válasz érdekli (ha már eljutott a kérdésig). Tapasztalat.

2020. máj. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon egyszerűen 36 hónapos korig a szakirodalom is hónapokban számol. Kb eddig nagy a fejlettségbeli különbség a néhány hónapos korkülönbséggel lévők között is. Nem véletlen, hogy 3 évnél húzzák meg a határt a magyar közoktatásban (óvodákban) is.
2020. máj. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!