Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha az orvos nem...

Mit csináljak ha az orvos nem hajlandó felvenni táppénzre?

Figyelt kérdés

Hat hónapos terhes vagyok, dolgozni már nem szeretnék, mivel eddig fizikai munkát végeztem.

A nőgyógyászom nem túl segítőkész, nem vizsgál és semmit nem ír be a kis könyvbe. Ultrahang vizsgálat alapján bizonyítható a terhességi időm, ami alapján házi orvos nem vesz fel táppénzre. A két orvos egymástól várja a csodát.

Természetesen ezen ügy lemenetele után mindkét orvost leváltom.

Beteg jogi képviselő szerint és mindenki más szerint is kötelessége beirni a kis könyvbe és ezek után táppénz.

Nos ezek tudatában hogyan vegyem rá az orvost az együtt működésre?

Szerintük ez nem betegség és nyugodtan dolgozzak végig.



2019. nov. 12. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Nőgyógyásznak kell mindenképp egy papírt adnia ami alapján a háziorvos tappenzre vesz. Mondtad neki, hogy fizikai munkát végzel és nem bírod tovább? Max adj neki egy kis pénzt akkor ad papirt azonnal szerintem.
2019. nov. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
Igazuk van, ha jól vagy, nem vagy veszélyeztetett terhes, miért ne dolgozhatnál?
2019. nov. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%

Pedig a nőgyógyásznak kellene szakvéleményt adnia, hogy nem dolgozhatsz. Válts nőgyógyászt, de ha rám hallgatsz, a magándokik készségesebbek etéren...

A 2. válaszolónak üzenem, hogy nem mindenki dolgozik irodista s.g.meresztő munkakörben, van aki pl. árufeltöltő, pakolnia kell. Gondolom a kérdező is hasonló fizikai melót végez.

2019. nov. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Mert fizikai munkát végez. És mert nyilván nem bírja, azért szeretne táppénzre menni.

Én pl akkor épp alig bírtam a medencefájdalomtól egy lèpést is tenni, utàna jött a súlyos vérszegénység, àjulások (nagyvéna kompresszióm volt, kórházba is kerültem a 32.héten pár napra sürgősséggel).

Plusz utazni is kell a kismamának a munkahelyre, és felkészülni az anyaságra.

2019. nov. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Andizsuzsi ***** válasza:
24%

"kötelessége beirni a kis könyvbe"


Mármint mit lenne kötelessége beírni? Az, hogy te nem szeretnél dolgozni nem jelenti azt, hogy nem is vagy munkaképes.

2019. nov. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Én is egyetértek azzal, hogy ha úgy érzi a kismama akkor menjen táppénzre, pláne ha fizikai munkát végez.. Na de attól nyílik a bicska a zsebemben amikor azt írja valaki hogy "sggmeresztő irodai munka". Nos nekem ilyen munkám van es baromira nem bírom az ülést, a felelősségről és az ezzel járó stresszről nem is beszélve ami a magas pozíciómmal jár.

Szóval én speciel itthonról dolgozom fekve, mert nem bírom azt a sggmeresztő irodai munkát. Keményedek mint az állat magnézium ide vagy oda, és egyértelműen a stressz miatt van. A 27. héttől már nem is fogok dolgozni emiatt..jön a Karácsony, kötelező szabadság és utána nem megyek vissza.

Kérdező, mindenképpen keress egy másik nőgyógyászt aki empatikusabb. A kiskönyvbe egyébként nekem sem ír senki gyakorlatilag csak a védőnő. Ő írja be a fontosabb dolgokat ha szükséges az leletek alapján.

2019. nov. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Eddig szinte csak a védő nő dekorált, ő nagyon kedves.

Mivel kemény fizikai munkát végzek ezért nem szeretnék dolgozni, plusz napi négy óra utazás. Jobban szeretnék én is dolgozni, de nem lehet 😐

A segítőkész válaszokat köszönöm!

2019. nov. 12. 17:16
 8/14 A kérdező kommentje:

Mellesleg veszélyeztetett terhes vagyok, tartós betegségem van.

Hátha a kis boríték készségesebbé teszi 😊

2019. nov. 12. 17:18
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Csak hogy tisztán láss kedves 3-mas, elmondom, hogy az a bizonyos "s*ggmeresztő" irodai munka sokszor 1000x nehezebb terhet ró az emberre, mint egy árufeltöltői meló, szellemileg sokkal jobban leszívja az embert, márpedig azt nehezebb kipihenni, mint a doboz pakolgatast pl..! Csak mert valaki irodában dolgozik, mereszti a s*egget?! Halkan megsúgom, hogy százszor nagyobb a felelősség rajtam "s*eggmeresztő" irodistaként, mint rajtad valaha az életben lesz.....

Elképesztő, hogy sokan milyen könnyen dobálóznak itt szavakkal, mikor fingjuk nincs a dolgokról.


Egyébként azzal én is egyetértek, hogy egy hathónapos kismama, akinek már nagyon terhes a fizikai meló, menjen táppénzre, de ezek a 3-mas hasonló ítélkező tudatlanok kiverik a biztosítékot.

2019. nov. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

Ki állapította m3g a veszélyeztetett terhességét? És hogyan, csak ránézésre? Ha veszélyezettet terhes vagy, árról van egy diagnózis. Ezt a diagnózist a nőgyógyász állította fel, ez szerepel a kiskonyvben, ez alapján a háziorvos táppénzre vesz.

De amúgy a nehéz fizikai munka nem ők a táppénzre. Ez esetben a munkáltatodtól kell könnyített munkát kerni.

2019. nov. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!