Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babonaságból ne vegyek még...

Babonaságból ne vegyek még ruhácskát?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A várandósságom 17.hétben járok jelenleg.

Ultrahangon már megerősítették, hogy kislányom lesz. Elkezdtem 1-2 dolgot megvenni, hogy ne az utolsó pillanatokra maradjon. Vettem babazsákot, kiságyba rácsvédőt és nővérem ajándékba vett nekünk babakocsit. Jövő hónapban tervezzük megrendelni a kiságyat is.

Anyósom viszont kiborult, hogy nehogy vegyünk babaruhát a kicsinek, mert korai és nem szabad...

Akkor már igazából úton volt hozzánk 2 db kis pamut body.

Ma anyukám megnézte őket és mondta, hogy a 7.hónapban szokás megvenni, addig nem szabad. Babonaság...

Nos eddig is halálra aggódtam magam a baba miatt, a 12.heti uh előtt hánytam és a hasam is ment, annyira aggódtam, nem győzött az orvos nyugtatni, hogy tökéletes a pici. Még dopplert is vettem, azzal hallgatjuk a baba szívjangját, az legalább egy órára megnyugtat.

Most viszont nagyon rosszul érint ez a babonás dolog,nem akartam ezt hallani a családtól. Lassan már hibásnak érzem magam, hogy megrendeltem a bodykat és a sírás kerülget, pedig tudom, hogy semmi alapja ennek az egésznek :(

Nem tudom mit gondoljak. Ti mennyire vettétek komolyan az ilyen babonákat?



2020. máj. 19. 14:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha már most hagyod a nagyszülőket beleszólni, hogy mit csinálj akkor tejóég, mi lesz veled, ha megszületik a pici(majd mondják, hogy adj neki teát, 3 hónaposan mehet a húsleves blabla) azt csináld amit te és a férjed jónak láttok. Nekem is mondták, aztán bólogattam és azt csináltam amit én jónak láttam.
2020. máj. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Igazából első baba és mindent túlparázok, most meg főleg, hogy itt a vírus is és megnehezít sokmindent.

Én is úgy vagyok vele, hogy szépen sorban mindent megveszek, hogy nyáron ne nagy hassal kelljen mindenért rohangálni és ne legyen egyszerre nagy kiadás. Csak ez a ruhás dolog borított ki. Ostobának érzem magam, amiért egyáltalán foglalkozom a dologgal, de berágta magát az agyamba. Túlaggódom.

Köszönöm szépen, hogy írtatok, megnyugtató volt olvasni.

A nagyszülők egyébként nem azok a beleszólós fajták, tudják, hogy úgyis én döntöm el mit, meg hogy fogok csinálni, inkább csak akaratlanul is felzaklattak :/

2020. máj. 19. 16:07
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem babonából nem vettem, hanem, mert ugyanannyira fostam, mint te. Nem is értem. Azt mondod nagyon aggódsz de mindent összevásárolsz. Nincs ebben semmi rossz amúgy. Ettől nem lesz se több se kevesebb baja a babának, csak ha mégis (és ugye amúgy is lenne nem a két bodytol lesz vagy a babakocsitól) akkor nézegetheted a cuccokat. Persze úgy hülyeség, ahogy van az egész, mert van akinek szülés közben hal meg a babája vagy mondjuk a 35. hétben. Addigra meg úgyis mindent megvesz az ember. összességében en azt mondom, akkor vásárolj, amikor téged már nem fog el tőle rossz érzés.
2020. máj. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!