Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha hiszek abban hogy Isten...

Potyondi Gergely kérdése:

Ha hiszek abban hogy Isten jelet küldött a létezéséről, akkor az babonaságnak számít?

Figyelt kérdés

Itt most a különleges eseményekre és esetekre gondolok mint pl.:

- A Vatikánban történt villámcsapás.

- Mózes Isten segítségével ketté választja a Vörös tengert.

- Jézus kereszthalálakor történt napfogyatkozás.

- Csodás gyógyulások

- Halálközeli élmények


Ezt muszáj megkérdeznem, mert egy nem Isten hívő ember azzal vádolt hogy babonás vagyok.


Én meg nem tudom elhinni, hogy minden Keresztény ember, aki jelet kap Istentől az babonás lenne.

Meg hát azt se tudom elhinni, hogy babonaság lenne az is ha azt hisszük hogy Istennek adott minden jót. (Pedig ő adott.)


Keresztények válaszát várom.



2019. ápr. 7. 22:07
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Meg hát azt se tudom elhinni, hogy babonaság lenne az is ha azt hisszük hogy Isten adott minden jót. (Pedig ő adott.)



Ezt a mondatot elírtam mert "nek" nélkül gondoltam.


Bocsánat.

2019. ápr. 7. 22:14
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

A felsorolt példáid nem jók.

A tenger kettéválasztása például egy csoda, hisz olyasmi történt ami a természetben lehetetlen, az csakis Isten erejének köszönhető.

Egy villámcsapás viszont teljesen szokványos dolog. Hogy te extrém mögöttes jelentést magyarázol bele, az már babonaság.

2019. ápr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

A villámcsapás az nem csoda, elég gyakran csap villám vihar idején. A halálközeli élményekben sincs semmi csoda, tudományosan általában magyarázható. Nem írja a Biblia, hogy napfogyatkozás lett volna Jézus halálakor, ezt csak te képzeled bele.

A vöröstenger szétválasztása, a vak vagy béna ember meggyógyítása valóban csoda.


A csoda az, amikor Isten természetfeletti módon beavatkozik a természet rendjébe. Attól, hogy te számtalan dologba belemagyarázod Istent, még nem válik csodává.


Nálad babonás elemek vegyülnek a vallásossággal és teljesen hétköznapi dolgokba próbálod Istent belemagyarázni. Például különleges jelentőséget tulajdonítasz egy egyszerű villámnak.

2019. ápr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Vagyis szerintetek minden Keresztény ember, aki jelet kap Istentől az babonás lenne?
2019. ápr. 7. 22:25
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

A babona lényegében ok-okozati összefüggés belemagyarázása olyan dolgokba, amelyek esetén semmi nem támaszt alá ilyen összefüggést.

Gyanítom a villámos példádra kaptad a kritikát, mert ez tényleg szimpla babonás gondolkodás, hogy alaptalanul óriási jelentőséget tulajdonítasz egy hétköznapi eseménynek.

2019. ápr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

#4

Nem, a keresztény emberek többnyire nem hisznek az efféle babonákba.

2019. ápr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

"Vagyis szerintetek minden Keresztény ember, aki jelet kap Istentől az babonás lenne?"

Fordítva. Aki babonás, az magyarázza bele véletlenszerű általános eseményekbe, hogy az valamiféle isteni jel.

2019. ápr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ismétlem hogy Keresztények válaszát várom!
2019. ápr. 7. 22:33
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

De babonásnak lenni mást jelent. Ilyen nyilvánvaló butaságok, hogy ha pl átmegy előtted egy fekete macska az utcán meg hasonlók. Az a babonaság amikor teljesen emberi dolgoknak tulajdonítasz sorsdöntő jelentőséget.

A kereszténység meg egy vallás. A biblia is tesz említést a babonaságról.

Abban igazat adok az előzőeknek, hogy Isten nem természeti jelenségek formájában fog megnyilvánulni. Hogyha van alapja a hitednek akkor elvileg semminek se kéne téged elbizonytalanítania.

2019. ápr. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%
Amiről kérdezel az a hit és nem babona. Babona az teljesen mas.
2019. ápr. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!