Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A "mostani" szülők tényleg...

A "mostani" szülők tényleg túlféltik a gyerekeiket?

Figyelt kérdés

38 éves vagyok, és amióta a testvéremnek (31 éves lány) gyerekei vannak (összesen 3, a legidősebb 7 éves) azóta ölyan körökban is mozognom keleltt, mint babaúszás, kismamák egyesülete, (utóbbira rá ne kérdezz, mert kitekerem a nyakad :D ) játszóterezés stb stb, mert a férje otthagyta őt én meg mindenben segítek neki amiben csak tudok. pl foglalkozni a gyerekekkel. akik nek ráadásul a nagybácsijuk vagyok.


én a 80-as években nőttem fel, a szüleim sokkal engedékenyebbek voltak, sokkal jobban az éeltre neveltek, a túlélésre az alkalmazkodásra. A mostani világban meg azt látom, hogy szinte egy lépést sem tehetnek a gyerekek anélkül, hogy a szüleik ne tekernék őket körbe párnával és szivaccsal.


Amikor én gyerek voltam... fadeszkára szereltünk nagyobbacska csapágyakat és az votl a gokart vagy gördeszka. Dunakeszin nőttem fel, elég vidékies környezet volt ahhoz, hogy sokat legyünk a szabadban a házon kívül. Úgy zörgött az a deszka a cspágyakkal az úton, a szomszédok nagyon örültek neki. khhhmm. De nem érdekelt minket. ezerrel száguldottunk le a lejtőkön. napi szintem volt a fél lábszárunk lehorzsolva, de nem érdekelt. sötétedéskor hazamentünk, anyám lecseszett, hogy már megint hogy jöttem haza, elővette a betadine-t, az rohadtul csípett, de nem érdekelt. megsimogatta a fejemet és mehettem aludni, miután egy konyhai rongyot teker a lábamra. másnap ugyanez. aztán elmúltam 8 éves és lett egy bringám. egy fsza csepel, ami apáé volt. azzal csapattuk az utcán. annyiszor estünk el vele, hogy csoda, hogy egyben volt felnőtt koromra a bringa... a lakásban nem voltak ám ilyen gumi ksi szarok a bútorok sarkainál. ha beverte a fejét a kisgyerek? kit éérdekelt? sír? sír!. anya puszit ad rá, utána megtanulta, hogy az nem jó móka ott ugrálni. ennyit erről. :D


Hogy most mit látok? tripla paplant terítenek ki a játszóházban, hogy nehogy a hűdekemény életveszélyes padlón játszon a gyerek. egyik ismerősnél akiknek 2-3-5 éves gyerekeik vannak tiszta gumiszoba a ház. (diliházban használják a gumiszobát, hogy az őrült ne tegyen kár magában) mindenhol gumis sarok, az összes szegényre szivacsot raktak.. csoda, hogy nincs bukósisak a gyereken.. Félek, hogy ezekből lesznek azok a festetthajú lassan menstruálni kezdő gizda fiúcskák (tisztelet a kivételnek)..


Jó msot lehet, hogy úgy hangzik, mintha nagyon általánosítanék, de azért mégis van egy nagyon nagy különbség a mostani világ és az én időm között. Én és vagy 70 kortársam 6-8-10 éves korunkban a nyári táborban az úszómedencén a legmagasabb műugróról is leugrottunk, mert minden fájdalmat félelmet megtapasztaltunk már. Mit tapasztal meg az a gyerek akit így féltenek és túlvédenek a szülei?


2020. máj. 25. 22:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Amiket írsz túlzás 😀 de összességében igen. A mai gyerekeket jobban féltjük. En sem hordtam sem bukósisakot, sem konyok-térdvédőt amikor bicozni tanultam, de a gyeremre rá fogom adni.
2020. máj. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Hát én most azon "akadtam ki", hogy nemrég feltett itt egy kérdést egy anyuka, hogy elengedje e az 1.osztályos gyerekét 5napra táborba és 80%ban az volt a válasz, hogy ők nem engednék.
2020. máj. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Règen sok baleset is törtènt, kisebb volt az autòforgalom, nehezebb volt egy gyereket elrabolni. Kisebb faluban alig ment autò, hangosabbak voltak az autòk, jobban èszre lehetett venni őket. Legtöbb helyről 3 òràn belül külföldre lehet jutni. A szülők nagyobb felelőssèget vàllalnak a gyerekeikèrt, ès szigorúbban felelőssegre is vonjàk őket. A gyerek lelkivilagat, szellemi fejlődèset is figyelembe veszik. Van, amiben a lò tùloldalàra lendültünk, de van, ami logikus lepes.
2020. máj. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

En is jobban feltem a fiamat mint ahogyan engem neveltek.

5 evesen a batyam atlotte a labfejem egy legpuskaval es engem szidtak le pl..

8 eves fiam van, es ha kinyitnak a taborok akkor megy 7 napos ott alvos taborba. Napkozisba is.

En szigoru vagyok a tanulasban es a gyakorlasban.

2020. máj. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

A műanyag élvédő a bútorokon szerintem is túlzás. De az, hogy mindig tudom, hol és kivel van a gyerekem, illetve hogy (a régi időkhöz képest) sokáig nem engedem felnőtt felügyelete nélkül lenni, a mai világban logikus. Nem az a bajom, hogy "bibis lesz a lába", hanem hogy valami beteg elméjű felnőttel találkozik. Lehet, hogy nem történne ilyen, de ha mégis, én sosem bocsá(j)tanám meg magamnak. (Sosem tudom, kell-e a j ebbe a szóba.)

Szerintem több az idióta ember, de az is lehet, hogy csak nagyobb a hírverés az olyan esetek kapcsán, amiktől egy szülő tart.

És létrejön egy ördögi kör is ettől, mert ha nem engedem el egyedül ide-oda, akkor önállótlanabb lesz, ha önállótlan, nem merem elengedni még több helyre.

Ugyanez egyébként az élvédőkkel, esésekkel is igaz, bár ebben nem érzem, hogy túlzásokba esnék. Ha nem engedem elesni, ügyetlenebb lesz, ha ügyetlen, még jobban vigyázok rá, nehogy elessen.

Szerintem ez az oka, hogy a mai gyerekeket jobban féltjük. Kell találni egy egészséges egyensúlyt, de nehéz, mert ha baj van, magadat okolod majd, hogy nem vigyáztál jobban.

A babaúszás viszont szerintem nagyon hasznos, és egyáltalán nem a túlféltés ihlette. A kismama egyesülettel mi is van? ;)

2020. máj. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

babaúszás. mi anno a tesóimmal sé a haverjainkkal úgy tanultunk úszni, hogy apánk beledobott a tóba és ússzunk ki, mert ő hazamegy :D tíz perc szenvedés után rájött mindenki a módjára és nagyon nem szabályosan, de kiúsztunk. most meg. az 8 éves gyerek kezét is fogják amikor beleugrik fél méterről a vízbe. jó ez túlzás, de tényleg túl aggódnak néha a szülők..


köhömm. a kismam egyesülettel köhüüm. hát. én mentem el mint kismama a 7 hónapos gyerekkel.. hááát elsőre azt hitték, hogy meleg vagyok és azért vagyok kismam, de hamar megnyugtattam mindenkit, hogy csak besegítek egy anyukának. Na hát ott is amikor közös játszás volt és az 1 éves gyerek az oldalára esett ülő helyzetből azonnal 4 anyuka odakapott mindent eldobva. Hát. oooké, ő dolguk, deeeeeeee. 15 évesen ha ellökik, mert szekálják akkor fogja először megtapasztalni, hogy milyen elesni?


most fizikai szempontból is: ha nem használjuk az izmokat, nem ingereljük az idegeket nem fognak megerősödni.


Ezeket ezért is merem ilyen határozottan mondani, mert láttam, hogy mi lett abból a gerekből akit az anyukája anno nem engedett el sehova. Hogy mi lett belőle? Egy fizikailag és lelkileg is gyenge ember. már gimiben is szekálták nem tudott védekezni... "mi" akik ksikorunkban ennyi szabad és "vad" dolgot csináltunk sokkal harciasabbak voltunk, sokkaltalpraesettebbek, mint pl az a srác akiről az előbb volt szó. És ezt egyáltalán nem önfényezésbúl mondom. csupán látom a többi gyerekhez képest.

2020. máj. 26. 00:19
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Ha jól sejtem nincs gyereked, különben sokkal jobban belelátnál hogy mi volt más 30 éve. Pl kb le se szarták, nem is ismerték a gyerekek lelki fejlődésének lépéseit. "sír? Nem baj, erősödik a tüdeje" Valószínűleg ma sem mindegy hogy valaki egy faluban él vagy városban.

Én amúgy anyaként még sosem láttam, hogy más anya nagy ügyet csinált volna abból hogy elesik a gyereke.


Összességében jobban odafigyelnek a mai gyerekekre. Viszont anno is azért voltak a kulcsos gyerekek mert a szülő nem tudott a gyerekért menni az iskolaba, és a világ is biztonságosabb volt.

2020. máj. 26. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező neked láthatóan nincs saját gyereked mert ekkora ökörséget nem beszélnél hogy felesleges az élvédő a bútorokra és felesleges a baba úszás,én ezek után rád egy darabb fát sem biznék .

Én pl nem féltem lányomat túl mert ha el esik fell kel de butorain egy részére került él védő míg kicsi gyerek volt ,sőt konektorokat stb jól el is rejtetük hosszabitokat ha volt el dugtuk lányom szeme elől míg kicsi volt .vegyszereket,gyógyszereket olyan magasra raktuk hogy csak felnőtt tudja elérni.

Nem féltem túl mai napig lányomat pont azért hogy ne ijedős félös gyerek legyen de amíg kicsi volt alap volt hogy él védöt ,sőt babarácsot raktam szobánk ajtajára ha olyan dolgot csináltam ami rá nézve veszélyes volt.beraktam szobába és rá zártam a babarácsot így biztonságos szobából nézhetett engem míg megcsináltam amit kellet .

2020. máj. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Azon kívül, hogy 25-20 éve biztonságosabb volt a világ, míg így is kb a szerencsén múlt, hogy felnőttünk. Legalábbis mi, az unokatestvéreimmel. Olyan balesetek voltak, hogy így visszagondolva nem tartom normálisnak, hogy ennyire szartak ránk. Felnőtt felügyelettel kb mind elkerülhető lett volna. Nem részletezem, el tudjátok képzelni.
2020. máj. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindig nagyon tetszik ez a szöveg:bezzeg régen. Soha nem lehet össze hasonlítani a mai dolgokat a régiekkel. Régen nem volt ennyi bútor a lakásokban, meg ennyi kacat. A régi bútorok jó része akkori divat szerint lekerekített volt, nem kellett pl sarokvédő. Vagy olyan magas volt, hogy azért nem kellett. A diókokat sokszor olyan nehéz volt kinyit i, hogy a felnőtteknek se volt könnyű. Így nem kellett fiókzár, mert nem bírta kihúzni a baba.

Mondom ezt úgy, hogy nálunk nincsenek élvédők, habtapi, ilyesmik. Nem féltjük túl a gyereket,de teljesen megértem a létjogosultságát.

Régen nem volt ennyi kocsi, se ennyi idióta sofőr. Ma naponta hallani, hogy a zebrán és járdán ütnek el embereket. Sokszor halálos kimenettel.

Gyerekek tűnnek el. Miért furcsa tehát, ha nincsenek szabadjára engedve annyira, vagy bukósisakot kapnak?

Úszás... A mi korosztályunk jó része nem tud úszni. Mi szeretnénk, ha jól megtanulta.

Az meg, hogy odakap az ember ha esik a gyerek... Apám mai napig kapkod, ha még tőlünk, vagy kihajolunk valami magasról lenézni. Pedig nem ma volt gyerekek. Szóval azért akkor is kapkodtam. A nagyszülők nálunk sokkal parásabbak, mint mi.

2020. máj. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!