Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A "mostani" szülők tényleg...

A "mostani" szülők tényleg túlféltik a gyerekeiket?

Figyelt kérdés

38 éves vagyok, és amióta a testvéremnek (31 éves lány) gyerekei vannak (összesen 3, a legidősebb 7 éves) azóta ölyan körökban is mozognom keleltt, mint babaúszás, kismamák egyesülete, (utóbbira rá ne kérdezz, mert kitekerem a nyakad :D ) játszóterezés stb stb, mert a férje otthagyta őt én meg mindenben segítek neki amiben csak tudok. pl foglalkozni a gyerekekkel. akik nek ráadásul a nagybácsijuk vagyok.


én a 80-as években nőttem fel, a szüleim sokkal engedékenyebbek voltak, sokkal jobban az éeltre neveltek, a túlélésre az alkalmazkodásra. A mostani világban meg azt látom, hogy szinte egy lépést sem tehetnek a gyerekek anélkül, hogy a szüleik ne tekernék őket körbe párnával és szivaccsal.


Amikor én gyerek voltam... fadeszkára szereltünk nagyobbacska csapágyakat és az votl a gokart vagy gördeszka. Dunakeszin nőttem fel, elég vidékies környezet volt ahhoz, hogy sokat legyünk a szabadban a házon kívül. Úgy zörgött az a deszka a cspágyakkal az úton, a szomszédok nagyon örültek neki. khhhmm. De nem érdekelt minket. ezerrel száguldottunk le a lejtőkön. napi szintem volt a fél lábszárunk lehorzsolva, de nem érdekelt. sötétedéskor hazamentünk, anyám lecseszett, hogy már megint hogy jöttem haza, elővette a betadine-t, az rohadtul csípett, de nem érdekelt. megsimogatta a fejemet és mehettem aludni, miután egy konyhai rongyot teker a lábamra. másnap ugyanez. aztán elmúltam 8 éves és lett egy bringám. egy fsza csepel, ami apáé volt. azzal csapattuk az utcán. annyiszor estünk el vele, hogy csoda, hogy egyben volt felnőtt koromra a bringa... a lakásban nem voltak ám ilyen gumi ksi szarok a bútorok sarkainál. ha beverte a fejét a kisgyerek? kit éérdekelt? sír? sír!. anya puszit ad rá, utána megtanulta, hogy az nem jó móka ott ugrálni. ennyit erről. :D


Hogy most mit látok? tripla paplant terítenek ki a játszóházban, hogy nehogy a hűdekemény életveszélyes padlón játszon a gyerek. egyik ismerősnél akiknek 2-3-5 éves gyerekeik vannak tiszta gumiszoba a ház. (diliházban használják a gumiszobát, hogy az őrült ne tegyen kár magában) mindenhol gumis sarok, az összes szegényre szivacsot raktak.. csoda, hogy nincs bukósisak a gyereken.. Félek, hogy ezekből lesznek azok a festetthajú lassan menstruálni kezdő gizda fiúcskák (tisztelet a kivételnek)..


Jó msot lehet, hogy úgy hangzik, mintha nagyon általánosítanék, de azért mégis van egy nagyon nagy különbség a mostani világ és az én időm között. Én és vagy 70 kortársam 6-8-10 éves korunkban a nyári táborban az úszómedencén a legmagasabb műugróról is leugrottunk, mert minden fájdalmat félelmet megtapasztaltunk már. Mit tapasztal meg az a gyerek akit így féltenek és túlvédenek a szülei?


2020. máj. 25. 22:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
37%

Je, te mar 38 evesen boomer lettel.


Altalaban kisse idosebben kezdodik a “bezzeg az en idomben” tipusu gondolatmenetek, te mar itt tartasz.

Amugymeg mar az okori gorogoknel is ez volt, hogy minden kioregedo generacio lenezte a fiatalabbat, hogy nezd mar, ezek milyenek, mivel a korral muszaj valami onigazolast szerezni a kevesbe sokmindent elert embereknek, hogy ok megiscsak jobbak, hat ilyeneket talalnak ki.


Amugy meg tenyszeruen: folyamatosan no a varhato elettartam, es az elerheto eletszinvonal, ugyhogy megsem lehet annyira elcseszettek a rakovetkezo generaciok sem.

2020. máj. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

hogy jön ide a "bezzeg az én időmben"??? én csak egy megfigyelést tettem. ha azt látnám, hogy most milyen szabadon élnek a gyerekek akkor szerinted ugyanezt mondanám?


Amúgy el kell szomorítsak mindenkit, vankét gyerekem. egyik 7 éves, másik 8 éves lány.

2020. máj. 26. 10:44
 13/17 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk a bútorokra tett sarokvédőben nem látok kivetni valót, ha még pici a gyerek. Másfél-2 évesen még esik-kel. Senkinek nem hiányzik, hogy óránként lefejeljen valamit és bömböljön.

De sok mindent én sem érzek normálisnak. Szerintem könnyebb volt szülőnek lenni a szüleinknek. A társadalom valahogy még jobban összezárt, ma már tényleg meggondolja az ember, hogy meddig engedje el a gyerekét, mert jön egy beteg elme és ki tudja mit csinál. Régebben is volt pedo, de akkor valahogy inkább közügy volt, hogy a gyerekre a felnőttek vigyáznak. Simán elmentem a barátaimmal, aztán ha valakinek valamelyik szülője ráért, akkor ránk nézett. És igen, fegyelmezett is, ha úgy van. Ma ha rászólsz más gyerekére, akkor te vagy a gyerekellenes bűnöző, aki összetörte Pistike lelki világát.

Azt nem tartom egészségesnek, hogy ma a szülő kb. a gyerek seggében van folyton, azt lesi, hogy épp mit óhajt a kis drága, megírja a leckéjét, egész nap játszik vele (mert egyedül amúgy pár órára nem tudna).

Persze, hogy nem marad ideje magára. Nagy tisztelet a kivételnek, mert ilyen is van, remélem több is.

2020. máj. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
87%

Akkor meg hogy kérdezhetsz ilyen butaságot.

Emlékszem, hogy már 7 évesen is egyedül kellett mennem iskolába, mert a szüleim úgy dolgoztak hogy nem tudtak vinni, hiszen addigra mindkettő a munkahelyén volt. Tudtam mit kell mutatnia az órának hogy mikor kell elindulnom, és be tudtam zárni az ajtót. De egy közepes méretű községben az utca másik végére kellett csak elsetalnom. Autó alig volt (erre főleg azért emlékszem, mert arra emlékszem hogy órákat tudtunk az utcán tollasozni anélkül, hogy autó zavart volna meg minket. Utoljára ugyanezt, ugyanabban az utcában 13 éve próbáltuk de már akkor se tudtunk 3 percnél többet tollasozni, mert folyton jött egy autó). Biztos vagyok benne hogy a szüleim sem voltak nyugodtak emiatt de egyszerűen nem volt közelben se nagyszülő se senki.

Ma már ugyanabban az utcában iszonyú vészelyes lenne egyedül elengedni egy 7 éves gyereket.


Mi most egy nagyvárosban élünk annak is a főutcáján Bp mellett, eszemben sincs elengedni egyedül 7 évesen hogy menjen el iskolába, pedig nincs messze. De rohadt veszélyes szakasz. Ettől már túlféltem?

2020. máj. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező ha van gyereked hogy tudsz ilyen hülyeségeket beszélni tán a 2 gyerekedet te is bedobtad medencébe míg nem tudott úszni hogy gyere ki ahogy tudsz? Ahogy apád tette veletek ,vagy egy forgalmas úton át engeded egyedül gyerekedet vagy egyedül mennek iskolába mert régen ez is volt.
2020. máj. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Neeem dehogy. én az értelmes ekretek közti gyereknevelésre gondolok. persze, hogy nem fogom elengedni 3km-re iskolába a 8 éves lányomat, csak azért, mert majd hazatalál és akkor megjegyzi. de pl nem nevelek egy hiperszuper érzékeny nyafizós kis hercegnőt. Ha sír, mert nem akar iskolába menni akkor nem az a megoldás, hogy hát kiveszem az iskolából és magántanulók leszünk. mert azzal nem tanul meg harcolni küzdeni elfogadni a jelenlegi helyzetet.
2020. máj. 26. 17:43
 17/17 anonim ***** válasza:
50%
Na az nálunk sincs hogy ha nem akar suliba menni nem megy.
2020. máj. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!