Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Némelyik férfi miért csak a...

Némelyik férfi miért csak a házasságban kapcsolatban tartja el a gyerekét?

Figyelt kérdés

Tehát amíg tart a házasság, kapcsolat addig anyagilag természetes, hogy kiveszi a részét a gyerek életéből. Ha elvàlnak miért van, hogy jónéhányan akkor már nem akarnak tartásdíjat fizetni anyagilag már részt venni benne?

Most azt ne nézzük, hogy nyilván a legtöbb apa válás után is fizet ez a normális . Azoknak a válszai érdekelnek akiknek van valamelyik oldalról személyes tapasztalatuk.

Válás után már miért nem fizet/ett az apa, miért az anya dolga lett ez csak ?



2020. máj. 26. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Hál istennek nem saját tapasztalat, csak nagyon jó barátnőm szenvedését látom. Ott a csávó nagyon gyorsan meglépett és azóta is az a kommunikációja, hogy "amiben nem vesz reszt, azert o nem fizet" - mondta barátnőm h sosem volt elzárva a gyerekétől, sőt, ez az ő döntese volt, hogy kilépett az életükből. Mindenesetre ennél szánalmasabbat még nem hallottam 😒

Az én férjemnek van már két gyereke az előző házasságából. Ő fizet mint a katonatiszt. Ott meg az a probléma, hogy a volt asszony mindig bejelentkezik plusz pénzért 🤦 mivel a férjemnek jár az adókedvezmény, amikor terhes lettem és ahogy lejárt a 91 nap, nem álltallott egyből szólni, hogy akkor igényt tartana rá. Közben meg tömi a gyerekek fejét ellenem. Pedig ő k.rt félre fél éven keresztül... No komment.

Szóval mindkét oldalon vannak akik megérik a pénzüket, mikor megtörténik a válás.

2020. máj. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Az a baj, hogy mind a két félről normális példa a legritkább. A férjem fizet. A gyereket 4 éve nem láttuk. A gyámügy leszarja. Most rángassuk el a gyereket rendőrrel otthonról, vagy? Amúgy meg nem is voltak otthon sokszor mikor ment a férjem. Persze-persze ilyet nem lehet. Bejelentette a gyamügynél is. Semmit sem csináltak. Hagyjuk.

Aztán van az az az aki nem megy és nem fizet. Meg amelyik megy és nem fizet.

Komolyan az a legritkább, hogy fizet, megy és meg a gyereket is megkapja. Nem tudom miért nem képesek az emberek kulturáltan válni. Ja nálunk is nő lépett felre és ő is adta be a válókeresetet. Nem is értem, akkor lett volna boldog ha a férjem ennek ellenére könyörög neki?

Nekem pl apám nem fizetett anno. Mert szerinte anyám nem ram költötte. Ja mert amúgy tényleg nem játékra hanem pl kajára. Mivel egy tanári fizetésből lakás plusz gyerek ugye nem egyszerű. De aztán amikor 16 lettem nyitott nekem számlát és egy csomó pénzt küldött. Mondjuk anyám nem perelt. De megtehette volna.

2020. máj. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszotokat.
2020. máj. 26. 22:09
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Szerencsére mi az utolsó felvetésedben vagyunk. Férjem rendszeresen hozta, vitte a lányát, rendszeresen vonták a gyerektartást a számlájáról, plusz minden kiadásnak legalább a felét ő/mi álltuk a lányának. (Tábor, ruha, suli, zsebpénz, telefon stb.)

Már nagy, mostmár saját maga jön, és szerencsére nagyon jó a kapcsolata velünk. Olyan jó lenne, ha minden elvált szülő így viselkedne. Mikor megismertem a férjemet ugye akkor már elváltak a feleségétől. Mikor gyermekvállalásra került a sor, engem megnyugtatott a tudat, hogyha ne adj Isten mi is elválunk, attól a gyerekemmel ugyan úgy fog viselkedni mint a lányával, ezért nyugodt szívvel szültem neki. Azóta már van 3 fiúnk. :)

2020. máj. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Anett80 ***** válasza:

Sokan vannak így a környezetemben, magam is, egyedül egy 5éves kisfiúval. Álomszép, csodálatos 3 év volt az apjával, a 4.évben jött a gyerek. Ő szállt ki, elhagyott bennünket, azóta nincs kapcsolat és nem fizet.

A legjobb barátnőm is így járt, 3évvel később, ott is a pasi lépett meg.

Ez a pasi gondolkodás:amiben nem vesz részt (nincs szex) azért nem fizet. Két lány unokatesóm is így járt, ott sincs tartásdíj. Az egyik 6hónapos, a másik 2 éves gyerekkel maradt egyedül.

A fiú unokatesóm a feleségét hagyta ott, szintén 2éves gyerekkel. A többit nem sorolom,pl. szomszédok, szinte mindenki egyedül neveli a gyerekét, akit ismerek.


Ha gyereket tervezel, azt tudom javasolni, csak egyet vállalj, egyet sokkal könnyebb egyedül nevelni, 2-3 gyerekkel megszakadnál. A fiam sosem bántam meg, de 3at biztosan nem szültem volna, mert teljesen megbízhatatlanok a mai férfiak.


Nagyon "divatossá" vált a válás,otthagyni az asszonyt 1 vagy több gyerekkel, ez a fogyasztói társadalom terméke. A férfiak lettek sajnos ilyenek, a TVben is ezt mutogatják, ki kit hagyott ott, ki kivel szakított.Nincs olyan este hogy egy válást ne mutatnának be a hírekben vagy egyéb hírműsorban. A magazinok címoldalán is ez van,ezt reklámozzák, ami mélyen beleivódik a gondolkodásmódba. Így, ha probléma adódik egy házasságban, meg sem próbálják megoldani, a férfi csak kimegy az ajtón és keresi az újabb partnerét. Aztán ott is kudarcot vall, onnan is elsétál, és megint keres. Keres, keres egy életen át! Keres 50,60 és 70 évesen is, természetesen szép, fiatal, 20 éves lányokat és nem veszi észre, hogy közben megöregedett. Az exem pont ilyen volt. Minden kapcsolatában adódott vmi probléma és kiment az ajtón,keresve a következő asszonyt.Erre csak utólag jöttem rá, sajnos...

2021. máj. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 5! Köszi, hogy irtàl.

Az, hogy a fèrfiak lelèpnek egy hàzassàgból akkor is ha màr van gyerek az igazàból nem új a nap alatt, a nôk ugyanugy lelèpnek, ès ami nem mûködik azt csak a gyerek be tartsa össze mert annak sok èrtelme valóban nincs. Itt az volt a kèrdès, hogy amíg egy csalàdkènt èlnek addig nem kèrdès, hogy a gyerekre megy pènz, megkapja ami kell amire szüksège van stb. Vàlàs utàn vajon ugyanezek a fèrfiak mièrt nem “làtjàk el” pènzzel a sajàt gyereküket akit jobb esetben szeretnek ès mièrt kell a vàlàs miatt nèlkülözniük abban amit pl elötte megkaphattak. Mert ez így kb olyan mintha csak addig szeretnè a sajàt gyerekèt ameddig a hàzassàg tart, miközben a kettônek semmi köze egymàshoz. Azzal, hogy nem fizet tartàsdíjat a gyerkèt szivatja elsôsorban, akkor milyen szeretet ez a gyereke felè?

2021. máj. 23. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!