Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szeretnék gyermeket baj ez?

Nem szeretnék gyermeket baj ez?

Figyelt kérdés
Nagyon tartanék attól, hogy ebben a mocskos világban baja esne! Most is olvastam a hírekben, hogy megkéseltek egy két srácot Gyulán, a múlt héten a Deák-téren. Gyakorlatilag szinte minden héten van valami, azelőtt a metrón késeltek meg egy embert valami kutyus miatt, nagyon sok erőszakos dolog történik. Én már nem járok szórakozni sem, és mindig van nálam gázspray is. Minek gyermeket vállalni ebbe a tetű világba? Biztosan beszélik is, a környezetemben, hogy még mindig nincs gyermek. Ilyen világba? Hiába nevelnénk normálisan elég, ha belekeveredik valami drogos társaságba, és emlékszem serdülőként én is elég vehemens voltam.

2020. máj. 31. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Bennem is ez volt, sokáig nem is mertem volna gyereket. De továbbra is azt mondom,a gyereket nevelni kell! Próbálom minél jobb emberré faragni, és ha minden épelméjű,normális ember így neveli a gyermekét bízom benne,hogy egy jobb réteg maradna fenn. Ha minden normális ember így gondolkodna,hogy nem meri vállalni, csak az ilyen gyilkos, drogos suttyók fognak szaporodni és pár évtizeden belül nekünk meszeltek..

Én is aggódni fogok nagyon,de így nem lehet élni. Körültekintő nevelés, és gondolkodom majd egy küzdősporton is, ezzel is jobb esélye lesz,ha baj van. Persze ha csak vevő lesz rá.

2020. máj. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem.
2020. máj. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg nem szeretnél gyereket akkor semmi baj nem lenne azza ha nem is lenne neked.

Az írásodból viszont nem ez derül ki, hanem hogy szeretnél, csak aggódsz amiatt hogy mi lenne vele.

Van 3 gyerekem, hidd el, hogy a szülő nem tudja mindentől megvédeni. Gondolj bele hogy neked is vannak szüleid, te sem egy tökéletes világban nőttél fel és érted is mennyit aggódtak. Ez még sem tartotta őket vissza és szerintem te sem bánod hogy megszülethettél, még ha értek is bajok, problémák az életed során és fognak is érni.

A gyermekedet nem a világnak vállalnád hanem magadnak és a párodnak. Életet adnál neki és annyit tehetsz hogy megpróbálod megtanítani neki hogyan élje túl azt a serdülőkort ami mindenkinek katasztrofálisan problémás.

Ha most bizonytalan vagy akkor még ne is legyen gyereked. Azt gondold át, hogy csak egy bizonyos ideig tudsz erről te dönteni, utána a természet már eldönti helyetted és akkor sem lehet gyereked ha már rájössz, hogy mégis jó lenne.

Képzeld ez azt az időt, amikor a szüleid már nem lesznek veled. Akkor már nem lesz családod ha nem lesznek gyerekeid. Olyan jövőt szeretnél ahol 60 évesen is csak egyedül vagy vagy kettesben valakivel minden hétvégén, ünnepen? Majd 80 évesen? Nem szeretnéd hogy ha majd te fogsz meghalni, akkor legyen aki ott lesz a temetéseden és örömmel gondol arra hogy milyen szülője, nagyszülője is voltál te őneki?

2020. máj. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Nincs azzal semmi gond, Te döntésed! Legalább Te vagy olyan erős, hogy nem hajtassz fejet az elvárásoknak! Akik a társadalmi nyomás miatt vállalnak gyereket, azokból olyan csapnivaló szülő is lesz.
2020. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es.


Szó sem volt itt a szuperfeministák által vizionált "társadalmi elvárások"-ról, egyszerűen csak félteni a Kérdező a gyerekét ebben a világban. Amit teljességgel megértek. Viszont a 3-as válaszával tudok egyetérteni.

2020. jún. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*féltené
2020. jún. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem ilyen indok miatt, de én sem szeretnék. Nincs ezzel gond.
2020. jún. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
Én magasról teszek rá, hogy te vagy bárki más vállal-e gyereket. Inkább ez a mai világ szöveg veri ki a biztosítékot. Világháborúban vagy középkorban szerinted jobb volt az élet? Ráadásul nincs még egy ilyen ország, ahol ennyire ki van nyalva az anyák feneke, hogy pl. 3 év a gyes.
2020. jún. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, de ha fejbe rúglak akkor nem leszek ilyen álmenő netharcos!!!
2020. jún. 4. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!