Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan döntöttétek el,...

Ti hogyan döntöttétek el, hogy gyermeket szeretnétek?

Figyelt kérdés
Barátommal már kész tényként beszélünk róla, hogy lesz majd gyerekünk, de azért , ha belegondolok, vannak aggályaim, neki is. Tudom, hogy szeretnék tőle babát, de félek is az egésztől. Néha összezörrenünk, semmi komoly igazából, de mégis, ha egyszer szétmegyünk..? Vagy lesz -e elég pénzünk rá? Vagy honnan tudhatom, hogy nem kéne ilyesmit tervezni. Tablettát szedek, szóval nem igazán csusszanhat be, pedig az, még ha furcsán is hangzik, szuper lenne. Én 27 vagyok, a barátom 29, szóval azért sürget az idő.. Kíváncsi vagyok, hogy ti hogyan éltétek meg ezt az egészet. Sajnos nincs kivel erről beszélnem.
2019. jan. 28. 08:02
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

A kapcsolatunk elejen, kb. fel ev utan beszelgettunk arrol, hogy mindketten szeretnenk gyerekeket. Aztan ez konkretizalodott par evvel kesobb, akkor megbeszeltuk, hogy majd 30 eves korunk korul. Aztan mikor eljegyzett, akkor valahogy azonnal megjelent bennem a gyermek utani vagy, de nagon erosen, hogy most azonnal, nem tudom, miert pont akkor, talan pont emiatt, amit irsz. Igen, szetmehetunk igyis, sok valas van, de nekem megis ez adott valami pluszt. Es erdekes modon neki is, mert akkor jott meg nemi is a kedve a gyerekvallalashoz. 26 es 27 evesek voltunk akkor.


Vegul varnunk kellett, hogy legyen eleg munkatapasztalatom, igy a gyerekunk 28 eves koromban szuletett meg. Addigra megvolt a min. 6 havi tartalek, es olyan szerzodeses alberlet, ahol 3 honap a felmondasi ido mindket iranyban, valamint tudtuk, hogy a foberlo szereti a gyerekeket.


B tervnek pedig ott a csalad, nagyon tamogatoak, szoros veluk a kapcsolatunk, barmi van, lehet rajuk szamitani. Persze, ha csak a 6 havi tartalek lett volna, akkoris belevagunk, nagyon akartunk gyereket.

2019. jan. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Hamar szóba került közöttünk a gyermekvállalás, pár hónap után egyszerűen tudtuk, hogy közösen szeretnénk gyermeket és mindketten fiatalon. El hamarkodni semmiképp nem akartuk, de megkezdtünk dolgozni a megfelelő háttérért. Nem sokára össze házasodunk és össze költözünk, amint úgy állunk anyagilag, bele vágunk! :)
2019. jan. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Akkor és úgy fogom eldönteni, hogy igen, hogy ha olyan párt találok, akivel jól kijövök, és biztosan vele akarok élni és viszont. Ha kicsit is azt érezném (mint ahogy a múltban éreztem is), hogy megbízhatatlan a csávó, meg én sem bírom, stb, vagy bár szeretem, de nem érzem 100%-nak a kapcsolatot, akkor nem gondolkodnék gyerekben. Önző dolog bizonytalanba gyereket vállalni...
2019. jan. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

A kapcsolatunk elejen tudtuk hogy mindketten szeretnenk babat, vartunk amig kozottunk is minden kialakul ami biztossa tette hogy egyutt tervezunk csaladot.Ereztuk hogy keszen allunk ra,a kapcsolatunk is megeredt es anyagilag is stabilak voltunk. O akkor tette le a jogsit (25) es en is szerettem volna meg a munkamban tapasztalatot es gyakorlatot szerezni illetve hogy legyen felre tett penzunk. Amikor ez mind megvolt en felhagytam a fog.gatloval es neki is lattunk :)

Majd erezni fogod ugyis es ha valoban akartok akkor nem azt fogod mondani hogy mivan ha szetmentek. Megvan az esely a kulonvalasra de persze nem a ferfi nyakara kell szulni, szulj ugy hogy te egyedul is fel tudd majd nevelni ha ugy alakulna kesobb a helyzet (persze remeljuk nem igy lesz) . Inkabb tervezzetek a babat ha keszen alltok es adott minden korulmeny, nem biztos hogy jo hatast er el ha becsuszik.

2019. jan. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, mind hasznos volt! :)
2019. jan. 28. 09:42
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Az első kapcsolatomból van egy fiam.Ott nem volt idő gondolkodni becsúszott.Akkor voltam 18,apja 20,kb 3 hóbapha voltunk együtt.Minden rendben is volt.3 éve van egy új kapcsolatom,neki nincs gyereke...egyértelmű volt hogy szeretnénk.Kb.6 hónapbután feljött a téma,akkor azt mondtuk,oké akkor ne védekezzünk.😁3 vetélésen túl vagyok,most kivizsgálások jönnek.Szetintem ha két ember passzol azt első perctől megérzi az ember.
2019. jan. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
6-os szoritok hogy osszejojjon :)
2019. jan. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Köszönöm szépen!
2019. jan. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
Az első randin elmondtuk, hogy mindketten nagy családban gondolkozunk, minimum 3, de inkább 4-5 gyereket szerettünk volna mindketten. Én akkor 18 voltam, azt is elmondtam, hogy 30 után már nem nagyon szeretnék szülni. A férjem picit idősebb, így ezzel is passzoltunk, ő sem akart túl kédőn apa lenni. Az esküvőnk 2 év után volt, onnantól egyértelmű volt, hogy jöhetnek a babák. 😊
2019. jan. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%

Kedves Kérdező! Sajnos még nincs gyerekem, így nem tudok választ adni a kérdésre DE teljesen ugyan ebben a helyzetben vagyok.

Mindig beszélünk róla, hogy ha ott tartunk majd akkor mi lesz, hogy lesz, de egyikünk sem mer belevágni, pedig már sokszor kaptam utalást a páromtól, hogy már ideje lenne (a párom egyébként 34 én 22 vagyok, egy éve vagyunk együtt).

Nap mint nap eszembe jut, hogy milyen jó is lenne, kicsit csalódott is vagyok néha, amikor megjön. De szeretnék még élni is azért egy kicsit, nem akarom elkapkodni sem, mint ahogy ő sem, pedig tudom, hogy legbelül mindketten nagyon örülnénk neki.

2019. jan. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!