Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Huszonéves fiatalok, akik...

Huszonéves fiatalok, akik felsőoktatásban végeztetek, mikor szeretnétek gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés

Látva a fizetésem és a párom fizetését (netto 160 körül mindkettőnknek) csak játszom a gondolattal, hogy vajon saját lakásra mikor gyűlik össze a pénz, mert ugye utána lenne jó gyermeket vállalni.. és vajon ez 30 éves korom előtt megvalósulna-e.


A család kérdezgeti, félig-meddig poénból, hogy na és mikor jön már a gyerek? Én erre nem akarok felcsattanni, hogy figyelj magamra alig van pénzem, beosztom a kajára is... pedig nem rossz a fizetésem, de ha havi 80-90 ezret szeretnék félre tenni, akkor ez van. Kétségbe vagyok esve, nem szeretném, ha a gyerekemnek luxus lenne évi 1x elmenni belföldön! nyaralni... és biztos lenne neki az egészséges, változatos táplálkozás. Mert nekem ezek sokáig nem voltak / nem biztosak...


2018. nov. 11. 12:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
21 évesen diplomáztam, 25 éves voltam, amikor megfogant az első, 27 évesen szülöm februárban a másodikat. 😊 A férjem idősebb pár évvel, de mindkettőnk keresetére alapoztunk házvásárlásnál és a mindennapoknál is, tervezett mindkét gyerkőc.
2018. nov. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
29 és 31 évesen szültem a két gyerekem. Előtte meg 2 munkahelyen dolgoztam, hogy legyen előrehaladásom is, ne csak vegetáljak, ahogy te is írtad.
2018. nov. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
28 vagyok, 3,5 éve végeztem orvosin, még 2 évem van szakvizsgáig. Szerencsém van, a szüleim a seggem alá toltak egy lakást, ami bár gyerekkel már nem lenne elég, de jelenleg a párommal teljesen jól elvagyunk benne, és nem kell bérleti díjra költeni. A fizetésem sem annyira katasztrófa az ügyeletek miatt. Viszont őszintén szólva, még nem tört rám az érzés, hogy gyereket szeretnék. Nem tudom elképzelni, hogy otthon legyek vele, egyfolytában mossak-főzzek, figyeljek rá. Talán 30 éves koromra, szakvizsga után.
2018. nov. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
25 évesen végeztem a főiskolán ( Érettségi után dolgoztam két évet teljes állásban , utána mentem főiskolára - azt a két évi keresetet el tudtam rakni , mert ugye otthon laktam ) , utána dolgoztam másfél évet volt egy kapcsolatom, de sok év után szakítottunk, örülök hogy abból nem lett gyerek. Ezután külföldre mentem , ott is dolgoztam , sikerült gyűjtenem, és így végül 33 évesen szültem. Én szültem volna előbb is csak ugye nem volt kinek. Sajnos, nem mindenki olyan szerencsés hogy időben talál megfelelő párt. Barátnőm most 41 évesn szülte a másodikat, mert 37 éves volt mire megtalálta a megfelelő apajelöltet, hiába élt előtte 10 évig valakivel. Ugye 40 évesen meg azért az embernek már jó esetben van egy háza.
2018. nov. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

30 évesen terveztem, 31 évesen szültem. Még nem volt lakásunk, béreltben laktunk, de tudtunk félretenni.

24 évesen diplomáztam.

2018. nov. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

21 évesen végeztem, azóta dolgozom, most már 5 éve.

Talán jövőre belevágunk a babarervezésbe, most leszek 26, 27-28 évesen szeretnék teherbe esni és szülni.

Egy évig dolgoztam szociális területen, azóta pedagógusként a szakmámban, 2019től kapom az emeltebb fizetést, talán abból könnyebb lesz félre tenni

Férjem 30 felett van, az ő lakásában élünk, így csak a rezsit fizetjük. Egyedül nem tudnék albérletet se fenntartani a fizetésemből :/

2018. nov. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
22 évesen diplomáztam, októberben született a lányunk. Mindketten 25 évesek vagyunk.
2018. nov. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt 20 évesen vállaltam, igaz, akkor még nyilván nem volt egyetemi végzettségem :) Középiskola után két évet dolgoztam, utána született az első gyerekem, 22 évesen mentem egyetemre.

27 évesen végeztem (az utolsó évben már főállásban dolgoztam), és majdnem 29 voltam, amikor a második gyerek született.


A gyerekek most 11 és majdnem 3 évesek, szerintem átlagos színvonalon élünk, nem mondom, hogy néha nincs egy-egy kicsit húzósabb hónap, amikor jobban be kell osztani, pl. két éve, amikor költözködtünk, az egy nehezebb időszak volt, vagy majd a jövő január-február biztos megint kicsit beosztósabb lesz, mert nagyobb kiadásaink lesznek, de azért nem luxus évente egyszer nyaralni mennünk. Igaz, mi nem szállodázni szoktunk. Ez most csak azért jutott eszembe, mert nemrég egy ismerős "felvilágosított", hogy nyaralni csak szállodában lehet, ha mi csak apartmanba megyünk, akkor akár otthon is maradhatnánk, ha meg kempingezünk, az sem nyaralás, hanem valami fapados kalandtúra/túlélőtábor :D

2018. nov. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

25 évesen diplomáztam, utána elkezdtem dolgozni.

Jelenleg 29 éves vagyok, nettó 150 ezer keresettel + némi cafetéria. Párom 37 éves, nettó 160-170 körül keres.

Ház van (örökség). Mi nem panaszkodunk az anyagiakra, gyereket nem szeretnénk. Én még nem akarok szülni, párom se erőlteti még ezt a gondolatot. Ha nagyon szeretne majd, talán beadom a derekam, de igazából teljesen megvagyunk gyerek nélkül is...

2018. nov. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25 evesen lett meg a masoddiplmam, ferjemnek 24 evesen a masterje, alberletbe vallaltunk gyereket megfelelo mennyisegu megtakaritas melle, 28 evesen szultem.
2018. nov. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!