Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy a férjem...

Mit csináljak, hogy a férjem anyja és testvérei végre felfogják, hogy mi nem akarunk második gyereket?

Figyelt kérdés
4 éves a fiam és már 2 éves kora óta ahányszor találkozunk mindig megkérdezik mikor jön a testvére. Férjem mindkét testvérének már 2 gyereke van. De ők tényleg olyanok, hogy 2 óra hosszát ülnek csendben és rajzolnak, végigaludják az éjszakát 3 hónapos koruk óta. Ezzel szemben az én gyerekem még néha most is ébred éjjel, 5 percig nem tud játszani egyedül, rengeteget beteg dolgozni se tudok így. Egyszerűen nincs türelmem még egy gyerekhez azaz igazság örülök, hogy eddig eljutottunk, férjem sem akar többet. Már így is 3 havonta találkozunk csak a rokonaival pedig csak 30 km-re laknak, de már ez is sok. Hiába mondjuk nem akarunk, csak megkérdezik következő találkozásnál megint.

2020. jún. 11. 13:02
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Hasonlóan vagyok mint te, imádom az egyszem gyerekem, de képtelen lennék még egy gyerekre.

Én ezeket elengedtem a fülem mellett. Ha megkérdezik mikor jön a tesó, akkor megmondom hogy ma még nem. És ezzel én be is fejeztem a témát. Ezzel gyorsabban túllépnek rajta mintha azt mondom nem lesz. Mert akkor azon kezdenek rugozni, hogy miért nem.

2020. jún. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem meg lehet próbálni most már erélyesebb válaszokat adni, tekintve hogy állati tapintatlanok. Pl.

Minél többször megkérdezi Marika néni, annál biztosabb, hogy nem lesz kistesó.

Akkor lesz kistesó, ha meg tetszik nekünk szülni és fel is neveli.

Legutóbb is megmondtam, hogy nem lesz kistesó.

Nem lesz kistesó, önnek hogy van az aranyere?


Mi a második terhesség bejelentésénél közöltük, hogy ennyi volt, mese volt. Mindenki örüljön a kettőnek, mi is ezt tesszük. Azóta csak az én anyám tesz nagyon ritkán óvatos megjegyzést, de semmi tolakodás.

2020. jún. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!