Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ma (1 órája) találtam egy...

Ma (1 órája) találtam egy bokorban egy rigófiókát, és mellette volt az anyja... halottan.A kisrigófiókát hazavittem szilviában és dobozban. Kérdem hogy, hogy mit mikor és mennyi ételt, és milyen ketrecet csináljak neki, stb ?

Figyelt kérdés

2020. máj. 14. 15:39
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel a kapcsolatot a Hortobágyi Madárkórházzal, te nagyon könnyen elronthatod, ha nem értesz hozzá.
2020. máj. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tobábbi információk? Mert pl Giliszta nincsen a kertbe, pedig ástam egy félméteres jukat.
2020. máj. 14. 15:48
 3/45 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezért keress szakértőket, az ország egész területén vannak önkénteseik:

[link]

Ha nem akarod, hogy elpusztuljon a fióka, ne kísérletezz a felnevelésével.

2020. máj. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%
Semmit se adj neki amíg nem beszéltél egy madármentővel!
2020. máj. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%

Ők is tudnak segíteni:

[link]

2020. máj. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%

Még róluk tudom, hogy szakértők:

[link]

2020. máj. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! a madarpark email címére küldtem egy üzenetet. Mindenkinek ment az upvote.
2020. máj. 14. 15:58
 8/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fordulj szakemberhez ha meg akarod menteni a fiókát. Lehet hogy még az anyja etette, nem tud önállóan táplálkozni.
2020. máj. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim válasza:
100%

Tinikoromban én is hasonlóképpen találtam egy madárkát, a kutya hozta elő a szájában, de nem bántotta, csak letette a teraszra. A kismadár sokkos állapotban volt. Ez már több mint tíz éve volt, így nem emlékszem pontosan minden részletre, de amire igen, azt leírom.


Én azzal kezdtem, hogy egyből írtam egy e-mailt egy szakértőnek (talán pont a Hortobágyi Madárkórháznak, már nem emlékszem). Viszonylag gyorsan azt a választ kaptam, hogy a madarat mindenképpen erővel (!) kell etetni és itatni, mert magától (ha csak leteszed elé a vizet, ennivalót) nem fog sem enni, sem inni, és nagy eséllyel elpusztul.


Itatni fecskendővel kellett úgy, hogy egy ember szétfeszíti a csőrét, egy ember közben befecskendezi a szájába a vizet. Mi ezt tesómmal ketten csináltuk. Már nem emlékszem, naponta hányszor kellett itatni, de egy szakember biztosan megmondja.


Etetéshez lisztkukacot vagy macskakonzervet (amelyik van otthon) javasolt a szakember. Mi macskakonzervet használtunk, mert az volt. Az etetéshez ugyanúgy két ember kell, és a csőr szétfeszítése után a nagyon picike falatkákat egy kisebb csipesszel kell lenyomkodni a madár torkán addig, amíg le nem nyeli. Sajnos csak így megy. Arra szintén nem emlékszem, hogy naponta hányszor kell ismételni a műveletet.


Mi néhány napig, talán egy hétig így etettük, itattuk a madarat, közben végig bent volt a szobámban és gubbasztott. Néhány nap után már erőre kapott, és kisebb köröket röppent a szobában. Anyukám egyszer kivitte levegőzni a teraszra, de egyszer csak elrepült a társaival... :)

2020. máj. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Igen, ez biztos, hiszen még a tollai is alig nőttek ki (mármint kinőttek, de nem mindenhol)
2020. máj. 14. 16:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!