Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mivel a topik címe Gyerekválla...

Mivel a topik címe Gyerekvállalás-Nevelés, nagyon is ide illik. Naszóval, hol vagyunk mi Anyák, Apák azután, hogy a gyerekünk már nem baba?

Figyelt kérdés

Az elmúlt egy hétben 3lehet terhes vagyok kislánnyal, és 2abortuszra megyek kislánnyel beszélgettem. És egyik sem volt 16évnél idősebb, nem kisebbségi, elvileg normális családból, iskolázott szülők gyermekei, tehát a társadalmi rétegre sem fogható.


És teljesen ledöbbentem. A 3ból egy tudta, hogy hogyan eshet teherbe, van oka aggódni, baleset, de a másik kettőnek pl lövése sincs hogyan lesz a gyerek, pedig aktív szexuális életet él, ami pedig az i-n a pont, egy még csak az apát sem tudná megnevezni a 3lehetségesből, 15évesen. Az abra készülők is értetlenül álltak az előtt, hogy hogy is eshettek teherbe, mikor kivette, a végén...

Análisan lehet e terhes és hasonló kérdésekért nem kell a csak a serelem sex topikig elmenni. Tele van a tizenévesek kérdéseivel.

Kérdem én, hol a pokolban vagyunk mi ilyenkor?


Hol vagyunk akkor amikor a gyerekünket 3tárgyból is megbuktatják, és még csak nem is tudunk róla? Pár év alatt eltörölték a szülőit mint olyat?

Hol vagyunk, mikor a tizenéves kamasz fiunk, lányunk részegen bulizik valahol. Amikor már hajnali 4óra és még mindig sehol egy életjel, csak két három nap múlva megy haza tusolni.


A kamaszok altopikban 95kérdés van, valószínű ismétlődik, és nagyon sok tini kérdez, kevés a szülői kérdés.

Míg a babák topikban ismétlésekkel együtt 4738egy órája. A babákért aggódunk, a kamaszokért nem folyamodunk tanácsért? Nem értem. Igaz nekem még nem kamasz a gyerekem, de az az idő is lejön. És döbbenten látom, hogy olyasmikről fogalmuk sincs a gyerekeknek, amit a szülőnek kéne megtanítani. Miért csak mikor már gáz van, kapnak a fejükhöz a szülők?


2010. júl. 31. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek:( Sajnos sok szülő elintézi egy "kamaszkori lázadás" legyintéssel, és egy "majd kinövi"-vel:( A probléma az, hogy amíg anyukák otthon vannak a kicsivel, addig ő az első, de mihelyt visszamennek dolgozni, kezd elsikkadni a lényeg, és mire a baba kamasz lesz, a szülei a pénzkereséssel és a munkával vannak elfoglalva. Ez teljesen érthető, hiszen a jelenlegi gazdasági helyzetben az ember kétszer is meggondolja, hogyan tovább, de nem lenne szabad egy érzékeny lelkű, sérülékeny, és butaságokra fokozottan hajlamos kamaszt kiszorítani az első helyről a munka kedvéért.

Nagyon sok szülővel beszéltem, aki azt mondta, munka után már fáradt a gyerekhez. Na ez az igazán szomorú. Remélem, én nem fogom ugyanígy elrontani a gyereket, bár gondolom a többiek sem így indultak. Kellene egy kis szülői felrázás is, mert egy 15 éves terhes lány bazi nagy pofon a szülőnek, és rá is ébresztheti, hogy elhanyagolta a gyereket, de borzalmas áron:(

2010. júl. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos a kérdésed a megfigyeléseim egyeznek a tieiddel. Hozzátenném, hogy ha a szülőket kérdeznénk azt mondanák, hogy elég felvilágosítást kapnak a suliban, meg egymástól. Ha eleget kapnának, nem lenne ez a kérdés. A másik, hogy a mai egy képmutató világ. Kívülről tiszta cukormáz. A szülők elnéznek a gyerekük feje fölött.Bízom a gyerekembe, az enyém nem szexel, nem iszik, meg az enyém nem olyan, olvashatjuk nagyon sok helyen. Aztán ha jön a nem kívánt csodálkoznak. A gyereknevelés nem ér véget a kamaszkor előtt. S attól, hogy a gyereknek meg van már a maga útja, az még összefonódik a szülőkével. Azért nem kérdeznek a szülők a kamaszokról, mert maguknak is félnek bevallani, hogy van amit nem tudnak. Személyes kudarcként élnék meg.
2010. júl. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos a sajátr börömön éreztem mikor én voltam kamasz, hogy vagy nem beszéltünk, vagy üvöltözött egy kört az anyám, azt slussz. Legyen szó a majdani Női viselkedésről(háztartás), a sexről, bármiről.

Magamnak kellett kijárnom, hogy mit merre, utána olvasni. És csak sokadszorra a barátok, de mára még olvasni sem, és inkább a barátok marhaságai.


Aztán remélem, hogy 15év múlva a fiam nem jön haza egy terhes kislánnyal... Vagy ha már, legalább hazajön vele, hogy anya baj van. Mert sokszor olyanokat is hallani, hogy jjaj csak anyájék meg ne tudják, fű alatt nem lehetne e megoldani...

Elvész a bizalom. És elfacsarodik a szívem, ha arra gondolok, hogy eza kispocok, egyszer nehogy így kezeljen engem is. És belegondolok, hogy egyszer, ezek a koránfelnőtt "sérült" gyerekek mennyire óvva voltak, és a szemek fénye voltak, most meg...


Remélem mi kicsit jobban meg tudjuk oldani a csemetékkel, jön egy kis jó is, mir eoda jutunk, és nem veszítjük el őket.

2010. júl. 31. 16:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel én is így vagyok. Nem szeretném, ha a gyerekeim, majd máshoz mennének. Eszembe jutott az is, hogy kicsinek a szemünk fényeit, túl kontrolláljuk. A mai gyerekek nincsenek kiengedve, nem tanulják meg, hogy a szabályokat a szülők nélkül is be kell tartani.Fokozatosan kellene megtanulniuk hogy meddig mehetnek. Kamasz korban megszűnnek a korlátok. A szülő meg csak néz, hiszen előtte a gyerek soha nem csinált ilyet.
2010. júl. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Allison ***** válasza:
68%
Ahogy egy okos válaszoló mondta egyszer itt: a legtöbb nő kisbabát akar és nem gyereket. Én is feltettem ilyesféle kérdést hogy miért csak addig jó a gyerek amíg pici de teljesen kimagyarázták magukat hogy jaj a kamasz gyerek nem szereti ha róla beszélnek meg minden...
2010. júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ez egy nagyon jó kérdés. Sajnos ilyen világban élünk, a szülők nem érnek rá foglalkozni a gyerekükkel, dolgoznak, hajszolják a pénzt, csak hogy megélhessenek, nincs idő és türelem a gyerekhez. Míg baba addig más a helyzet,mert ugye az anyuka otthon van.

Sokat járunk játszóra a másfél éves kislányommal, ahol van egy kosárhinta ahol a kamaszok szoktak "lógni", egyszer-kétszer már volt szerencsém végighallgatni egy-két beszélgetésüket, hát döbbenet. Már a 12-13 évesek isznak, cigiznek, szexelnek, anyukának,apukának persze fogalma sincs róla.

2010. júl. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!