Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen szomszéd...

Mit lehet tenni ilyen szomszédokkal?

Figyelt kérdés

Tavaly vettük meg a házunkat. Nagy udvar van ami tökéletes a 2 gyerekkel. A szomszed család viszont folyton átjár pattogni a gyerekek miatt. Az ő tető ablakuk a mi házunkra néz. Igen elég sűrűn leskelődnek is. A kamasz fiú kinyitja a tetőablakát de csakis akkor amikor a gyerekek kint vannak, hogy aztán szóljon az apjának hogy hangosak az pedig jön veszekedni. A gyerekeim egyáltalán nem hangosak, nem ordibálnak csak játszanak mint a gyerekek. A veszekedős szomszédnak hiába mondom egyszerűen mintha a falnak beszélnék. Fenn tartja a jogot a kötekedésre csakmert gazdagok.

Napi szinten felidegesítenek de már nem tudok mit csinálni. Azért ne engedjem ki a SAJÁT udvarunkba a gyerekeket mert ő hisztizik? Komolyan tehetetlen vagyok.


2020. jún. 15. 16:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem nyitnek nekik kaput,ajtot. Este 10 ig ha te zenet ordittatsz sem tehet semmit. Olvasd el a parkanyi zenelo no tortenetet neten, abbol a sztotibol is latszik hogy a szomszed semmit nem tehet veled.
2020. jún. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Szard le magasról. Ha panaszkodik,fordíts hátat és hagyd ott. Kertes ház,semmit nem tud tenni gyerekzsivaj ellen. Idővel majd megunja. Érdekes,a mi szomszédunkban is van 2 gyerek,néha hangosak is de én kifejezetten szeretem ha kint vannak és nem a számítógép előtt ülnek egész nap. :)
2020. jún. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
Gondolom titeket se zavarna ha fordított lenne a helyzet és ők üvöltöznének mikor ti pihennétek igaz?
2020. jún. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
1-es nincs már órára megszabott csendrendelet. Bármikor lehet szólni a hatóságnak, hogy csendháboritás zajlik
2020. jún. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló, akkor pontosítok de már leírtam. A tetőablaknál van az elkényeztetett kamaszfiú szobája. Direkt (igen, megfigyeltem) akkor nyitja ki az ablakot miután kimegyünk. A gyerekek pedig tényleg nem hangoskodnak.

De kedves 3-as,adj tanácsot mit tegyek? Tartsam egész nap a házban őket, mikor nagy udvarunk van rengeteg játékkal? Ez okos ötlet.

2020. jún. 15. 16:40
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Ne tartsd bent őket, csak mondd meg nekik, hogy ne hangoskodjanak.
2020. jún. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Pár kamera az udvarra, minden esetet lementeni és feljelentést teszel zaklatásért
2020. jún. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
7es nagyon jól mondja!
2020. jún. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez nehéz helyzet. Valószínűleg ők extrán ingerlékenyek és érzékenyek a zajokra, te meg valószínűleg jobban hozzá vagy edződve, ami őt zavarja, az neked egyáltalán nem hangos. Ő nem fog tudni tenni semmit, mert a rendőrség erre tényleg nem jön ki, a gyerekek jogszerűen játszanak a kertben. Te két dolgot tehetsz: vagy semmibe veszed őket, vagy megpróbálsz jófej lenni, és elmagyarázni, hogy a gyerekek nem őket akarják bosszantani, csak gyerekek és játszanak, de a kedvükért figyelni fogsz a zajszintre, és rájuk szólsz, ha túl hangosak.
2020. jún. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

Biztos az ő gyerekük is csendben ült kicsinek a szobában... 🙊

Meg kell mondani, hogy a gyerekek gyerekek ez pedig a ti kertetek. Nem éjjel játszanak kint hanem nappal. Nyugodtan hívjon rendőrt a szomszéd ha ettől jobban érzi magát. Úgysem teszi meg mert tudja hogy körbe röhögik. Egyébként igen, lassan ez már zaklatás szóval lassan te hivhatsz rendőrt.

Javasolhatod hogy csukják be az ablakot arra a néhány órára amíg kint vagytok. Erre úgyis felháborodik, hogy milyen jogon mondod te meg mikor nyissanak ablakot. Erre te majd megkérdezed, akkor ő milyen jogon szól bele abba hogy ti mikor mit csináltok a kertben. Az ablak nyitás nem ütközik jogszabályba, sem helyi rendeletbe. Mint ahogy a gyerekek kerti játéka sem.


A harmadik ilyen után én már ki sem mennék a kapuhoz.

2020. jún. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!