Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg, hogy nem...

Hogy értessem meg, hogy nem szeretnék több gyereket?

Figyelt kérdés

Férjemmel 5 éve vagyunk együtt, már a legelején megbeszéltük 2 gyereket szeretnénk, többet biztoshogynem.

Van már 1 fiunk, 1 éves.

Most lakásvásárlás elött állunk, amihez van saját megtakarításunk, de ez kevés. Arra jutottunk, igénybevennénk csokot, plusz ami szükséges annyi hitelt. Mivel 2 gyereket szeretnénk ugye 1 gyereket aláirnánk pluszba. Ezt így el is határoztuk.

Ám párom fejét annyira telebeszélte egy haverja, mostmár szinte mindennaposak a viták itthon. Haverja szerint még egy gyereket be kell vállalnunk, 3gyerekre egész jó összeget kapnánk csok alatt, nem lenne szükségünk (annyi) hitelre.

Nekem eszem ágában sincs egy harmadik gyereket bevállalni.

Férjem haverja (és mostmár a férjem álláspontja is) az, hogy egy harmadik nem nagy plusz kiadás, fel sem tűnne a három vagy 2 között a különbség, én vagyok a naív, makacs, és csökönyös.

Én nem úgy képzelem el az életemet, hogy itthon ülök évekig, pelenkázok, etetek, mosok főzök takarítok.

Emellett ha a legkisebb is ovis lesz, mennék vissza dolgozni, a 3 gyerek cipelése oviba/suliba/sportra/szakkörre/ bárhova az én feladatom lenne úgy is. Kettőt is soknak látok, ilyen szempontból, nem egyet. Még ha nem mennék vissza dolgozni, akkor is. De azt meg nem tehetem meg. Így is van egy hitelünk, plusz 2 autó fenntartása, rezsi... stb most elmegy simán férjem keresete +az én gyedem. És ebbe még nincs se csoportpénz, kirándulás, bábszinház, stb....

Mi 5en, férjemék 4en testvérek, szoval mind a ketten nagy családban nőttünk fel, mind a ketten tudjuk, milyen az ha az anyának nem 2, hanem több fele kell fordítani a figyelmét, szeretetét... nem szeretném az életem feláldozni arra, hogy úgymond tenyésztehén legyek, csak szüljem sorban a gyerekeket. Csak a hitel meg a pénz miatt.

Ezeket így elmondtam neki, caak azzal tudott visszavágni, hogy mert az emlitett haverja mondta, hogy ők is majd 3 gyereket akarnak, és meg fogják tudni oldani (eddig 1 sincs nekik)

Szeretem imádom a férjem, ezen a témán kívül egyetértünk mindenben, de ez most nagy mélypontot hozott a kapcsolatunkba.


2020. jún. 16. 16:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy látom, elsősorban nem személyes meggyőződésből akar 3. gyereket, hanem az azáltal elérhető anyagi javak miatt, ezzel kellene szembesíteni. Nem azért kell vállalni gyereket, mert kaptok érte 20 milliót. A helyedben teljesen racionálisan levezetném (mivel úgy tűnik, hogy érzelmekkel nem lehet hatni rá), hogy a harmadik gyerek felnevelése további tízmilliókat emésztene fel, nem beszélve arról, hogy nem tudnál úgy visszamenni dolgozni, hogy anyagilag is megérje.

A haverja meg könnyen beszél, amíg nincs gyerek, addig könnyű számokkal dobálózni :)

2020. jún. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
1%

Szerintem várjatok a második gyerekig a hazvetellel. Lehet még meggondolod magad te vagy ő. Házat is csak akkor vegyetek ha megoldható!

Amíg ennyire felpaprikaz a téma tegyétek félre és higgadtan beszélhetek! Szeretitek egymást, a haverja most fellelkesitette, de valszeg végig se gondolta a három gyereket csak a hirtelen jött pénzre gondolt.

2020. jún. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%
A férjed haverja, de még a férjed is tudja ám a más micspdájával verni a csalánt! Mondd meg neki, hogy max kettőt akarsz és pont, itt nincs kompromisszum, két és fél gyereketek nem lehet. Ha nem kell aláirni a csokhoz, akkor a második gyerek után titokban feltetehetsz egy spirált.
2020. jún. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Vegyetek fel inkább babavárót, egy gyerek után kamatmentes.


Nálunk is volt amúgy ilyen haver. Mi szintén egy gyerek után vettük fel, plusz egyet vállaltunk. És a haver győzködött minket, hogy ők is bevállalták, és milyen jó lehetőség. Megvették a házat, egy év múlva meg elváltak, mint kiderült ott sem akart tenyészkanca lenni az asszony.


A férjednek megmondd meg, hogy nem eladó a meg sem született gyereked.

2020. jún. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Házat kell vennünk, ez nem halasztható téma.

A titokban spirál... hát 1 spirálra az életben nem adnám a fejem, 2 nem fogom átverni a férjem akit szeretek. Ez a máséval verni a csalánt pedig nem tudom értelmeznk...

Babavárót nem kapunk, 3 bank utasított el minket. (A gyedemmel nem számolnak, férjem pedig vállalkozó, és ahogy ő adózik egyik banknak sem tetszik. Illetve van kölcsönünk, ez is ok volt)

Igazából 15 millió a ház, fix, és tuti azt vesszük meg. 10milliónk van, 2 gyerekre 1.4milliót kapnánk csokra, a többi lenne csak kölcsön (az a 3.6millió). De a haver szerint a 3 gyerekre kapnánk 5misit, így nem kellene a kölcsön 🙄

2020. jún. 16. 20:22
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ez így is minimális hitel. Nem kell tovább machinálni.
2020. jún. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Három gyereket nem öt misi felnevelni 18+ éves koráig, sőt, egyet sem! Előbb van meg 3,6 milla hitel visszafizetése, és te sem merülsz ki.
2020. jún. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
20%
Eloszor legyen ket gyereketek. Egy gyerek egy wellness programnak tunik 2 utan. Mi harmat szerettunk volna/szeretnenk. De azert igy, h van ketto, erosen elgondolkoztam, pedig aldott jo, szep es okos gyerekeim vannak.
2020. jún. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Ja most olvasom mennyi penzrol van szo. Ne viccelj mar. En nem tudom hol laktok, mi is tervezunk hazat venni jovore. Ikerhaz errefele 90millioba kerul alsohangon. (130nm, Bp). 🤣🤣 4 millio hitel az semmi.
2020. jún. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

"Ez a máséval verni a csalánt pedig nem tudom értelmezni..."


Arra gondolt a 3.ik vàlaszoló, hogy a gyereket nem a fèrjed fogja kihordani 9 hónapig,nem ô szüli meg nem ô marad otthon vele 2 èvet nem ô lesz vele ès làtja el 0-24 ben nem ô èjszakàzik ès majd rendezi a 3 gyereket ovoda iskola külön óràk stb stb.... ô csak kitalàlja a pénz miatt, megcsinàlja a gyereket aztàn a többi a tied. Na erre mondjàk, hogy màs fa ... val veri a csalànt.

2020. jún. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!