Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék még egy gyereket,...

Szeretnék még egy gyereket, de félek és úgy érzem, nekem ez nem fog menni. Volt így még valaki?

Figyelt kérdés

Mi lett végül? Vállaltatok tesót vagy maradt egy gyerek?

Nagyon nehezen viseltem az első 3 hónapot. A kialvatlanságtól rengeteget sírtam, dühöngtem, kiabáltam, ajtócsapkodás stb. Teljesen kihozta belőlem a legrosszabbat. Főleg, amikor csak sírt és sírt és nem volt hajlandó aludni 10 percnél többet. Mióta túl vagyunk ezen a nehéz korszakon, kiegyensúlyozott vagyok, jól esik, hogy van énidőm is, mert jó alvó lett, békés, boldog, kiegyensúlyozott baba. 1 éves.

Kb fél éve motoszkál bennem a gondolat, hogy jó lenne egy tesó, de nagyon félek az elejétől... Úgy érzem, ez nekem nem menne. Úgy is alig ment, hogy csak egy gyerekkel kellett foglalkozni. Egy nagyobb mellett hogy tudnék ennyi figyelmet szánni egy újszülöttnek? Ha egytől így kikészültem, mennyire fogok kettőtől?

Volt így valaki? Aki vállalt végül tesót, milyen volt? Sokszor arra gondolok, nekem nem való az anyaság, és nem kéne több gyereket szülnöm. Pedig amúgy imádom a gyerekemet, és szeretek vele lenni, boldogabb vagyok, mint valaha. Igen, talán ettől is félek kicsit... Hogy most olyan boldog vagyok, mi van, ha kettővel nem leszek, és megbánom?


2020. jún. 17. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen ugyanezzel a gondolattal küszködök, mint te. Azzal a különbséggel, hogy nekem álombabám van elejétől fogva. Mégis vívódok, mert nem szeretném, ha egyedül nőne fel, húz a szívem is még egy gyerekhez, ugyanakkor már annyira sem lenne időm magamra, mint most egy álombaba mellett. Márpedig nekem fontos az a napi pár óra, hogy elvonuljak kicsit a világ elől, különben sárkánnyá változom :/

Szóval én is várok válaszokat :)

2020. jún. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Hát olvasva az első sorokat én meglepődtem hogy gondolkodsz következőn.Mi lesz ha úgy jársz a másodikkal,mint pld én az elsővel, hogy 2 éves koráig nem aludt végig konkrétan egy éjszakát sem és nem két alkalommal kelt hanem nagyon sokszor.Ha netán ilyen lesz a baba, tönkremegy a kapcsolatod a nagyobb gyerekkel, a gyerekeid apjával, mert idegbeteg vagy?

Attól függetlenül ha úgy érzed két gyerekkel teljesebb volna az életed, ha a párod támogató és képes egy rosszabb alvó gyerek mellett abban segíteni, hogy te is kipihenhesd magad akkor miért ne?

2020. jún. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
8 hònapos a lànyom ès èn is emiatt nem vagyok biztos a màsodik babàban. 3 hònapos koràig iszonyù hasfàjòs volt a lànyom, naoi max. 10 òràt aludt fèl òràs rèszletekben. Most màr jò alvò. Fèlek az elejètől, de szerencsère nem kell mèg semmiről dönteni :)
2020. jún. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csakis akkor vállalj mégegyet, ha teljesen biztos vagy benne, hogy akarod és tudnád kezelni az éjszakázásokat, sírásokat, fáradtságot. Amíg ez nem egyértelmű, ezen kár is dilemmáznod. Az én családomban most fog "robbanni a bomba". Se apa, se anya nem akar/ nem tud lemondani a kényelmes életükről. Valakire mindig rábízzák a kevesebb, mint 1 évest... Most kezd kiderülni, hogy nem nekik való. Apuci a "nagyon fontos munkába" menekült, anyuci rajött, hogy a szokásos csavargásait nem is olyan könnyű gyerekkel kivitelezni, márpedig nehogymá' ne menjen....

Szóval egyelőre jegeld és idővel kialakul, hogy akarsz- e igazán gyereket, vagy jó-e most és tudsz magaddal is foglalkozni.

2020. jún. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Nekem annyira érthetetlen ellentét amikor valaki semmit nem akar ami a gyerek velejárója de mégis úgy fogalmaz, hogy ő akar gyereket. Ezt nem bántásból mondom de hogy mondhatja valaki, hogy akar még egy gyereket ha a gyerekkel járó dologok 90%-ához nincs kedve? Én egyáltalán nem mondanám, hogy te akarsz még egy gyereket. Te annak a gyereknek csak a 10-20%-át szeretnéd de nem a "teljes csomagot".
2020. jún. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha az első heteket nem akarom, azt hogy számoltad ki, hogy akkor csak a 10-20%-át akarom?
2020. jún. 17. 14:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is nagyon nehéz volt az első 3 hónap és nagyon féltünk a másodikba belevágni. (Nem kötelezett minket semmi és senki a gólyaírásra, csak szerettünk volna még egy gyereket.)

2 hete született meg a második és marha nehéz. Rosszul viselem, hogy nem vagyok eleget a nagytesóval, mindannyian keveset alszunk és kimerültek vagyunk. De! Igyekszem arra gondolni, hogy ez csak pár hónap és most már életünk végéig lesz egy kisfiunk és egy kislányunk. És nekünk ez mindennél fontosabb.

2020. jún. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi próbálkoztunk pár hónapig a 2. gyerekkel,de nem jött, így inkább hagytuk. 16 hónapos a kislányom és valószínűleg nem lesz testvére. El engedtem ezt a dolgot és kezdek megnyugodni, hogy innentől kezdve már csak könnyebb lehet,mert már most könnyebb,mint volt. Anyagilag és szellemileg is jobban megéri,hogy 1 van. Így is vannak nehézségek és,ha belegondolok, hogy egy 2 éves meg egy újszülött, hát nem igazán azt látom, hogy jajj,de jó lenne. Nekem pl. nem menne,de időben léptem és beláttam ezt, hogy elég nekem 1 gyerek. Nagy korkülömbséggel be merném vállalni pl. hogy a nagy elsős, másodikos iskolás és akkor születik meg a kistesó,de sajnos ez nem opció,mert az apuka 41 volt a lánya születésekor és még látni akarja felnőni a gyerekét. Közel az 50-hez, pedig nem fogok egy 2. gyereket ráerőszakolni.A kör bezárult,de boldoggá tesz, hogy van egy egészséges okos lányom és még én is ép vagyok idegileg. 😀
2020. jún. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!