Pazmanytündi kérdése:

Valakinek volt/van olyan problémája aki Pcos rendszertelen menstruációval és gyereket szeretne/szeretett volna?

Figyelt kérdés

Én személyemben cisztákat diagnosztizáltak 2012 májusában. elég rendszertelen volt a menstruációm kaptam egy gyógyszert amit 9 hónapos kúra után abba hagytam. voltam egy ultrahang vizsgálaton 2013 februárjában. Az ultrahangos orvos enyhe PCO-T írt a papírra a nőgyógyászom azt mondta,hogy azt jelenti hogy nincs. A kúra után egyszer-kétszer nem jött meg. tavaly óta az utolsó menstruációm október és november tehát december óta semmi. A barátommal gyermekvállaláson gondolkozunk,a kérdésem hogy volt-e valaki ugyanebbe a helyzetbe és összejött neki a baba?mennyi ideig próbálkoztak?


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat.



2014. jan. 21. 01:18
 1/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ha metformin alapú gyógyszert szedtél, azt kár volt abbahagyni, nem kúraszerűen, hanem folyamatosan kell szedni, mellette diétázni és rendszeresen mozogni kell.

Ennél a betegségnél ne a nőgyógyász véleményére hagyatkozz, endokrinológus szakterülete, mert anyagcserezavar okozza. A cisztásodás csak tünet.

Van akinek így is sikerül a babásodás, de legtöbbünknek nem, vagy vetélés a vége.

Keress fel endokrinológust, ő sokkal többet tud neked segíteni ebben mint a nődoki.

2014. jan. 21. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 2012ben diagnosztizaltak a pcost. Azota szedem a gyoggyszert, ahogy az elottem levo is irta ezt nem kuraszeruen kell szedni. Mi 9 honapig probalkoztunk a babaval, most 1 honapos a kislanyom, itt szuszog rajtam:-) A terhesseg alatt is szedtem a bogyot, a veteles ellen is hatasos bizonyos tanulmanyok szerint.
2014. jan. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én cypromixet szedtem. Nicola te milyen gyógyszert szedsz? és az segített,hogy terhes legyél?
2014. jan. 21. 12:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Én Adimetet szedek. Mikor elkezdtem utána való hónapban megjött rendesen és beállt 34-35 naposra. Közben kevés szénhdráttal és némi tornával fogytam 27 kilót. 2012 júniusban kezdtem szedni a bogyót, márciusban spontán jött össze a baba. December 24én született:-)
2014. jan. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Manka68 ***** válasza:

A cypromix fogamzásgátló, csak tüneti kezelést kaptál a dokidtól. :-(

A PCOS alapbetegsége az inzulin rezisztencia, ami egyfajta anyagcserezavar. Keress rá a neten, sok mindent megtudhatsz róla.

A legfontosabb: endokrinológushoz menj el, aki kivizsgálás után (terheléses cukor + inzulin vérvétel) metformin alapú gyógyszert ír fel, és részletesen elmagyarázza a teendőidet.

2014. jan. 22. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!