Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van még rajtam kívül olyan...

Van még rajtam kívül olyan anyuka, aki nem igényel rendszeres kimenőt?

Figyelt kérdés

Olvasom itt is, meg ismerős anyukáknál is hallom, látom, hogy rendszeresen mennének barátnőzni, egyedül vásárolni vagy csak simán lepasszolni a gyereket nagyszülőknek. Kicsi gyerekesekről beszélek, tehát azokról, akik 1 gyerekkel vannak otthon, aki 3 év alatti. Mivel én is ebben a szituban vagyok, több ilyet ismerek.

Nekem még nem is fordult meg a fejemben, hogy lelépnék a gyerek nélkül pár órára. Nem is nagyon menne, mert eléggé anyás a gyerek és kb csak cicivel lehet elaltatni. De ezt én nem érzem se fárasztónak, se tehernek. Nekem bőven elég az az énidő, amíg alszik a gyerek napközben.

Kipihent és kiegyensúlyozott vagyok, mindenre van időm mellette. Lehet, hogy ezért? Mert ilyen könnyű természetű babám van? Vagy én vagyok az az idióta ősanya, aki belehülyül az anyaságba?

Hozzáteszem, érdekel engem is sok minden, eljárunk csomó helyre hétvégente, de gyerekkel együtt családilag. Minden hétvégén máshová megyünk. Kirándulni, állatkertbe stb.


2020. jún. 18. 20:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindegy, ha neked így jó és igy vagy kiegyensúlyozott, felesleges lenne erőltetni az elmaszkalast.


Másoknak meg szükségük van rá, hogy a gyerek nélkül is legyenek.


Szerintem mindkettő normális, nem idióta aki nem igényli hogy menjen, de az sem aki viszont igen.

2020. jún. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Havi 1 színház, semmi más nem kell. 🙏🏻 imádok a gyerekeimmel lenni, teljesen kikapcsol egy közös kirakózás vagy rajzolás, de azt is imádom nézni, ahogy a kicsi kezd egyre biztosabban járni.
2020. jún. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán vágyok el, kb. Fél évben 1x. De akkor nagyon. Olyankor moziba megyek barátnőmmel. Talán azért is vagyok ilyen, mert tudom, hogy segítségem nincs. Ha az elejétől lett volna mondjuk nagyszülő, aki magától ajánlkozott volna, hogy vigyáz a gyerekre, akkor lehet másabb lennék. 0-24 órában én vagyok a 3 gyerekemmel. (Férjemnek olyan a munkája, hogy nem segít be szinte semmibe) A legnagyobb 9, a kicsi 1 éves. Viszont a munkát igénylem, kell az az érzés, hogy igenis érek valamit, és el tudom tartani magam.
2020. jún. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a gyerek temperamentuman, alvásán, idegnrendszeren illetve az anya turokepessegen sok múlik. Mindenkinél más a felállás. Nekem volt mikor nagyon fullasztó volt az anyasag5, annak is örültem ha a postaládát egyedül megnézhettem 😇😅
2020. jún. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Biztos nem te vagy az egyetlen. És felejtsd el a címkéket. Ősanya meg hasonlók. Ez vonzza magával, hogy akkor en meg rosszanya vagyok. 3 hetesen már egy fel napot volt anyámmal mert elsősegély tanfolyamra mentünk a férjemmel. Bevásárolni rendszeresen gyerek nélkül megyünk, addig anyósom vigyáz rá. Most lent vagyunk a nyaralóban. Amíg strandra mentünk tegnap nagymamám, ma férjem vigyázott a gyerekre. Nekem van erre igényem és nem vagyok ettől rosszanya. Te meg nem vagy ősanya. Anyák vagyunk más-más igényekkel. Egy majdnem 5 hónapos kisfiam van.
2020. jún. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

Nekem az a furcsa, hogy nincsennek barátnőid akikkel szívesen meginnál egy kávét? Vagy nincs senki akivel szívesen elmennél moziba vagy színházba vagy máshova? Nem jársz vásárolni, cipőt, ruhát, táskát? Nem mész se kozmetikushoz, fodrászhoz sehova?Sportolni?

Nálunk sincs semmiféle segítség. Egyszerű a dolog: vagy én vigyázok a gyerekre vagy a férjem, nincs más opció. Így én is ebbe "nőttem bele", hogy nincs segítség, nincs mászkálás. De néha szeretek elmenni gyerek nélkül. Nekem ebben az a furcsa, hogy tulajdonképpen téged semmi gyerekmentes dolog nem érdekel. Nincs életed a gyerek nélkül. Nekem ez furi, da ha neked így jó, akkor így jó.

2020. jún. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%

6-os, vidéken élek, Budapesten dolgoztam, itt konkrétan SENKIM nincsen. Vásárolni sem járok, gyerek mellett nem tudok... (4 hónapos) se fodrász (magamnak vágom), se kozmetikus (az minek? utoljára tiniként voltam amikor pattanásos volt a bőröm)

ettől függetlenül én igénylem az énidőt, ami a teregetés, húsz perc sorozatnézés egy kávé mellett, mosogatás... nekem ezek elegek kikapcsolódni, többet nem bírnék a baba nélkül lenni, főleg nem itthon hagyni egyedül... nem tudom miért érzek így. néha ha dolgom van a városban férjemre hagyom egy órára a babát de rohanok vissza. a hat hetes szülés utáni kontrollra is egyedül mentem, fejtem le tejet, de úgy nyomtam a gázt hazafelé, hogy jaj csak nehogy megéhezzen, mert nem akarom, hogy ne cicizzen... sajnos megéhezett, így cumisüvegből ivott, annyira szarul éreztem magam, utána egy óráig le se tettem 🤣 remélem ez változni fog 🤔 de sajnos tényleg nincs a környéken senki, egy kis faluban lakunk, fiatalok sincsenek. Férjem is tök egyedül van, de ő legalább a munkatársaival beszél...

2020. jún. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

7-es, most még így érzed, 4 hónapos a babád, természetes, hogy még nem vágyódsz el mellőle. Most még csak annyit érzel, hogy az a pici emberke teljesen rád van utalva, nélküled lényegében éhen halna. Majd, ha nagyobb lesz, egyre önállóbb, picit te is lazulni fogsz.

Tudom, mert én is pont így voltam/vagyok épp, most 2 hónapos a harmadik babám, a nagyobbak 7 és 5 évesek. Minddel így éreztem, amikor babák voltak, tisztán anyatejen éltek életük első 6 hónapjában, az első kiváltott étkezésig lényegében nem mozdultam mellőlük.

Aztán elkezdtem igényelni a kikapcsolódást, olyankor barátnőztem, moziba mentünk, be ültünk valahová beszélgetni.

2020. jún. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18%

Lassan 1 éves a kisfiam, de hasonlóan érzek.

Egyszer vigyázott rá fél napot a férjem. Néha 1-1 órát. De a legtöbb dolgot együtt megoldjuk, nem igényem, hogy elmászkáljak. Sokszor annyi is elég, hogy az udvaron teszek-veszek nélküle fél órát. Segítségem nincs, mindenki messze lakik.

Van 1 hobbim, ami majd néha 1-1 fél napot jelent. De oda is jöhetne, csak kell, hogy a férjem figyeljen rá. Csak azért nem fognak jönni, mert férjemnek nincs kedve hozzá, otthon kényelmesebb lesz nekik addig.

2020. jún. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A gyerektelen barátnőmmel jó ha fél évben egyszer összejön egy tali, és nem miattam, ő nem ér rá munka mellett (ez már gyerek előtt is így volt).

Van kisgyerekes barátnő is, ő meg közel lakik, vele gyerekekkel együtt szoktunk találkozni, kávézni.

Fodrászhoz eljárok fél évben egyszer, de az nekem nem kikapcsolódás, utálok menni, és rohanok haza utána. Kozmetikushoz nem járok. Moziba menni szimplán nem szeretek, inkább itthon szeretek filmeket, sorozatokat nézni a kényelmes kanapén.

Vásárolni meg gyerekkel megyek. Ruhát, cipőt, táskát, mindent.

Gyerekes programra pedig eljárunk (Ringató), illetve eljártunk, amíg volt a vírus előtt, de amint újraindulnak a foglalkozások, megyünk megint.

2020. jún. 19. 07:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!